×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
7. februāris, 2014
Drukāt

Daži skolu direktori uzskata, ka krievu bērniem jāmācās tikai krieviski (97)

Foto - LETAFoto - LETA

Lai noskaidrotu, kā mazākumtautību skolu direktori paši iesaka risināt nepilnības, kas pamanītas bilingvālās izglītības sistēmā, tiesībsargs Juris Jansons vakar tikās ar attiecīgo skolu vadītājiem.

Saruna notika aiz slēgtām durvīm, bažījoties, ka žurnālistu klātbūtnē direktori nebūs pietiekami atklāti. Aiz durvīm bija dzirdams, ka dažbrīd diskusija notika gana augstos toņos. Jaušams, ka liela daļa krievu skolu direktoru neizprot, kāpēc jāmaina sistēma, kurā skolēni daudzmaz iemācās latviešu valodu. “Sevišķi karsta saruna bija tad, kad paši direktori pauda diametrāli pretējus viedokļus par to, vai jāpalielina latviešu valodas vai gluži otrādi – mazākumtautības valodas – īpatsvars skolā. No diviem skolu direktoriem pat izskanēja viedoklis, ka krievu bērniem jāmācās tikai krieviski,” stāsta tiesībsargs.

Skolu vadītāji izteikuši sašutumu, ka idejas par latviešu valodas lomas palielināšanu mazākumtautību skolās gan no tiesībsarga, gan politiķu puses paustas, pirms pajautāts pašu direktoru viedoklis. “Šāda diskusija ar skolu direktoriem kā šodien, manuprāt, vispār bija pirmoreiz. Pirmo reizi viņus uzklausīja,” uzskata J. Jansons.

Diskusijā arī izskanēja, ka svarīgi būtu praksē ieviest vienotus standartus bērnu sagatavošanai pirmsskolā. Daļa bērnu uz skolu atnāk gatavi mācīties bilingvāli (latviski un krieviski) vai pat tikai latviski, bet citiem viss jāizskaidro dzimtajā krievu valodā. Kā zināms, mazākumtautību bērnudārzos daudzviet latviešu valodas apguvei nedēļā velta tikai aptuveni stundu.

Direktori arī sacījuši: lai uzlabotu latviešu valodas apguvi, jāstiprina pedagogu motivācija strādāt atbildīgāk. Lai vadītu stundas klasēs, kur ir bērni ar dažādām latviešu valodas zināšanām, skolotājam nepieciešams palīgs. Tādu algošanai valstij būtu jāpiešķir nauda.

Tomēr direktori arī atzinuši, ka viņi paši lielā mērā var ietekmēt skolotāju atbildīgu pieeju latviešu valodas izmantošanai stundās. Ja skolu vadītāji prasīs, skolotājs gādās, lai stundas, kam saskaņā ar mācību plānu jānotiek latviski, tā arī noritētu.

Uz tikšanos bija ieradušies aptuveni 40 mazākumtautību skolu direktoru un izglītības pārvalžu pārstāvju. Daļa no klātesošajiem bija no tām 49 skolām, kuras Tiesībsarga biroja darbinieki monitorēja pagājušā gada nogalē, kad tika noskaidrots, kādas ir skolēnu un skolotāju latviešu valodas zināšanas un kā noris mācību process šajās skolās. Pēc monitoringa tiesībsargs secināja, ka jāpalielina latviešu valodas loma mazākumtautību skolās, turklāt jāpastiprina kontrole pār šajās skolās notiekošo. No 49 skolām tikai trijās izglītības procesu bija inspicējuši Izglītības kvalitātes valsts dienesta pārstāvji. Valstī nav vienotas, tiesību aktu līmenī noteiktas metodoloģijas, kā konstatēt, vai bilingvālā mācību stundā valsts un mazākumtautības valodas lieto atbilstoši proporcijai 60 pret 40.

Problēmas izglītības sistēmā konstatējis ne tikai Tiesībsarga birojs, bet arī Eiropas Padomes konsultatīvā padome. Gan Tiesībsarga birojs, gan šī padome secinājusi, ka neatbilstošs ir pedagogu kvalifikācijas līmenis. Tiesībsarga birojs arī pamanīja, ka bieži vien skolotājiem ir nepietiekamas latviešu valodas zināšanas. Kvalitatīvu izglītošanos mazākumtautību skolās kavē arī izglītības resursu, tostarp mācību līdzekļu trūkums. To sarunā pieminēja arī direktori: ja Latgales bērns nekad nav bijis Rīgā, nav redzējis Brīvības pieminekli, apmeklējis muzejus, tad, ja arī latviešu valodu bērns būs iemācījies, par kādu valstisko audzināšanu var būt runa?

Tie mācību līdzekļi, kas ir pieejami, mēdz būt nekvalitatīvi.

Padome konstatējusi, un to diskusijā pieminēja arī skolu direktori, ka eksāmenos ir nesamērīgs uzsvars uz latviešu valodas zināšanām, nevis analītiskajām spējām, tāpēc eksāmenos mazākumtautību skolu absolventu rezultāti ir sliktāki.

Secināts arī, ka mazākumtautību valsts valodas prasme ir uzlabojusies, bet bez papildu pasākumiem tas tomēr netuvina cittautiešus un latviešus. Tiesībsargs gan piebilda, ka šī ir problēma lielu krievu skolu absolventiem, kamēr citu mazākumtautību skolu absolventi integrējas veiksmīgāk.

Pirmdien tiesībsargs plāno tikties ar izglītības un zinātnes ministri Inu Druvieti, kura arī iestājas par latviešu valodas lomas palielināšanu izglītības procesā.

Pievienot komentāru

Komentāri (97)

 1. Imigranti un viņu bērni, kas uzskata, ka viņu mītnes zemē krievu bērniem ir jāmācās tikai krieviski — IR KRIEVU NACISTI.

 2. Es dzīvoju Vecmīlgrāvī,bet jūtos kā Krievijas guberņā.Visapkārt dzirdama tikai krievu valoda. Ļoti nospiedoši,dzen mani depresijā.

 3. Tiesībsarg, esam Jūsu pusē, šī no okupantu režīma mantotā izglītības segregācija beidzot ir jāizbeidz. Visiem skolniekiem jāmācās valsts valodā – KĀ VISUR EIROPĀ! Jā vecāki grib mācīt citu valodu, lai organizē svētdienas skolas, piemēram, kā latvieši Anglijā. Tas ir labs kompromiss.

 4. Krievvalodīgie civilokupanti, kas ieradās aiz sarkanās armijas no plašās Krievijas un tās kaimiņu republikām nav mazākumtautību pārstāvji. Izvēlieties pareizu terminoloģiju! Nebaidieties saukt lietas īstajos vārdos! Ir laiks!

