×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
30. marts, 2017
Drukāt

Pieņemama tikai “viedā” imigrācija (18)

Foto no personiskā arhīvaFoto no personiskā arhīva

Autori: Raivis Šveicars, Madara Briede

Kamēr Saeima jau galīgajā lasījumā atbalstījusi grozījumu Imigrācijas likumā, tostarp vairākus Ekonomikas ministrijas sniegtos priekšlikumus ar mērķi atvieglot ieceļošanas nosacījumus augsti kvalificētiem speciālistiem ārpus Eiropas Savienības robežas, ne tik kvalificētam ārvalstu darbaspēkam tik viegli neiet. Nacionālā apvienība un Tieslietu ministrija iebildusi pret izmaiņām attiecībā uz viesstrādnieku atalgojuma kārtības maiņu, ko pieprasījuši uzņēmumi.

Maļ vienu un to pašu

Aizvakar notikušajā Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Nodarbinātības apakškomisijas sēdē tika solīts spriest par aicinājumu darba tirgū piesaistīt viesstrādniekus. Tiesa, tālāk par iesaistīto pušu uzklausīšanu un reālās problēmsituācijas apzināšanu apakškomisijas biedri diemžēl netika. “Ekonomikas ministrijas (EM) klīstošais suns klīst vēl joprojām,” komisijas noslēgumā retoriski noteica apakškomisijas priekšsēdētājs Andris Bērziņš, aicinādams līdz nākamai tikšanās reizei pēc mēneša pusotra EM apkopot visus argumentus un noformulēt apakškomisijai adresētā dokumentā, kas būtu darāms šajā jomā.

Tikmēr Ārvalstu investoru padomes Latvijā pārstāvis Kaspars Kauliņš sēdē vairākkārt uzsvēra, ka problēma ar viesstrādnieku piesaisti tiek cilāta gadiem, diemžēl viss atduras politiskajos lēmumos un konkrētāk – Nacionālās apvienības (NA) pozīcijā. “Nopietnas investīcijas iet secen Latvijai, jo vietējais darba tirgus ir par mazu,” pauda K. Kauliņš. Savukārt EM pārstāve Evita Urpena “LA” atbildēja, ka viens no normatīvajiem aktiem, pie kuriem ministrija strādā, vēl ir saskaņošanas procesā. Tieši par to bijusi neapmierināta Tieslietu ministrija. “Turpināsim sarunas un mēģināsim saprast, par kādu kompromisu varam vienoties,” sacīja E. Urpena.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Ja ideju neizkropļos to realizējot praksē, tad pareizi!

 2. Matilde> tam "Latviešu vārdā" Atbildēt

  Neuzdrošinies runāt visu latviešu vārda! Lumpenis sadomājies visu kritizēt un gvelzt savas muļķības. Kā var šodien ,21.gs., runāt par tīru nāciju- katrai tautai jādzīvojot sava zemē… Kopš seniem laikiem ir bijušas vairākas lielas tautu staigāšanas tepat pa Eiropu un kur tad vēl abas Amerikas, Austrālija !
  Visticamāk tu esi vecs neizglītots , maz lasījis tantuks… Gribas domāt ,bet domāt nav ar ko…

  • Latviešu vārdā sveštautietei Matildei Atbildēt

   tu, Matilde, neesi latviete un tieši tāpēc tavā vārdā nerunāju, bet runāju latviešu vārdā, kuri ir pret imigrāciju un tautu sajaukšanos vienā pelēkā masā. Krāšņa ir Kultūru daudzveidība. Katrai tautai jādzīvo savā zemē un savā zemē jākopj no citām tautām atšķirīgo valodu, atšķirīgās tradīcijas un unikālo Kultūru. Ja pļavās augtu tikai viena veida puķes vai mežos tikai viena veida koki, un uz Zemes būtu tikai viena tauta ar vienu valodu un visiem vienu ādas krāsu – pasaule būtu garlaicīga un neinteresanta.

 3. Pēc tiem vergu darbaspēka tīkotājiem Sibirija raud !

 4. kas ta tur vieds, ja bez augstākās izglītības, pat bakalaura??? un tūlīt laidīs tālāk uz veco Eiropu? kur liksim, kad tur iekša nelaidīs?tad jau no mājokļa pircējiem sanāk bija vairāk jēgas???

