×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Zelma, Zemgus, Virma
Otrdiena, 14. augusts, 2018
24. aprīlis, 2018
Drukāt

Policija soda principiālu šoferi (61)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Pagājušā gada 28. decembrī pēc sešiem no rīta Jānis (vārds mainīts) ar savu vieglo automašīnu “Mitsubishi” brauca pa Brīvības ielu Rīgā centra virzienā. Braucis ar atļauto ātrumu. Bet negaidot pēc krustojuma ar Tallinas ielu no Cēsu ielas viņam sānos gandrīz iebraucis “Rīgas satiksmes” 9. maršruta autobuss. Jānis stāsta, ka viņam ar lielām grūtībām izdevies izvairīties no sadursmes. Autobusa vadītājs uz viņu pat neesot paskatījies. Jāpiebilst, ka Jānis braucis pa galveno ceļu, bet autobusa šoferim, braucot pa Cēsu ielu Brīvības ielas virzienā, bija jāievēro ceļa zīme “Dodiet ceļu”. Autovadītājs uzskatīja, ka autobusa šoferis radījis avārijas situāciju, tādējādi rupji pārkāpjot ceļu satiksmes noteikumus un apdraudot pasažieru dzīvību. Pēc notikušā Jānis apturēja savu auto priekšā autobusam, kurš bija apstājies tuvējā pieturā pirms Matīsa ielas, un to nofotografēja, lai piefiksētu numuru. Fotogrāfijas kopā ar sava automobiļa videoreģistratora ierakstiem pievienojis iesniegumam policijai, lai tā noskaidrotu vainīgo un sauktu viņu pie atbildības.

Jānis stāsta, kā situācija attīstījusies tālāk: “Policija man atrakstīja – paldies, izskatījām. Es jautāju policijai – un kādu lēmumu pieņēmāt? Policija atbildēja – neteiksim! Es aizrakstīju policijas vadībai sūdzību par policistiem, kas nesniedz atbildi. Un kā jūs domājat, kas notika tālāk? Tie, kas nesniedza man atbildi, uzlika man sodu, jo konstatēja, ka es auto esmu apturējis neatļautā vietā. Rezultātā autobusa vadītājs par avārijas situācijas izraisīšanu un pasažieru apdraudēšanu saņēma 20 eiro sodu, bet es – 30 eiro sodu.” Jānis to uzskata par policijas atriebību.

 

Sods pēc trim mēnešiem

Autovadītājam tā liekot domāt arī sarakstes gaita. 28. decembrī viņš aizraksta Valsts policijas (VP) Satiksmes uzraudzības un koordinācijas birojam iesniegumu, 10. janvārī viņš saņem VP Rīgas reģiona pārvaldes kārtības policijas pārvaldes Satiksmes administratīvo pārkāpumu izskatīšanas biroja Meklēšanas nodaļas priekšnieka p. i. S. Liepas atbildi, ka iesniegums izvērtēts. 20. janvārī Jānis prasa, kāds lēmums pieņemts. 14. februārī saņem tās pašas S. Liepas parak­stītu atbildi, kurā minēts, ka iesnieguma rakstītājam nav jāzina lēmums, jo likumi neparedzot tiesības viņam to saņemt – iestādei par to ir pienākums informēt vainīgo un cietušo, bet Jānis nav nedz viens, nedz otrs. “No Jūsu 2018. gada 10. janvārī reģistrētā iesnieguma satura izriet, ka iespējamā ceļu satiksmes negadījuma brīdī vadītāja rīcības rezultātā Jūs miesas bojājumus neesat guvis, līdz ar to secināms, ka Jums nav nodarītas fiziskas ciešanas, kā arī nav nodarīts mantisks zaudējums. Savukārt par cietušo administratīvā pārkāpuma lietā nevar būt persona, kurai morāls aizskārums nodarīts kā noteiktas sabiedrības grupas vai daļas pārstāvim. [..] Jūs neesat persona, kuru var tieši skart pieņemtā lēmuma būtība vai iestādes faktiskā rīcība,” teikts atbildē, kurā arī pieminēts, ka iestādei iekšējas lietošanas informācija nav jāizklāsta citām personām.