 5. 何も明らかではないが、それはばかげている!

 6. „Grafist” komentāri satur dziļu naidu ne tikai pret valsti, kurā viņš dzīvo, bet, šķiet, arī naidīgu attieksmi pret mazajām valstīm un tautām. „Grafist” uzskatos mēs esam Krievijas sastāvdaļa, kurā jālieto krievu valoda, kā valsts valoda. Komentāri pilni ar atbalstu lielkrievu imperiālisma ideoloģijai. Vai tiešām lielajā krievu tautā tik dzīva ir Konstantīna Pobedonosceva rosinātā ideoloģija arī mūsdienās?
  Varētu jau teikt, ka nebūtu galvenais kādā valodā skolās mācāmies, ja vien attieksme pret valsti, kurā dzīvojam būtu lojāla. Kādu cieņu pret neatkarīgu valsti var prasīt no skolas direktora, kurš pilnībā vēlas ignorēt valsts valodas mācīšanu skolā. Nav saprotama šo skolu vadītāju attieksme, kuri pat pēc divdesmit gadiem kopš valstiskās neatkarības nav spējuši apgūt valodu pietiekami elementārā līmenī. Tas vien liecina par klaji naidīgu attieksmi pret valsti. Tieši provokatīvi nicinošā nostādne, ka pilsonības piešķirama bez valodas zināšanām(iesakot pat nulles variantu), rada to negatīvo atmosfēru, kuru pastiprina pret valsti noskaņotie radikāļi. Bet kāda ir patiesā SC nostādne pret lielkrievu radikāļiem(šovinistiem) šinī jautājumā? Nav saprotama SC attieksme pret tā politiskā spēka paziņojumu, ka viņi dzīvojot „naidīga režīma valstī”. Kāpēc šī partija ir tik pārliecināti cīņā pret „naciķiem” un klusē par lielkrievu šovinisma un radikālisma izpausmēm Latvijā?

  • Lūdzu pieradiet to. Kurā vietā es kaut ko tādu rakstīju? Не этично платным работникам редакции вмешиваться в дискуссию. К тому же вы повторяетесь, это уже было.

 7. Latvieši! Nelaiziet okupantam zābakus – ar okupantiem nerunējiet un nerakstieties okupantu valodā! Esiet latvieši ar pašcieņu un uzvedieties kā Latvijas saimnieki – okupantus un kolonistus skaidrā latviešu valodā pasūtiet uz ateju! Šis uzsaukums īpaši adresēts Straujumai un Āboltiņai, kuras okupantus uzrunā okupantu valodā, jo abas ir slimas ar Stokholmas sindromu.

 8. Labi, ka Jūs saprotat latviski, rakstīšu latviski, pamatojoties uz Jūsu pieminētajiem iemesliem.
  Tātad, vai esat kādreiz aizdomājies par zemāk esošiem skaitļiem:
  * Latvijas iedzīvotāji vienmēr ir sastāvējuši no dažādu tautību un etnisko grupu pārstāvjiem. Pēc pēdējās pirmskara tautas skaitīšanas datiem 1935. gadā Latvijā bija 77 procenti latviešu un tikai 8,8 procenti krievu. Pastāvīgas minoritātes Latvijā ir bijuši ebreji (1935. gadā 4,9 procenti) un vācieši (3,3 procenti). Citu tautību īpatsvars ir bijis nenozīmīgs (6 procenti).
  * 2009. gadā
  latvieši 1 387 757 52,0 1 370 703 57,7 1 340143 59,3
  Tātad kritums šajos 70 gados ir 18%.
  * un te V. Putina citāts:
  ВЛАДИМИР ПУТИН, президент России: Фундаментальной основой единства страны, безусловно, является русский язык, наш государственный язык, язык межнационального общения. Именно он формирует общее гражданское, культурное, образовательное пространство. И знать его, причём на высоком уровне, должен каждый гражданин Российской Федерации.

  Nu tad lūdzu aizvietojiet šajā tekstā “русский язык” ar latviešu valodu un “Российской Федерации” ar Latvijas Republikā un pacenšaties izskaidrot, kapēc Latvijā būtu jābūt savādāk?

  • Labi. Мой покойный тесть был латгальцем, замечательный был человек. Во время той переписи его и его отца записали латышами, а его брата поляком, за то что он выбрал католическую веру. В России латгальцы до сих пор считаются отдельным народом. Если, к примеру, латгальцев выделить в отдельную категорию, то процентные соотношения получаются совсем другие. Оперировать относительными цифрами следует весьма осторожно. Далее. В анкете переписи 2011 годы был вопрос об использовании латгальского языка в семье. Оказалось, что таких людей в стране – 164 510 человек (совсем не мало, правда), в том числе – 123 052 человека, в семях которых основным языком является латышский язык, и 41 458 – другой язык. (Данные ЦСБ, таблица TSG11-08).
   Согласно переписи, в 2011 году в стране было 2070,4 тыс. человек, из них: латыши – 1285,1 тыс. человек (или 62,1%), русские – 557,1 тыс. человек (или 26,9%), белоруссы – 68,2 тыс. человек (3,3%). А вот, если выделить тех, кто считает латгальский своим родным языком. Латыши – 56,13 %, русские – 24,9 %. Как вам такая игра цифр. И в той, довоенной переписи, цифры могут играть точно также!
   Ну, немцев вы благополучно выгнали, с немалой выгодой для себя, уж будьте честны перед собой. С евреями успешно разобрались во время войны, решив еврейский вопрос почти что окончательно, остались только мы. Каки образом будем решать вопрос?!
   В указанной вами цитате заменил «русский язык» на «латышский язык»! И представьте себе, ничего криминального не обнаружил. Всё правильно! Только какое это имеет отношение к языку преподавания в школе?! И ещё маленький стрижок: всё это относится к гражданам, а я негражданин.
   Вы уж определитесь, что вам надо, такси или только шашешки от такси.

   • Wygląda jak polski, ale nie do końca Polski! Ale śmieszne!

