×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
17. septembris, 2014
Drukāt

Pievērs uzmanību Bērnu mēneša oktobra kultūras piedāvājumam!

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Oktobrī Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros Rīgas kultūras iestādēs tiks īstenota pasākumu programma “Bērnu kultūras mēnesis”, aicinot bērnus kopā ar vecākiem sajust kultūras un mākslas dažādību, informē Rīga 2014.

Īpaši bagātīga programma oktobrī gaidāma Rīgas bērnu un jauniešu centros un muzejos, portālam LA.lv pastāstīja Rīga 2014 sabiedrisko attiecību speciālists Mārtiņš Drēģeris.

Ar viesizrādēm Rīgā viesosies Nīderlandes skolēnu teātris “Tryater”, kas 26. oktobrī plkst.11 un plkst. 13 Rīgas Skolēnu pilī sniegs divas izrādes, kurām sekos meistarklases. Meistarklasēs “Tryater” pasniedzēji strādās ar bērniem, atklājot spējas, kas nepieciešamas, lai veiksmīgi darbotos uz skatuves. Izrādes un meistarklases pieejamas bezmaksas.

“Bērnu kultūras mēnesis” programmā iekļautas arī vairākas meistardarbnīcas visai ģimenei, tostarp digitālās pilsētas būvēšana, kas oktobra nedēļas nogalēs paralēli notiks arī Berlīnē, Asenā un Sansebastjanā.

Latvijas Mākslas akadēmijā meistarklasēs “Zivs kāpj kokā” Spānijas, Latvijas, Vācijas un Nīderlandes mākslinieki iepazīstinās ar interesantiem paņēmieniem un tehnikām darbam ar bērniem. Iegūtās zināšanas tiks izmēģinātas praksē. Visas meistardarbnīcas – bezmaksas.

Īpašu programmu oktobra ietvaros piedāvās arī muzeji. “Bērnu kultūras mēnesis” norisināsies Mākslas muzejā “Rīgas Birža”, Romana Sutas un Aleksandra Beļcovas muzejā, Latvenergo Enerģētikas muzejā Rīgā un Ķegumā, LNMM Izstāžu zālē Arsenāls, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, Mencendorfa namā, Dabas muzejā, Nacionālais vēstures muzejā, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā, Saules muzejā un Farmācijas muzejā. Muzeji aicina iepazīt citu kontinentu mākslu, bez maksas nosvinēt dzimšanas dienu vai piedalīties pankūku cepšanā.

Projekta veidotāji aicina sekot līdzi citu kultūras iestāžu veidotajiem pasākumiem bērniem, ko oktobrī piedāvās Rīgas teātri, Latvijas Nacionālā opera un “Latvijas koncerti”, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un profesionālais pūtēju orķestris “Rīga”.

“Bērnu kultūras mēnesis” ir Nīderlandes kultūras organizācijas “K&C” pirms desmit gadiem aizsākta iniciatīva. Kopš pērnā rudens projektam pievienojušās arī citas Eiropas pilsētas – Rīga, Berlīne un Sansebastjana. Projekts paredz, ka oktobrī muzeji, teātri, kinoteātri, koncertzāles un citas kultūras iestādes bērnu auditorijai piedāvā īpaši plašu pasākumu programmu. Šādā veidā organizatori sniedz bērniem iespēju kā arī aicina vecākus aktīvi pavadīt savu brīvo laiku ar bērniem. “Bērnu kultūras mēnesis” norisinās ar Eiropas Savienības programmas “Kultūra” atbalstu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+