Mobilā versija
Brīdinājums +3.2°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
30. aprīlis, 2015
Drukāt

Ko rakstīja latviešu avīzes pirms 100 gadiem – 1915. gada 30. aprīlī

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Ugunsdzēsības muzeja ekspozīcija.

“Dzimtenes Vēstnesis”,

Vietējām ugunsdzēsēju biedrībām paziņots, ka ugunsdzēsējiem atļauts valkāt formas apģērbus vienīgi pie ugunsdzēšanas, apmācības un ugunsdzēsēju svinībās, bet citādi šo apģērbu valkāšana stingri aizliegta. Saprotams, šis aizliegums attiecas arī uz pašas pilsētas ugunsdzēsējiem.

“Līdums”,

Vācu gūstekņi. Katru dienu 10 – 15 vīru lielās partijās pienāk sagūstīti vācieši no Kurzemes kara darbu apgabala. Šodien atvesti 28 zaldāti un 2 oficieri. No tiem 1 apakšoficiers ar 23 kareivjiem bija no 13. dragūnu un 5. un 6. huzāru pulkiem un viens veterinārārsts. Pēdējo pazina daži dzelzceļa konduktori un policijas ierēdņi par kādu Kurzemes muižas mežkungu, kas agrāk bieži braucis pa Tukuma dzelzceļu uz Rīgu. Visi gūstekņi bija braši jauni cilvēki un apgādāja par savu naudu no stacijas bufetes katrs pa pusmārciņai desu, baltmaizi un tēju un izturējās vispārīgi droši un diženi. Kopā ar gūstekņiem atveda arī 2 kastes ar ložmetēju piederumiem un lazaretes pajūgu.

“Rīgas Ziņas”,

Palangā, Nīcā un Rucavā vācieši sagūstījuši visus jaunos ļaudis un aizveduši kā kara gūstekņus uz Prūsiju. Kurzemes attālākās vietās vācieši piespieduši latviešus rakt tranšejas, bet naktīs tos ieslēdz šķūņos.

Pievienot komentāru

Diena pēc traģēdijas Maltas lidostā: Aculiecinieces stāstsLidostā Maltā pašlaik joprojām atrodas ap 20 latviešu, gaidot izlidošanu, kas tika atcelts vakar notikušās aviokatastrofas dēļ. Starp viņiem ir arī Maija
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (21)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+