   • В указанной вами цитате заменил «русский язык» на «латышский язык»! И представьте себе, ничего криминального не обнаружил. Всё правильно!
    /////////////////////////////////////////////////////
    Tas jau ir zināms progress. Tikai jautājums, vai atzīstat to tāpēc, ka runa ir par Putina citātu, jeb vai tapēc, ka saprotat un atbalstāt, pieņemat to domu, kas tajā pausta?
    So, tātad Jūs esat par to, ka latviešu valoda “формирует общее гражданское, культурное, образовательное пространство.” un latviešu valodu zināt “…причём на высоком уровне, должен каждый гражданин Российской Федерации.”?
    Ja Jūs to atzīstat, tad, kur ir problēma, par ko Jūs šumējaties? Viņš runā arī par kultūru un izglītību, kurā krievu valodai ir dominējošā loma!
    Un nevajag izmantot propogandistiskos šablonus, bet gan PĒTĪT vēsturi, pie kam ne tikai vienus avotus!
    Политика СССР по отношению к Германии в 1939—1941 годы часто подаёт повод для обвинений в антисемитизме. Они основаны на факте отставки Литвинова, который был евреем, с поста наркома иностранных дел (май 1939). Сменивший Литвинова Молотов провёл в НКИД «расовую чистку», заявив сотрудникам: «Мы навсегда покончим здесь с синагогой».
    Вернувшийся из Москвы Риббентроп докладывал Гитлеру, что Сталин высказал в разговорах с ним решимость покончить с «еврейским засильем», прежде всего среди интеллигенции. Ряд евреев-коммунистов, бежавших из Германии, был выдан третьему Рейху. Предложение немцев о переселении немецких евреев в Биробиджан и на Украину было отвергнуто в феврале 1940 года.
    Tas ir citāts no Wikipedia raksta “Антисемитизм в СССР”.
    Vēl par pilsonību. Es varētu Jums piekrist, ka 1991. gadā ne viss tika izdarīts pareizi. Jā arī barikādēs bija daudz krieviski runājošo un paldies viņiem un mani visdziļākas cieņas apliecinājumi par to!
    Jā, varbūt, ka pilsonības noteikšanas kritēriji tajā laikā varēja būt citādāki. Varbūt, ka būtu cita situācija, bet varbūt arī nē. Nekur pilsonību nepiešķir tikai tāpēc, ka esi piedzimis. Tā ir jāiegūst. Arī mans mazdēls ir dzimis Lielbritānijā, un viņam būs jāmācās angļu valodā angļu skolā un būs jākārto Life in UK tests, lai iegūtu Lielbritānijas pilsonību, ja viņš to gribēs. Tas ir pareizi? Jā.
    Tad kas traucē to saprast un tāpat rīkoties, ja grib iegūt Latvijas pilsonību, vai pāriet Krievijas pilsonībā, bet arī tur būs jākārto tests, cik esmu dzirdējis.
    Tātad miniet kaut vienu neapgāžamu argumentu, kapēc Latvijā būt jābūt savādāk?!

    • Atvainojos par kļūdu Atbildēt

     Pareizi jābūt tā:
     So, tātad Jūs esat par to, ka latviešu valoda “формирует общее гражданское, культурное, образовательное пространство.” un latviešu valodu zināt “…причём на высоком уровне, должен каждый” …. Latvijas Republikas…. “гражданин”?

    • Ja, es to pieņemu un atzīstu. Bet, es esmu pret tiem metodijem ar kādiem jūsu valdība grib to panākt.
     «So, tātad Jūs esat par to, ka latviešu valoda “формирует общее гражданское, культурное, образовательное пространство.”» – да пожалуйста, пусть формирует, ведь так и происходит уже сейчас.
     «un latviešu valodu zināt “…причём на высоком уровне, должен каждый гражданин» – а разве мы против этого? Знать ещё один язык это всегда хорошо, но зачем при этом добиваться того, чтобы ребёнок забыл свой родной язык?! Мне непонятно.
     И я не использую никаких пропагандистких шаблонов, боже упаси, их здесь и так предостаточно. Источники использую те, которые мне доступны, увы. Про остальное, давайте лучше не будем, очень уж скользкая тема, и я её совсем не затрагивал.

     • Ok, cik es saprotu, tad Jūs neesat pret to, ka latviešu valodā ir vienīgā valsts valoda Latvijā un kā latviešu valoda formē pilsonisko, kultūras un izglītības telpu. Es ceru, ka Jūs saprotat, kam Jūs piekrītat.
      Bet jūs nepiekrītat tām metodēm ar kādām šo mērķi plāno sasniegt (padomājiet, tikai pēc 23 Latvijas neatkarības atjaunošanas gadiem sāk plānot to darīt! Kauns visiem šī laika Latvijas politiķiem, par velti algas esat saņēmuši!).
      Lūdzu izklāstiet savu viedokli kā pec Jūsu domām būtu pareizi rīkoties, lai sasniegtu šo mērķi – latvisku pilsonisko, kultūras un izglītības vidi Latvijā (tieši tāpat kā Putins grib Krievijā krievisku pilsonisko, kultūras un izglītības vidi).
      Paldies,
      ar nepacietību gaidīšu Jūsu skaidrojumu!

     • Es atvainojos, es biju aizņemts. Es labprāt paskaidrošu savas domas.
      Но ваша радость несколько преждевременна.
      «latviešu valodā ir vienīgā valsts valoda Latvijā» – согласен и не возражаю, но при этом считаю, что русский язык также заслуживает официального статуса. И это не иностранный язык, не язык «мигрантов и окупантов», а это родной язык почти половины населения этой страны, предки которых жили здесь веками вместе с вашими предками. (не имею ввиду лично себя, а игры в процентные соотношения до и после, как я уже показывал, ничего не доказывают)
      «latviešu valoda formē pilsonisko, kultūras un izglītības telpu» – в части формирования гражданского общества согласен полностью. В части формирования культурной среды согласен, но с большими оговорками. История русской культуры в Латвии богата и разнообразна, в ней много ярких личностей и ярких имён, и юристы, и архитекторы, и актёры, и писатели, и музыканты и т.д. Но никто из них не включён в канон Латвийской культуры. Сейчас, с благословения государства и при поддержке ваших деятелей культуры, происходит агресивное замещение русской культуры латышской. Не взаимное обогащение двух культур, а именно замещение одной культуры другой. Низведение русской культуры в Латвии до уровня фолькрольного кружка. Нельзя не возражать против этого.
      В части формирования образовательного пространства, я с вами в значительной мере не согласен. В том, что знать и учить латышский надо, согласен, а в том, что всё преподование обязательно нужно перевести на латышский язык, извините, нет. Я уже говорил о том, что история русской школы в Латвии насчитывает столетие. И сравнение Латвии и России, путём приведения цитаты г.Путина, это не совсем кооректно и даже попахивает манией величия. Россия – это федерация, союз национальных республик, в каждой их которых есть таже и свой государственный язык и свои национальные школы. И даже свои высшие учебные заведения. Может быть вы тоже хотите превратить Латвию в федерацию? Совешенно непонятна цель планируемых изменений, добиться большей интеграции общества!? Очень сильно сомневаюсь, скорее наоборот. Вот цитата из статьи Ивара Иябса: «Какое влияние на процесс интеграции оказала реформа-2004, которая производит молодых людей, способных на чистом латышском языке сказать, что они ненавидят это государство?»