Jānis neliekas mierā un 3. martā raksta iesniegumu Valsts policijas priekšniekam Intam Ķuzim, paužot uzskatu, ka viņam nepamatoti atteikts sniegt informāciju un ka nav norādīts, kur pārsūdzams lēmums par informācijas nesniegšanu. Tāpat Jānis prasa “izvērtēt S. Liepas prettiesisko rīcību”. Un 26. martā seko “atriebība” – Jānis saņem Satiksmes administratīvo pārkāpumu izskatīšanas biroja Meklēšanas nodaļas priekšnieka Ē. Šendo parakstītu vēstuli “Par ierašanos protokola sastādīšanai un lēmuma pieņemšanai”, jo autovadītāja “iesnieguma izskatīšanas gaitā noskaidrots, ka 2017. gada 28. decembrī plkst 6.34 Rīgā Jūs vadījāt transportlīdzekli [..] un, tuvojoties Brīvības un Matīsa ielu krustojumam, apstājāties ceļa zīmes “Apstāties aizliegts” darbības zonā [..]”. (Jāpiemin, ka policija bija pieprasījusi un saņēma arī autobusa videoierakstu.) Autovadītāju uzaicina 4. aprīlī pie inspektores protokola sastādīšanai un lēmuma pieņemšanai par izdarīto ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu. Jānim liek maksāt 30 eiro sodu.

Zīmīgi, ka policija, šķiet, sākumā pēc Jāņa pirmā iesnieguma nemaz negrasījās sodīt “Rīgas satiksmes” vadītāju (vai vispār nemaz neiedziļinājās lietā), jo, kā liecina “LA” rīcībā esošie dokumenti, policija “Rīgas satiksmei” dokumentus par konkrēto autobusu un tā vadītāju pieprasījusi tikai 28. februārī, “Rīgas satiksme” policijai atbildējusi 14. martā, bet no vainīgā autobusa šofera policija paskaidrojumu pieņēmusi tikai 27. martā, kad viņam arī sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par zīmes “Dodiet ceļu” neievērošanu un piespriests 20 eiro sods. Autobusa vadītājs Igors paskaidrojumā raksta, ka atpakaļskata spogulī nevienu automašīnu uz Brīvības ielas nav redzējis (Cēsu iela šajā vietā Brīvības ielai piekļaujas slīpā krustojumā) un nesaprotot, no kurienes mašīna uzradusies.

Pievienot komentāru

Komentāri (61)

 1. Tā vajag stukačam

 2. Skaidrs, ka jāsoda, jo tā fotografēšana bija pilnīgi lieka!

 3. Skaidrs, ka jāsoda, jo tā fotografēšana bija pilnīgi lieka.

 4. Praviljno tebe shtraf vjebali…nehuj bitj gandonom i stuka4em….u kazdogo raznie v zizni situacii poroj slu4ajutsja….no eto ne povod begatj stu4atj.

 5. tam ekspertam O.I. Atbildēt

  argumentējat ar to, ka “mūsu sabiedrībā linča tiesa nav atļauta”. Kur te redzama linča tiesu? Linča tiesa būtu tad, ja cilvēks izlektu no mašīnas un to autobusa šoferi piekautu (vai nolauztu spogulītiu vai iešīkātu uzrakstu uz autobusa… Uz ko, protams, es nemudinu.) Nevajag mētāties ar skaļiem vārdiem (citādi jau arī 30 eur soda piespriešanas no policijas puses sanāks linča tiesa, mūsu komentāri, pret vienu vai prot otru pusi, arī linča tiesa).

 6. P.s. policija jau soda nepamatoti, neticu atkal viņiem vairs.. bij’ te viens gadijums kad džekam uzlika sodu,par ātruma pārkāpšanu, bet džekam video reğistrātors bija kas pierāda pretējo. Rezultātā policijai bija kkā jāizlokas beigais.. tātad tagad soda nevis tos kuri patiesi pārkāpj kko bet randomā piesien random cilvēkiem sodus.. un ja nav tāds videoreğistrātors savu taisnību nepierādīsi.. stulba sajūta..

 7. Tie autobusa šoferi ar nolūku brauc virsu.. neskaitāmas reizes TIE mani izspieduši pretējā joslā izbraucot no pieturas un NERĀDOT PAGRIEZIENA RĀDĪTĀJU!!!!!! (Daži izbrauc pat rādot labo pagrezienu vēl) 😀 JO ja autobus rāda virziena rādītāju pa kreisi/ārā no pieturas es VIENMĒR palaižu tos, jo tā paredz CSN.. bet nu anīvej Rīgā jāuzmanās no autobusiem un takšiem jo tiem CSN nepastāv
  .

