×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
17. septembris, 2013
Drukāt

Pirmo reizi notikušas mācības “Dzīvības cena 2013”

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Vakar sākās un līdz 18. septembrim turpināsies nacionālās neatliekamās medicīniskās palīdzības un katastrofu medicīnas mācības “Dzīvības cena 2013”. Šāda apmēra mācības Latvijā notiek pirmoreiz, un to laikā tiks izspēlēta realitātei pietuvināta katastrofa. 


Vakar, pirmajā dienā, mācības notika Rīgas ostas teritorijā – Kundziņsalā. To laikā tika izspēlēta satiksmes autobusa sadursme ar citu transportu, attēlojot negadījumu, kurā iesaistīts 51 cietušais un ir divi bojāgājušie. Mācībās iesaistījušās 20 ātrās palīdzības brigādes, piecas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta autocisternas, Valsts policija, pašvaldības policija un Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca. Medicīniskās kvalifikācijas un mācību centra vadītāja Dzintra Jakubaņeca, komentējot negadījuma izvēli, teic – ir tikai loģiski mācībās izspēlēt situācijas, kas dzīvē atgadās reti: “Par laimi, tik smags negadījums, kurā būtu iesaistīts 51 cietušais ar smagām un multiplām traumām, ir divi bojāgājušie, turklāt vēl notikusi ķīmisku vielu noplūde, pēdējos gados nav pieredzēts. Mācības ir vienīgais veids, kādā pārbaudīt glābšanas dienestu prasmes neikdienišķā situācijā.”

NMP dienesta direktors Armands Ploriņš uzsvēra: “Šādas mācības dod iespēju ne tikai mediķiem pilnveidot prasmes un iemaņas palīdzības sniegšanā pacientiem, bet nostiprināt arī katastrofu seku likvidēšanā iesaistīto dienestu koordinētu un precīzu sadarbību.”

Daļa “cietušo” nogādāti slimnīcā. Viņus uzņemt piekritusi Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, kas vēlējās pārbaudīt savu spēju vienlaikus uzņemt daudz smagi cietušu pacientu.

Pēc pirmās mācību dienas iesaistītie dienesti atturējās komentēt mācību norisi, sakot, ka visas iesaistīto palīdzības personu darbības rūpīgi dokumentētas videomateriālā, kas pēc mācību beigām tiks analizēts, turklāt mācības vēl turpinās šodien un rīt. Dz. Jakubaņeca secinājumus sola aptuveni pēc mēneša, norādot – šīs bijušas pirmās lauka mācības pēc glābšanas dienestu apvienošanas, tādējādi mērķis ir sasniegts.

Šodien mediķu komandām būs jāveic vairāki 10 līdz 20 minūšu ilgi uzdevumi, piemēram, jāglābj slīkstošs cilvēks upes krastā Ķīpsalā un jāpalīdz cilvēkam, kurš iekļuvis nelaimē iepirkšanās centrā “Olimpia”. Savukārt trešajā mācību dienā paredzēta izglītojoša konference.

 

{gallery id=”2161″}

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+