      Вот представте себе страшный сон, фантасмагорию. Ваши дети в Латвии, в вашей латышской школе, учатся на, ну пусть не на нелюбимом многими здесь русском, а скажем на английском или неменком языке. Каковы будут ваши чувства об этом?

 9. Izskatās, ka Latvijas Avīzei līgums ar Ušakovu, ka komentārus svešvalodās nedzēš ārā. Impērisko ideju kultivējat? Bet par tēmu viss skaidrs – tādi direktori sen bija jāatlaiž, impēristiem nav vietas Latvijas valsts skolās.

  • Ну что за мода у вас такая, чуть что, сразу Ушакова приплетать. А что, вы интернет приватизировали? Дайте ссылку на закон где написано, что нельзя комментировать на русском языке на этом портале!

 10. Valsts valodas macisana ir labi.. Atbildēt

  bet es pieversu uzmanibu vienas skolas direktora teikto.. ja Latgales berns nekad nav bijis Riga apmeklejis muzejus redzejis Brivibas pieminekli tad par kadu valstisko audzinasanu var but runa..

 11. Mums ir patiešām kompetents, profesionāls, gudrs un spēcīgs Tiesībsargs, tāpēc varam būt mierīgi, ka tiks izdarīts viss, lai nepieļautu valsts līdzekļu tērēšanu svešu tautību skolām. Ja kādam tik ļoti gribas mācīties krievu valodā, tad jāmācās privāti par savu naudu vai jābrauc uz valsti, kur tā būs dzimtā valoda.

  • Es labāk balsoju par ”VAI JāBRAUC UZ VALSTI,KUR Tā BūS DZIMTā VALODA ” .

  • Вот и замечательно, Ивета. Будьте любезны тогда не брать с нас налоги. Содержите свои школы за счёт своих налогов, а не наших. И все будут счастливы.

   • A Jūs nodokļu maksātāji ceļus, infrastruktūru neizmantojat,jums nevajag policiju,glābējus,valsts pārvaldi ko?

    • Protams ka vajag, protams ka izmantojam. Bet! Mēs āri tur strādājam!

    • Latviešu tauta jūsējos nelūdza brauktuz Latviju maksāt nodokļus. Paši uzbāzāties ar savu draudzību.
     Jums irdotaiespēja dzīvot Latvijā,tātad nodkļi par to arī tā kā būtu jāmaksā. Ja jūsējiem riebjas maksāt nodokļus Latvijā, mūdienās ir lieliska iespēja izvēlēties citu mītneszemi, piemēram, Krieviju. Stāsta, ka tur krievu valoda ir valsts valoda. Ja nepatīk Krievija, var braukt uz Vāciju vai Lielbritāniju. Neaizmirstiet pieprasīt viņiem valsts nodrošinātu apmācību krievu valodā, jo jūs taču maksāsiet nodokļus, jeb varbūt nē!

   • zmklsklcmn mocdewcxj efdckdkec mj kdi nmdiwejd, miwjefcj ma djkiowe mxnbwju!

 12. par tā saukto "mazākutautību" Atbildēt

  nevis ‘mazākumtautības’, bet gan psrs okupācijas laika migranti (izņemot lībiešus un čigāņus), kuri Latvijas Valstī ir iebraukuši bez Latvijas valdības atļaujas un viņu palikšana Latvijas teritiorijā pēc neatkarības atgūšanas nav Latvijas pilsoņu kopuma izteikta vēlme (tautas balsojums), bet gan ārvalstu uzspiesta griba 90 gadu šākumā. 
Jā, krievijas imperiālisms kā pāri cilvēcībai, nacionalitātei esoša identitāte (arī Latvijas migrantu vidū) ir vienreizējs piemērs multikultūras šausmām – cilvēks, kurš ir pazaudējis savu nacionālo identitāti, pazaudē arī kaunu un vērtības.
  Nu ko, okupantu pēcteči par visu varu grib pierādīt savu stulbumu. Jādomā, ka viņiem tas jau ir izdevies. :))) 
ak šis bezsejainais krievijas imeriālisms! brauciet projām! .. nemocieties šeit! .. šī ir mana zeme un visādiem okupantu pēčtečiem (šodien par imigrantiem jūs nevar nosaukt, jo latvieši/Latvijas valsts jūs šeit neaicināja) šeit nebūs savus noteikumus diktēt! Ja jūs esat pazaudējuši savu identitāti/ saknes un gribat kaut kas būt, tad izvēlieties – brauciet projām uz Krieviju un kļūstiet par krieviem vai arī pērciet kaut kur Āfrikā zemi un dibiniet tur savu jauno identitāti, vai arī palieciet Latvijā un pieņemiet latviešu valodu un kultūru. citu ceļu nav! … okupantu pēcnācēji, – jums ir iespēja kļūt par latviešu tautas daļu, latvieši prot piedot (!), bet nevajag pārbaudīt šo piedošanu ar nekaunību (!) … pagaidām jūs esat ‘koki bez saknēm un putni bez ligzdām’ … žēlums un pretīgums, skatoties uz šādiem neliešiem kuri nav sapratuši to, kas pagātnē ir noticis, jo piedot var tikai tad, ja kādam ir vajadzīga piedošana – t.i. tad ir nožēla par kļūdu

 13. jautājums LA redakcijai Atbildēt

  Viedokļu apmaiņā tiek lietota kaut kāda sveša valoda. Es pieņemu ka tā ir krievu valoda, tātad – Latvijas valstij sveša valoda. Sakiet cien. LA redakcija, vai šāda ņirgāšanās ir jāsaprot kā jūsu privāta valodas politika, Vai varbūt kādas Latvijas valsts iestādes rīkojums, piem. drošības iestādes rīkojums, lai sekotu sabiedrības noskaņojumam?? sakiet kādas vēl pasaules valodas jūs uzskatīsiet par normālību redzēt viedokļu apmaiņā? Kīniešu? Hindi? … kādas? … Vai jūs cienat valsti kurā dzīvojat? Vai jūs cienat šīs valsts likumus (arī tad, ja elektroniskie plašsaziņu līdzekļi vēl nav ierobežoti ar valsts valodas likumu)?? … Vai jūs esat šīs valsts patrioti? … Manuprāt Nē! … Jo jūsu uzņēmuma (t.i. LA) politika liek domāt, ka jūs piesmejat savu valsti un darāt visu, lai ieviestu Latvijā divvalodību. Kauns par jums. Rakstu cerībā, ka šo manu viedokli izlasīs kāds no Latvijas runas vīriem un piespiedīs jūs ievērot Likumu un cienīt valsti kurā dzīvojat.