 8. Protams, ka šajā valstī daudzi izmanto savu statusu, lai atriebtos un kādu sodītu.

 9. Vēl labāk būtu, ka iedomīgie policisti paši nepārkāptu noteikumus, kad ir vajadzība kādu aizturēt. Tad gan var redzēt pērles, lai gan viņiem jābūt piemēram.

 10. Vai man dieniņ 30 eiro sods. A vadītājam tikai 20. Tu maz iedomājies Jāni cik par tavu čīkstēšanu novilks Rīgas Satiksme no viņa algas. Un visām iespējamajām prēmijām gada garumā. Čīkstētājs.

 11. tu Jani (vards mainits) 100 % so lasi – TU ESI KONCINIJS PIDERS – SUDS, TADU PASTALU/MESLU DEL MES ARI ESAM TADA DIRSA – TE TEV VIENS LABS IETEIKTUMS BIJ – ISTABA AR POLSTERI UN BEZ ROKTURA. Tagad MESLS es tev paskaidrosu, ka vajdzeja rikoties, uz brivibenes (tai vieta) ir divas joslas, tu loti labi BALAIS SUNA SUDS redzeji, ka no labas puses tuvojas sabiedriksias un TEV MOMENTALI VAJDZEJA AIZVAKTIES NAH no pirmas joslas, nevis te vel pontoties un vazaties pa 101 iestadi, betadi “Jani” LV ir daudz – tie ir saucamie GANSI/PASTALAS = SUDI. Ja ur kadi jautajumi, uz profilu FB -> PM

 12. Principā jebkuru ceļu satiksmes negadījuma “upuri” var sodīt par CSN neievērošanu – 2 stundas gaidīt policiju stāvot pirmajā joslā neatļautā vietā , guļot zem auto riteņiem uz gājēju pārejas … tas ta\cu nav atļauts pēc CSN – sods 30 eur

 13. Manuprāt, pilsoniski aktīvais Jānis ir vienkārši psihiski nenormāls indivīds. Viņš laikam ir no to pamuļķu sugas, kas centa dēļ uti kājām līdz Briselei aizdzīs. Tādus derētu ārstēt polsterētās istabās, kur durvīm nav no iekšpuses nav rokturu.

 14. Stukačš muļķīgi “iekrita” – uz ceļazīmēm pa laikam ir ieteicamas skatīties arī pašam , ne tikai autobusa vaditajam .

 15. pieredzējis lasītājs Atbildēt

  Atis Jansons – ļoti gudrs vecis.”Tādas situācijas, kad kāds kaut kur vainīgs, kaut ko neievēro ceļu satiksmē, Rīgā ik dienu ir tūkstošiem.”Ļoti smalki pateica,ka policija nav iedibinājusi nekādu kārtību un neko nespēj nosargāt.

 16. Policija, bezkaunība Atbildēt

  Policija atkal kļūst nepieklājīga un rupja! Slikta prakse ir valsts iestādes darbiniekam nekomentēt savu rīcību vai rupji atbildēt! Tas grauj valsts iedzīvotāju uzticību varas pārstāvjiem!

 17. nu ieliekat abus video. tauta nospriediis tiesu… 😂

 18. Visu cieņu Jānim !!!!!

  Nost ar tādiem policistiem un “kārtības un tiesiskuma ” mīļiem !!!!

  “Tiesiskā ” Latvija !!

  • Kāda cieņa? Nomet auto neatļautā vietā, lai uztaisītu bildi????

   Pareizi, ka sodīja, lai citi nesadomā atkārtot!

   Ja jau gribēja būt tik pareizs, tad varēja izdomāt, kā izdarīt nepārkāpjot CSN!

 19. Jānim gadījās traka situācija, viņš saskaitās un paziņoja policijai par notikušo. Tik tālu var saprast. Bet kāpēc Jānim tik ļoti interesēja, kas notiek pēc tam? Laikam bija personīgs aizvainojums, dikti gribējās zināt, kādu sodu dabūjis autobusa šoferis. Bet še tev – nesaka! Ko nu? Jācīnās tālāk, jāraksta iesniegums policijas vadībai. Nu, un tad policistiem piegriezās un uzlika sodu pašam. Jāni, cīnies tālāk, ej līdz Strazbūras tiesai, jo izskatās, ka tavai dzīvei lielas jēgas nav, ja esi gatavs kam tādam laiku veltīt.