 5. Kur vinī izrakuši to debīlo vārdu “vieds”? Vienkārši vemt gribas , vispirms telefons , tad jau televīzija , tagad jau migrācija, nu kā iesāk, tā nevar apstāties, tūlīt būs viedi krēsli un viedas gultas. Valodnieki laikam sev algu pelna.
  Interesanti kāpēc jūs neņemat to bēgļus , ko uzspiež, ja jau trūkst darba spēka, tur darbaspēka būs līdz kaklam. Lūk tos nevar ņemt, a kaut kādus svešus svešzemniekus var.
  Kas attiecas uz tautu nesajaukšanos, tad jo vairāk sajaucas, jo smukāki cilvēki un veselīgāki , tāpēc jau latvietes ir smukas, ka kopš laika gala jaukušīes, jeb gribat atrofēties kā jūdi un čigāni?

  • Jūs izplatāt nepatiesu informāciju. Tagad ,kad ir DNS testi,vairs nav jātic mītiem un pasakām,bet jābalstās uz faktiem. Bet fakti ir tādi – ziemeļaustrumeiropas iedzīvotāji faktiski ir radniecīgi,lai arī viņi runā dažādās valodās….

 6. Kur vinī izrakuši to debīlo vārdu “vieds”? Vienkārši vemt gribas , vispirms telefons , tad jau televīzija , tagad jau migrācija, nu kā iesāk, tā nevar apstāties, tūlīt būs viedi krēsli un viedas gultas. Valodnieki laikam sev algu pelna.
  Interesanti kāpēc jūs neņemat to bēgļus , ko uzspiež, ja jau trūkst darba spēka, tur darbaspēka būs līdz kaklam. Lūk tos nevar ņemt, a kaut kādus svešus svešzemniekus var.
  Kas attiecas uz tautu nesajaukšanos, tad jo vairāk sajaucas, jo smukāki cilvēki un veselīgāki , tāpēc jau latvietes ir smukas, ka kopš laika gala jaukušīes, jeb gribat atrofēties kā žīdi un čigāni?

 7. Kādēļ trūkst darbaspēka, ja cilvēkiem jābrauc prom no Latvijas darba meklējumos. Un cik ilgi strādās, par ķīniešu džinsiem un vēdertiesu, ievestie? Zināms – līdz bezdarbnieka pabalstam, un atkal jauni ievestie, līdz tam pašam.
  Kādēļ uzņēmējs nevar maksāt strādniekam to pašu algu, ko, teiksim, Lielbritānijā? Birokrātijas, korupcijas, nesakārtotas, vai pareizāk pašmāju oligarhiem, īpašumu sazagušajamies un ražot, noturēt neprotošiem, par atbalstu veidotas likumdošanas dēļ. Liepājā strādnieku trūka? Metalurga stutētāji apzaga valsti un aizlaidās.

 8. tēraud-naftas savienībai NĒ !!! Atbildēt

  tēraud-naftas savienībai NĒ !!!

 9. apsveicami, ka kāds saprot, ka latviešiem vajadzīgs svaigu smadzeņu pieplūdus kaut vai no lielākiem nabagiem kā šie paši. Tikai tā viņu valsts var pastāvēt.

 10. Migrācijai nē - E.S. ziepēs! Atbildēt

  Nē nav pieņemama nekāda migrācija.
  Ir nepieciešams organizēt reaptriāciju – atgriezenisko procesu. E.S. nodarījumu labošanu.
  Absurda politika. Ja tiek taisīta kategorija, kurai tiek maskātas lielākas algas, tiem ir jābūt mūsu emigrējošajiem tautiešiem.
  E.S. nekautrējoties atklāti viec tautu iznīcināšanas sistēmu.
  Sādus naidpilnus ļaudis ir jāsūta arstēties nevis jālaiž pie varas. Ja viņi nīst un nesargā Eiropas tautas, viņi nedrīkst pārvaldīt mūsu Eiropu.
  Skatos kāds ierakstijis tieši maniem vārdiem pirmo teikumu.

 11. Latviešu vārdā Atbildēt

  Nav pieņemama nekāda imigrācija! Katrai tautai jādzīvo savā zemē un tautas nedrīkst sajaukt ar svešiniekiem! Svešie uz īsu laiku var ierasties tikai kā tūristi vai studenti.

  • nost ar izlaupītājiem no aizrobežas ! Atbildēt

   Mērgli Kauliņ, ej strādā, nevis *ļūtī te !!!
   Tie “investori” jau kopā ar vietējiem zaglēniem noveduši Latviju zemāk par 3.pasaules valstīm !

Draugiem Facebook Twitter Google+