  • Ну вот опять. Да здравствует цензура! Голубчик – это интернет! Давайте запретим его и закроем вообще все порталы! Будем вас счастье.

 14. vai mēs pareizi lietojam apzīmētājus? Atbildēt

  Kas ir mazākumtautība? Vai sveštautiešu atrašanās Latvijā un viņu valodas “problēma” nav okupācijas sekas? Valsts runas vīru žonglēšana ar izplūdušiem, neko neizskošiem simoliem, ir nodevības parādīšana pret savu tautu. Nožēlojami, ka it kā izglītoti tautieši ļauj sevi ievilkt neko nerisinošā sarunā, neveidojot sarunas pamatu, kurš būtu balstīts uz faktiem par okupāciju. Nožēlojami! Ko? Vai jūs pārbaudāt tautas pacietības mēru?

 15. Jāpalasa SATVERSME

 16. Musu Valdibai butu javersas ANO un jalikvide okupacijas sekas.To jau vajadzeja 90.gados izdarit,bet tagad…

 17. Krievu bērniem KRIEVIJĀ jāmācās tikai krieviski, bet Latvijā tiem ir jāmācās latviski. Savādāk tā ir necieņa pret valsti, kurā viņu vecāki vai vecvecāki ir apmetušies.

 18. ko tur prasīt no skolniekiem ,ja pat skolotājas tuvējā veikala demonstratīvi ar pārdevējām kontaktējas tikai krievu valodā— pirmais to učeņu midzeni iztīrīt..tad var domāt tālāk…

 19. valsts politika?Tas ir ušakovisms Latvijas galvaspilsētā.Saucas-integrēšanās Latvijas sabiedrībā SC gaumē.

 20. vai valsts politika? Atbildēt

  Darba koļēģe gribēja bērniņu iekārtot latviešu dārziņā, lai mācas valodu. Nedabūja vietu. Bija vien jāsūta krievu grupiņā

 21. Šādi direktori taču profesionāli neatbilst savam darbam …. un visi krievu pedagogi kas nepārvalda latviešu valodu vairāk gan domā par sevi nevis par jauno Latvijas pilsoni …. kā arī stimulē skolēnus nemācīties valodu …. BRAVO IZGLĪTĪBAS MINISTRIJAI …. KUR TĀDI IDIOTI TUR RODAS ..????? !!!!!

 22. Bez naida. Vicināt krieviskas Latvijas lozungus vai prasīt krievu skolas ir tas pats, kas Spānijas vēršiem vicināt sarkanu lupatu. Tā ir Latvijas šķelšana, naida kurināšana. Beidziet krievu bērnu upurēšanu segregācijai. Vienādu izglītību visiem – Satversme.
  Ar to arī sāksim. Cilvēku labklājību nevar sasniegt plātoties ar “sarkanu lupatu”.
  Darīt, darīt, darīt un tieši cilvēku labā. Man vienalga, kādā valodā es sazinos ar otru cilvēku, bet man nav vienalga, kā šis cilvēks jūtas Latvijā. Mēs visi gribam būt savstarpēju labestīgi, bet pagājuši 25 neatkarības gadi, joprojām vicina „sarkanas lupatas”, joprojām cenšas atjaunot vai uzturēt okupācijas laika valodu politiku.
  Okupācijas atjaunošanas tīkotāji ir nekaunīgi un plivina sarkano lupatu, upurē bērnu izglītību un labvēlīgas iespējas dzīvot savā valstī, cīnās par krievu bērnu diskrimināciju, nevis pret valsts varu, kas arī uztur šo diskrimināciju.
  Cik ilgi okupācijas balstītāji plātīsies ar šo instrumentu un musinās bērnus, lai nepārieti uz vienādu attieksmi bērnu izglītībā, jēdzienus apgriež otrādi un plivina savu sarkano lupatu, baida tautu un šķeļ.
  Apbrīnojami, ka arī valsts vara atbalsta krievu skolu diskrimināciju, uztur apmācību ar okupācijas laika instrumentu – krievu valodu, ar ko krievu bērni tiek izolēti no Latvijas kultūrvides telpas, no pilnvērtīgas iesaistes valsts procesos, darba tirgū un no iesaistes valsts amatos.
  Valsts varai nekavējoties jāpārtrauc atšķirīgas attieksmes uzturēšana, segregācija izglītībā. Valsts pienākums dot krievu bērniem vienāda līmeņa izglītības pieeju visiem bērniem, lai viņi justos brīvi, droši un spētu iesaistīties visās Latvijas dzīves jomās.

  • Вот и давайте без ненависти, г.Анонимус (я вас узнал!). Вы не удосужились ответить на мой комментарий на другой ветке, а здесь повторяете теже самые мысли.
   История русской школы в Латвии насчитывает более 100 лет. А расколом жителей и нагнетанием ненависти занимаются именно ваши национально озабоченные политики, а не мы. Ведь это именно они разделили народ Латвии на истинных граждан, и других, недостойных этого. Вот это разве не сегрегация?! Мы действительно не хотим жертвовать качеством образования своих детей в угоду политической коньюктуры и для поднятия рейтинга какой то вашей партии. И образование в школах одинаковое, язык преподования разный. И школьные программы утверждают в министерстве образования. То есть, все ваши обоснования лживы! А язык не может быть инструментом окупации, язык это средство для передачи информации и создания образов.
   Ваши политики сделали всё возможное и невозможное, чтобы отбить у нас любое желание прикоснуться к Латвийскому культурному пространству! Мы выучили латышский язык, стали читать ваши газеты – и получили столько ненависти и оскорблений….(этот портал тому пример). У нас нет теперь и не может быть уже никакого желания вливаться в ваше общество. Наслаждайтесь своей ненавистью в одиночестве!

   • Kāpēc šajā gadījumā, kad kaut kādā svešvalodā kaut kas ir uzrakstīts – nedarbojas jūsu tik izslavētā LA cenzūra? Vai jūs uzskatāt , kā tā ir laba gaume, vai arī normālība, kad jūs neļaujat man, latvietim svavā valstī, attīstīt savu valodu un sekot notikumiem savā valodā? Vai jūs sevi pieskaitāt pie Latvijas nodevējiem?

    • О как резко! В демократической стране (!?) мы призываем к цензуре! А как же декларированная свобода слова, которая прописана в вашей же сатверсме?! Или это следует понимать только как именно вашу свободу поливать нас грязью, а мы в ответ должны смиренно молчать?! Не выйдет голубчик, мы не дадим вам упиваться такой вседозволенностью!