  • stulbu bulli tēlo? Atbildēt

   Jānis pietiekami labi zina, ka, ja nepārbaudīsi, tad ne pirksts netiks kustināts, lai poliči uz ko reaģētu !
   Uz ko poliči atbildēja ar krievu mafijas stila atriebību.
   Ja tas nelaimīgais būtu ietriecies sānos tā, ka Jāņa autiņš būtu palicis uz vietas braukt nespējīgs, vienalga, būtu sodīts Jānis par apstāšanos ??

   • Policija pieņēma korektu lēmumu! Tam, kas pārkāpa nejauši, sods mazāks, nekā tam, kur tīšām!

    Un nevajag velt “bumbas” uz policiju! Visos autobusos ir videoreģistratori. Atbildes gājienu uztaisīja RS, bet policija rīkojās tikai atbilstoši likumam.

 20. Ne velti C kategorijas kursos māca, ka nekad nevajag izvairīties no avārijas, jo tādā veidā apdraudiet tikai sevi, kamēr avārijas situācijas izraisītājs vienkārši aizbrauks no notikuma vietas un viņam par to nekas nebūs.

 21. poliči nepiegriež vērību dubļainām numura zīmēm un šķībi greizi ieliktām maršruta plāksnēm sabiedriskajos, lai nevarētu fiksēt vainīgo un ietaupītu pūles :–) !
  Te jau pustrakie, kurus pašus vajadzētu turēt lielgabala šāviena attālumā no stūrēšanas, palīdz bariņā apriet Jāni !

 22. Lai gan dīvainās Mentostānas iemītniekus esmu labi iepazinis kopš 1975. gada, es tomēr atkal un atkal vēlos atgādināt, ka likumus Latvijā neražo policija, bet policija viņus tikai izpilda. Nu, ko jūs sagaidat no indivīda, kurš visu laiku izpilda pa daļai muļķīgus likumus? Sakiet paldies Dievam , ka viņš nav sajucis prātā un jūs visus apšāvis!

 23. 100 % atbalstu autovadītāju kas nepalika vienaldzīgs. Doromīgs cilvēks, atšķirībā no ģļēviem ekspertiem!
  Šis gadījums atkal pierāda to, ka ja nenomainīs visu Policijas vadību kas bija iesaistīta šī jautājjuma risināšanā, nekas ceļu drošībā un satiksmē nemainīsies.
  Kad kalpi tiek pie valdīšanas tad neko labu nevar gaidīt! Jānim novēlu samierināties un doties tālāk. Padies viņam ka nepalika vienaldzīgs!!

 24. Vecs teiciens kļūdīties ir cilvēcīgi, šoreiz bez turpinājuma. Vēl nav dzimis tāds šoferis, kas būtu nobraucis visu dzīvi bez kļūdām. Pats braucu no 1972 gada, pagaidām bez avārijām, pat neesmu iesaistīts ne vienā avārijā, bet pateikt, ka ne reizi neesmu kļūdījies, to nu nevaru. Tādēļ neskriesim tam šoferītim virsū ar beisbola nūju, kurš uz sekundes desmitdaļu zaudējis modrību un netīšām kļūdījies, vai nav redzējis kādu nupat uzstādītu ceļa zīmi. Kādā citā reizē pie vainas būsiet jūs paši. Labāk braucot piedomājiet, kādā veidā citi braucēji var kļūdīties un ko jūs paši varat jau laikus izdarīt, lai avārija nenotiktu. Ja nav pašnāvniekos ierakstījies, ne viens tīšu prāt ceļa negadījumus neizraisa. Un zāles pret dažu gadu braukšanas stāžu jauniešu pārgalvībai pagaidām arī nav izdomātas.

  • te nosoda policijas nekaunību, nevis kas kuram var dzīvē gadīties pie stūres !

   • Nē, vecīt, te nosoda pārmērīgi principiālu pamuļķi, kas, lai nofotografētu cita pārkāpumu, pats izdarīja CSN pārkāpumu. Policisti viņu sodīja – pareizi izdarīja. Bija pelnījis, ka viņam arī pa purnu sadod.