     • Bhduisdue mcxmkdj! Bjkfdoi nf nsdj nakjd cmke, xwsikdnm kdjfd nasj. Kmsxk xncsjin? Zmkj ,sl mxkwx kazmn, mmwkixn…

   • Ваши политики сделали всё возможное и невозможное, чтобы отбить у нас любое желание прикоснуться к Латвийскому культурному пространству!
    //////////////////////////////////
    Nu neznaju, trudno s etim soglasitsa ptotomu cto:
    1) eto ne mi ili nasi predki priehali v rossiju;
    2) mi v sovetskoe vremja bili dolzni viucitj russkij jazik i moja komunikacija s vami tomu dokazanie;
    3) ja ne ponimaju teh kotorie govorjat o svojom diskomforte i obosnovivajut eto deistvijami latviskih politikov. Poimite odin raz, cto v Latvie nekogda nebudet dvuh gosudarstvennih jazikov i to cto hotjat obrazovanie perevesti na latiskij, to eto pravilo, davno nado bilo eto sdelatj! Pocemu v Angliii nekto iz migrantov necevo negovorit cto obrazovanie na anglijskom? Pocemu v Latvii dolzno bitj inace? Tolko potomu cto v sovetskoe vremja ocenj mnogo perbralisj na zizn v Latviju i u nih v v golove zvucat stihi Majakovskogo pro sirokie stanini ili citata o velikom moguscem russkom jazike?
    4) ja soglasen cto ziteli Latvii raskoloti i eto ploho i vinovni v etom obe storoni! To ze samoe sejcas proishodit v Ukraine. Eto vsjo posledstvie tomu cto prizrak komunizma bluzdaet escjo po zemle i sidit v soznanijah ljudej.
    ///////////////////////////////////////////////////////
    Мы выучили латышский язык, стали читать ваши газеты – и получили столько ненависти и оскорблений….(этот портал тому пример).
    Slusaite, ja ruskij viucil potomu cto tak nado bilo v to vremja i nesazeleju ob etom, nesmotrja na to cto ponimaju cto vi tut pisite i custvuju nenavistj v otnosenie moego naroda i ego jazika. I eto ne tolko tut, eto v rossijskoj presse i tv esco bolse virozeno. No nesmotra na vsjo eto, ja nezaleju o tom cto znaju russkij jazik, eto castj moego obrazovanija i ja ego mogu ispolzovatj dlja komunikacii, ctenija, sbora informacii itd., cto i vam sovetuju.
    I poverte, kultunij celovek nekogda ne budet nasmehatsja nad drugim jaziko, vi horoso znaete russkuju pogovorku: V semje ne bez uroda, i k sozaleniju i sredi latisej i russko govorjascih tokie estj…
    ////////////////////////
    У нас нет теперь и не может быть уже никакого желания вливаться в ваше общество.
    ////////////////////////
    J neponimaju zecem vi togda zivjote zdesj? Iz za mesti, iz za nenavesti. Eto vedj glupo, eto putj k degradacii i samounictozeniju licnosti. Razve ne prosce uejatj, esli deistvitelno tak ploho?
    /////////////////////
    Наслаждайтесь своей ненавистью в одиночестве!
    K sozaleniju vi osibaetesj. Nenavistj vozvroscaetsja k tomu, kto ejo porodil…

    • Es taču teicu ka varu lasīt latviski, kāpēc Jūs rakstiet tieši tādā veidā?
     Я пишу по русски для быстроты и точности передачи своих мыслей. Мне тоже трудно согласиться с Вами и вашей точкой зрения. Осмелюсь напомнить вам про знаменитый кукиш г.Эмсиса в нашу сторону и знаменитую фразу другого «ястреба» латвийской политики: «нам не надо, чтобы вы знали латышский язык, нам надо, чтобы вы знали своё место!». Я совершенно чётко осознаю, что выражаемые здесь в комментариях «мнения», не есть мнение всего латышского народа, а только его определённой, наиболее националистически настроенной части. В своих комментариях, я нигде, ни разу, не насмехался над латышским языком, не обвиняйте меня в том, чего не было.
     Русские люди здесь жили очень давно. В Кокнесе, к примеру, правил русский князь, а двинскую крепость заложил Иван Грозный. Так что история совместного проживания наших народов на этой земле насчитывает много столетий. В этой истории много страниц, и светлых, и не очень, но это не значит, что теперь надо заниматься «исторической местью». Латвия никогда не была мононациональной страной, и у нас есть все основания иметь здесь свои школы, которые, кстати, существовали и в царское время и даже во времена Ульманиса. То, что предлагается и происходит сейчас, называется насильственной ассимиляцией!
     Я тоже не жалею, что выучил латышский язык. У меня к вам встречный вопрос: а почему вы живёте здесь и никуда не уезжаете? Ненависть возвращается к тому, кто её породил. Согласен. А давайте сделаем так, чтобы она не порождалась?!

   • brauc vien pāri robežai,pietiek te gaisu maitāt:)))un nesāc tikai vaimanāt,ka te ir tava dzimtene-klaidoņiem nav dzimtenes:)))

   • Gh nsjwu mxk ! Mj lsoo msjk, nxcb ksdhjf !

  • 1990 – 2010 гг. за пределы СНГ выехали около 1,35 млн.
   россиян. Из них в Германию – более 800 тысяч, в Израиль – более 262 тысяч, в США – более
   132 тысяч.——-Vai Vācijā arī ir valsts skolas ar apmācību krievu valodā.

   • Вася – ты не Вася! Признайся уже. Это их осознанный выбор. И между тем, в Нью-Йорке, и газеты, и телевидение, и даже избирательные бюллетени на русском языке есть!

 23. Interneta portālā “ManaBalss” ievietota Iniciatīva “PAR PIESPIEDU NOMAS ZEMES KADASTRĀLO VĒRTĪBU”, kas vērsta uz nomas maksas samazināšanu par zemi zem mājām un/vai būvēm. Lai likumprojektu nosūtītu izskatīšanai Saeimā, nepieciešams ar internetbankas starpniecību savākt ne mazāk kā 10 000 pilsoņu parakstu no 16 gadiem.
  Latvijas Avīze / 2014-01-27 / izlasi rakstu ”Parakstīšanās, kas maina pasauli”

  В интернете “ManaBalss” помещена Инициатива “PAR PIESPIEDU NOMAS ZEMES KADASTRĀLO VĒRTĪBU” (Принудительный найм земли под домами или строениями), которая направлена на снижение платы за землю под домами или строениями. Чтобы законопрект принял СЕЙМ, надо через интернетбанк собрать не менее 10 000 подписей граждан с 16 лет.
  Читай MK-Латвия 29.01.- 4.02.2014. 9.стр.