 25. Atis Jansons nu gan ir īstais eksperts kam paprasīt! Vienīgais ko Jansons kā eksperts var pateikt ir, ka žigulis ir lielisks auto, ķīniešu riepas ir super un to, ka kāds brauc kā idionts ir nieks, jo redz Rīgā jau tā notiek ik uz soļa.

 26. To Jānis 24. aprīlis, 2018 09:47

  Vārdu “latvietis” raksta ar mazo burtu ………….latvietīt..

  • Šķiet, ka esi gana aprobežots, lai saprastu, ka Lielais burts ir domāts kā uzsvars un to, ka runa jau nav par pareizrakstību. Žēl, ka neesi sapratis būtību kā tādu!

   • Tu pats vismaz saprati ko uzrakstīji??? Uzsvars uz to,ka runa nav par pareizrakstību??:):):):):)Pareizrakstība tāpat kā likums ir instrumenti ,lai ievērotu noteiktus kanonus,bet ja katrs indivīds atsevišķi sāk ieviest savus kanonus,sākas anarhija.Savukārt tas ,ka Tu savā komentārā šo vārdu vairākkārtīgi raksti ar lielo burtu,liecina,ka Tavs izglītības līmenis ir par zemu un vienkārši nezini kā to pareizi lietot.

    • kāpēc stundas laikā spamo netā, tā vietā, lai klausītos skolotājas stāstījumā ?
     Gatavojies pašvaldību pabalstu saņēmēja karjerai turpmākajā dzīvē ???

     • Spams (spamot) – masveida mēstuļu sūtīšana (parasti tiek asociēta ar reklāmu)……………bet Tu šķiet šo vārdu lieto,jo tas labi skan,neapzinoties un nesaprotot šī vārda nozīmi ,kas savukārt liecina,ka skolas sols Tev ir nesaprotams priekšmets.

      P.S. Visi šeit komentējošie nav ceļa strādnieki, kuriem internets ir pieejams labākajā gadījumā pīpauzē.Kā var noprast no Tava komentāra,Tev tas skauž,bet……..negribēji savulaik sēdēt skolas solā,tagad nākas ar lāpstu rokās maizītei pelnīt

     • boļno gramotnij, jani ? .

      to kautrīgo savu biogrāfiju vari nedāvināt citiem !

 27. Katrs gadījums atšķirīgs, bet vispār riebjas tie principiālie.

  • Tu pats vismaz saprati ko uzrakstīji??? Uzsvars uz to,ka runa nav par pareizrakstību??:):):):):)Pareizrakstība tāpat kā likums ir instrumenti ,lai ievērotu noteiktus kanonus,bet ja katrs indivīds atsevišķi sāk ieviest savus kanonus,sākas anarhija.Savukārt tas ,ka Tu savā komentārā šo vārdu vairākkārtīgi raksti ar lielo burtu,liecina,ka Tavs izglītības līmenis ir par zemu un vienkārši nezini kā to pareizi lietot.

 28. Kādi gan Jūs esat Latvieši, ka tik vienam otru apēst, nosūdzēt, ieriebt u.tt.
  Varēja vēl viens tāds pats Latvietis apstāties ‘Jānim’ priekšā un bildēt ‘Jāni’ par to, ka šis apstājies kur nedrīkst un tad vēl viens tāds pats un tā līdz Vecrīgai. Murgs kaut kāds. IDIOTI.
  Šādos un daudzos citos gadījumos man ir KAUNS, ka esmu Latvietis, man ir KAUNS par mūsu nāciju.
  Un tie Austrumu gudrie, kas saka: ‘ja neredz, lai nebrauc’, Jūs visu redzat un pamanāt? Jūs tiešām esat tik ideāli, lai varētu citiem pārmest vai bakstīt ar pirkstu?