  • ZVHJNBUJ nikj klcjpoij lskcjkowcm ,ksamnxcikws cmkowedjf mcoijew !!!! MIOkjchjn ndkiwh kjxniw nikwxjhi kjniwnjik … nmiokjecfoi mokisjcmn ,molxwjkc.

 24. Jansons ir uzčurājis lapseņu pūznim,tas ir labi,vismaz izbļaustīsimies.Mani interesē kāpēc vecajās demokratijas valstīs kā Vācija,Francija,Itālija,Anglija,nepieļauj izglītību skolās pēc nacionālā principa,tad mēs esam tie lielākie demokrāti?Domāju ka nē,varbūt ka vienkārši mums trūkst pasniedzēju kuri būtu spējīgi strādāt ar cittautiešiem?

  • Mēs neesam lielākie demokrāti. Mēs atbalstām segregāciju pēc nacionālā principa un ,neļaujot visiem iegūt vienādu izglītību, turam krievu cilvēkus geto rajonos (Maskačka,Purčiks). Tā taču ir ņirgāšanās par cilvēktiesībām !!!

   • А вы и не демократы вовсе! Вы этнократы, сторонники превосходства одной нации над другой. Почитаешь ваши комментарии, и придёшь к выводу, что все латыши фашисты, что конечно же не так. Ваши доводы лживы, а слова пропитаны ненавистью, это уже диагноз голубчик.

    • KLOJKIHJUGYFTYFJO nihugughihj, niocjhioejc mlkjwso. Qkmkcnmknclkn mkljoiwj nj ninjhwis nikjhsx njihswdc n kjnkin nkijhwcix nkijhxcih njishxc. Smlfmklvbml lkjco jodjcoj kokjokjd[po kokj[pok okj[pok olkj[pok mkloj. Hkkdjmklo;pkl!!

 25. izmest no valsts tos palikušos psrs virsniekus ar savām atvasēm un būs miers!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 26. Es arī uzskatu,ka Krievijā bērnus jāmāca tikai krieviski.

  • Krievijā ir daudz mazo tautu (autohtoni, pirmiedzīvotāju), kuru teritorijas okupējuši un kolonizējuši krievu kolonisti un krievu imigranti. Pie tam, krievi šīs tautas pārkrievo un iepriekš aktīvi fiziski nīcināja ārā. Es uzskatu, ka Krievijā autohtono tautu zemēs visām mācībām jānotiek autohtonu (daži teiks aborigēnu) valodās.
   Patiesībā krievu valodā t.s. Krievijā ir svešvaloda. Tā ir uzspiesta ar varu.
   Krievijā jābūt obligātajām mācībām čukču, nencu, aleutu, eskimosu, ketu, sāmu, vepsu, udehu, karēļu un daudzās citās pirmiedzīvotaju valodās, kuras pēdējo 100 gadu laikā krievi visiem spēkiem nīdē ārā. Krievijas krievi Krieviju padarījuši par mazo tautu cietumu, kur mazās tautas un valodas iet bojā.

   • Ага, опонируете к ленинскому тезису «Царская Россия – тюрьма народов». Изучение трудов классиков не прошло даром. Но называть разные древние славянские племена, разговаривавшие на разных диалектах, русскими колонистами и иммигрантами, это просто смешно. Иммигранты?! От куда, куда? Тогда и государств то не было, а было движение разных племён и народностей. И между прочим, у указанных вами народов, школы на родном языке есть, хотя у многих до революции не было даже письменности.
    И разве ваш народ не такой же?! Ливов тоже русские истребили? А латгальский язык, с развитой письменностью, это всего лишь диалект?! Тесть покойный на нём так интересно разговаривал, любо дорого послушать. А грамоту вам создал немецкий священник, а первая газета на латышском языке вышла в Санкт-петербурге.

    • MKOPijoih ikjopijh lokijoij joih jiopij jhijuoi9jp jiopoij jupoij ojutg 7ytg89ihy8uyh09o8iyuh0o ioih0oi9 ipiiojupo. Srtgfuyhfg mkolp[lokjpoljk kjopji oihjoih ikpoij jopojk. Jpojp[om;lk pojp[xaokjm p;lkj-jpm mklkjhnopik.

 27. Latvieši! Ignorējiet to aziātu, kurš te raksta okupantu valodā! Latvieši, nezaudējiet savu pašcieņu – ar okupantiem nekur un nekad nerunājiet/nesarakstieties okupantu valodā!

  • Правильно, абориген! Вот и не комментируйте здесь больше ничего. А ещё лучше, не лезте в нашу жизнь и не приставайте к нашим детям.

 28. Visi Krievijas oligarhi un tie, kas par tādiem grib būt, savus “otpriskus” sūta Rietumu skolās – Anglijā, USA, Vācijā, Francijā. Un tur visi tur sekmīgi mācās angļu, vācu vai franču valodā un neviens nežēlojas. Vai kolonisti un staļinisko okupantu pēcteči nespēj saprast, ka latviešu valoda pati par sevi nav problēma, bet problēma ir uzturēt okupācijas garu un pie pirmās izdevības Krievijas kundzību atjaunot?
  Nožēlojami, ka mūsu iestādes un politikāņi klapē ar ausīm, skatās caur pirkstiem un negrib to saprast, – līdz brīdim, kad var būt par vēlu. Vai mītiņš pie MP nesolīja “maidanu” arī pie mums? Vai nebūtu jāapzinās kūdītāji, jābrīdina un tie jāizolē?

 29. Domaaju, ka ar okupaacijas paliekaam nav jaastriidas, bet gan taas starptautiski likumiigi un humaaani jaalikvidee. Tas nav vienkaarshi, bet ir reaali un objektiivi realizeejams. Par cik tas nav iespeejams veco LPSR partorgu un komsorgu vadiibaa (bet taadi mums ir visaas partijaas), tad jaaizmanto Saeimas veeleeshanas un jaatiek no tiem valjaa; tie vienkaarshi jaaizsviitro! Kaa arii nav jaabalso par partijaam, kuraas sho “kosmopoliitu”, vinju peecnaaceeju, radu un draugu ir daudz, piemeeram, par ZZS vai RP, kaa arii par aarzemju sponsoreetaam siikpartijaam; kaa piemeeram, Repshes un Sudrabas partijaam.

  • Patlaban par Latvijas valstiskumam visbīstamāko “latvisko partiju” ir izveidojusies savāktā komanda ar kriptonīmu : ZZS. Balsot par to, nozīmē Latviju pazudināt kā valsti.

 30. tad ,kad mums nebūs jāuztur skolas,kurās gatavo Latvijas valstij naidīgus elementus,tad arī jūsu nodokļi mums nebūs vajadzīgi,ja vien jūs neizmantosiet nekādus citus Latvijas valsts sniegtus pakalpojumus-kā iespēju dzīvot Eiropas valstī,brīvi pārvietoties Eiropā,medicīnu,infrastruktūru uc.Kā jūs nesaprotat,ka neviens( nu varbūt kādi pāris-kā Urbanovičš un Rubiks)latvietis nevēlas ne jūsu nodokļus,ne jūs pašus,ne arī jūsu valodu.

  • Tieši tā – mēs labi iztiksim bez šiem krievruņu aziātiskajiem nodokļu maksātājiem! Interesanti, ka krievruņu aziāti ar saviem nodokļiem nespēj nodrošināt okupantu pensionārus – okupantu pensionārus uztur latvieši! Ātrāk jāveic deokupāciju un dekolonizāciju – latviešiem nebūs jāuztur okupantu un kolonistu pensionārus, kā arī cietumos sēdušos okupantus un kolonistus, kuri sastāda ~90% no visu ieslodzīto skaita! Tāpat par nodokļu naudu nebūs jāārstē okupantu alkoholiķus un narkomānus – tie arī lielākoties ir no okupantu un kolonistu sugas.

   • Это перл. Ваша дремучесть просто изумительна! Нас не станет, пенсии платить совсем не из чего будет. Ваши доблесные правители пенсионный бюджет раздербанили уже давно!

  • Вот почему вы решили что в наших школах «gatavo Latvijas valstij naidīgus elementus», а? Вы так сами придумали и сами в этот бред поверили. А школьные программы разве не министерстве разрабатывают и утверждают?! А среди тех, кто предоставляет эти самые «Latvijas valsts pakalpojumi» нас нет?! Нет русских полицейских, врачей, учителей, пожарников и т.д.? Простите за грубое сравнение, но кто за вами убирает ваше гавно? И кто зарабатывает вам на пенсии, пособия и т.п.?

 31. jautājums Izglītības ministrijai : ja viņi zina, ka šitādi direktori ir, kāpēc viņii to posteni līdz šim laikam ieņem?

 32. Prieks, ka arvien vairāk latviešiem atveras acis un beidzot viņi krievruņos ierauga aziātiskos okupantus un kolonistus. Tas nozīmē, ka tautā pieaug atbalsts deokupācijas un dekolonizācijas idejai.

 33. Tātad daļa direktoru jānomaina. Nelojāli cilvēki nedrīkst strādāt valsts apmaksātās izglītības iestādēs.

  • А что такое это ваше государство и государственный бюджет? Мы его тоже наполняем, и даже большей пропорции чем вы!

 34. Почему этот «защитник прав» занимается не своим делом?! Почему ему не пришло в голову спросить наше мнение, спросить родителей? Он что, дурак, или делает это специально. Вы действительно хотите довести ситуацию до взрыва?

 35. Tiesībsarg, man ir priekšlikums, lai krievi būtu apmierināti un justos vēl superīgāk, arī latviešu skolās ieviesīsim krievu valodu ka visu priekšmetu macību valodu. Darīsim to vēl labāk nekā PSRS laika. Man ir jautājums, cik ilgi mēs latvieši savā zemē locīsim muguru uz katru uzbraucienu no okupantu puses? Vai Latvija jau vairs nav ES valsts, bet gan slepus nodota Krievijas pārraudzībai. Ja tas ir tā, tad runāsim skaidru valodu un beigsim muļķot tautu.

  • Между прочим, Сахарок, в изучении русского языка в латышских школах есть рациональное зерно. Мне приходилось уже сталкиваться с такими студентами, которые не знают русского языка, ну совсем. Так вот, у них большие проблемы с учёбой. Большинство учебников по специальным техническим предметам на русском языке! Ну нет в Латвии своих учёных, способных написать такой учебник, или хотя бы грамотно перевести, нету. Хочешь стать специалистом – учи русский язык!

   • Tas ir tāpēc, ka pasniedzēji lielākā daļa ir krievi. īpaši militārā avatarisma Aviācijas institūts, kur ir tikai krievu pasniedzēji. Mācību grāmatas tulko, un nevis no krievu, bet angļu. un stipri modernās par tiem hlamiem no PSRS laikiem.
    teorija arī attīstās. šobrīd ar krievu valodu ES nepastrādāsi, un Krievijas tirgus nav tas labākais pat pašiem krieviem.

    • Вот тут вы ошибаетесь, и сильно. Нет их давно уже, и между прочим, очень сильные преподаватели были. Наука бывакет разная. Вот по моей отрасли, в Латвии нет ни одной научной лаборатории. В России только высших учебных заведений по этому профилю более двух десятков, а научно – исследовательских инститов и лабораторий – за сотню. По поводу Запада, есть такая погорка: не всё то золото, что блестит!

     • Arī citās valstīs ir “stipri” zinātnieki un zinātnes centri. Tad ko, tagad mācīsim bērnus angļu vai franču valodā? Tas nav arguments. Ja gribi būt krieviski runājošs zinātnieks ir biļete 🙂

 36. krieviski ir jāmācās Krievijā.Tie laiki,kad Latvija bija Krievijas okupēta nomale jau pasen ir aizgājuši.Tāpēc savas ambīcijas,dārgie krievinātāji,pietaupiet savai tēvzemei ,nevis mūsējai.

 37. Ne jau skolu direktori drīkst noteikt valsts izglītības politiku! Pašlaik tā ir maximāli kropla un LV nedraudzīga:(
  Krievu skolās jaunieši netiek pienācīgi sagatavoti dzīvošanai ģeopolitiski eiropeiskā vidē-TV, izglītība, sadzīve nekādi nemotivē iekļauties LV vidē! Un vainīgi pie tā ir valsts vadītāji, izglītības sistēma un sabiedrība, kas neaizsargā LV intereses! Jau tagad krieviem latviešu valoda ir sīka neērtība, tāds uzmācīgs kaut kur dīcošs ods! Viss ir pakārtots krievu valodai:( Bet būtu jābūt diametrāli pretēji, kur bez latviešu valodas nebūtu iespējams iztikt ne dienu !

 38. “Skolu vadītāji izteikuši sašutumu, ka idejas par latviešu valodas lomas palielināšanu mazākumtautību skolās …. paustas, pirms pajautāts pašu direktoru viedoklis.” – šie direktori savā nospiedošajā vairākumā ir naturalizēti kolonisti, tādēļ viņu viedoklis šajā jautājumā vispār nav jāņem vērā.

 39. Krievijā tas taču ir iespējams!

 40. Pilnīgi piekrītu, ka valsts finansētās krievu skolās jāmāca tikai latviešu valoda.

Draugiem Facebook Twitter Google+