 29. Nedomaaju,ka Jaanis savu dumsmu uzpluudaa bija tiesiigs paarkaapt vienu noteikumu,lai fikseetu otru.Protams cilveeciski saprotu Jaani,arii man iespeejams taadaa situaacijaa asinis vaariitos,bet nu cieniitie,likums tam arii ir domats,lai saprastu kur ir robezha ko driikst un ko nedriikst ,Jaanis vareetu teikt, apzinaati ir izdariijis to ko nedriikst .Ja tas buutu kaadu briesmu noveershanas vaardaa,jaa tad tas buutu attaisnojams,bet shajaa gadiijumaa runa ir par personisko aizvainojumu.Jaa pasaule ir netaisniiga,bet ja mees taisniibu “taisiisim” pa savam,taa jau buus anarhija

 30. Kalpu tauta tikusi pie valsts parvaldes.

 31. Jāni, kas Jūs esat, Cilvēks? Nē draudziņ, paskaties savā pasē – PERSONA !!! PERSONAI ir pienākums, bet Tiesību nav. Persona tulkojumā ir Maska (Franču vārds). Jūs esiet nedzīvs priekšmets. Un tie, kuri uzlika sodu ir tādi paši!!! Kad kļūsiet par Cilvēku, dzīvu Cilvēku, ar Jums tā PERSONAS izrīkoties nevarēs!!! Kā E.Veidenbaums teica: Virs zemes nav taisnības, dūrei tik spēks, kas Varmākam pāri dar, saukties būs grēks!!! ANO ir izdota Harta-domāta Cilvēkam.Kad jūs beidzot to sapratīsiet?

 32. Kā man riebjas šādi latvieši,tādi arī 39 gadā rakstīja ziņojumus par saviem kaimiņiem,ar sūdainu koku pa vienu vietu,pa Brīvības ielu ir divas joslas,paņem pa kreisi,esi normal vadītājs nevis egoists.

 33. Ja ne viens neko neteiks un nedarīs, tad te, kas brauc ar lielam mašīnām vai tas ir autobuss, vai kravas auto mūžīgi līdis priekša ar vienu trulu domu – neesmu redzējis. Viņi jūtas labi, jo neviens negrib kravinieka ieskriet, tā tad palaidis, man pašai, cik reizes, braucot ātri pa galveno ceļu priekša smagais izgriež. Ja švaki ar redzi nesēdies pie stūres vispār !!! Policija, ka vienmēr asociējas tikai ar sodu uz ceļa, diemžēl.

 34. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Vecums nenāk viens- tas Atim!
  Var jau aizrunāties līdz pasaules galam un pat vēl tālāk, bet to, ka Jānis fiksēja rupju satiksmes noteikumu pārkāpumu, nav noliedzams un šāds pārkāpums nav attaisnojams! Jānim, lai nofotografētu sāgas varoni vajadzēja kādas 30”. Nesaprotu, kas viņam varēja uzbraukt virsū, ja viņš atradās STĀVOŠA(!) autobusa priekšā? Ceru, ka šoferis taču bija skaidrā un ar derīgu medicīnas izziņu.
  Fakts, ka Rīgā ikdienā ir tūkstošiem situāciju, kad neievēro CSN un pārkāpējiem par to ne silts, ne auksts, ir mūsu CP bezspēcības apliecinājums ar sabiedrības lielu morālu piekrišanu un līdzdalību. Nožēlojami, ka vaimanu un pārkāpēja attaisnošanas kopkorī īpaši skaļu solo partiju dzied ilggadīgs autolietu žurnālists.

 35. Lieta sacerēta tieši tā kā tas notiek Krievijā. Bet vajadzēja kā Krievijā – iedot bietē un visi būtu mierīgi, tagad vēl pašam sods jāmaksā.
  Šādi gadījumi skandināvijā būtu skatīti savādāk – Jānim par labu. mūsu policistiem tik izdomāt pārkāpumu par ko sodīt.

 36. Ko lai saka, ceļš uz elli labiem nodomiem bruģēts…

 37. Jāni, turies!

 38. Kas par na*uj? To soda pēc video to nesoda ( ka BINGO vadītaju palaida).
  UZRAKSTAT TAK SKAIDRI KO DARĪT AR TIEM VIDEO, es arī MŪSU valstij naudu velos nest, man ir daudz registratora video ar CSN parkāpumiem. Būs i minimālā alga lielāka, i pabalsti augstāki…

 39. Pareizi ir ,ja katrs darba lops-gojs sāks traucēt šo valsts pārvaldes iekārtu, kas tad būs?Lai pasaka paldies, ka vēl netika uz kroņa maizi ar fisisko presiti

Draugiem Facebook Twitter Google+