×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
22. oktobris, 2013
Drukāt

Premjers: Vienīgais budžeta brāķis – sodīšanas tiesības administratoriem (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis un Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa piedalās preses konferencē pēc Saeimas sēdes, kurā otrajā un galīgajā lasījumā pieņēma eiro ieviešanas likumu.

Premjerministrs Valdis Dombrovskis (V) uzskata, ka vienīgais likumprojekts, ko nākamā gada budžeta paketē varētu nosaukt par brāķi, ir grozījumi Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas paredz sodīšanas tiesības maksātnespējas administratoriem.

Uz jautājumu, vai piekrīt Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas (V) apgalvojumam, ka budžeta paketē ir vairāki likumprojektu brāķi, Dombrovskis sacīja, ka šie jautājumi ir izpētīti. Vairāki jautājumi esot par tā saucamo pilsoņu iniciatīvu, kur galvenais jautājums ir par papildu finansējumu.

Savukārt vienīgais likumprojekts, ko arī viņš uzskata par brāķi, ir grozījumi Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas paredz administratīvās sodīšanas tiesības maksātnespējas administratoriem. Premjeru izbrīna, kā šie grozījumi ir pamanījušies nokļūt likumprojektā. “Tā tiešām ir ļoti dīvaina norma. Zinot šo maksātnespējas administratoru ļoti ciešo saistību ar konkrētu politisko spēku, nepārsteidz, ka šādi mēģinājumi parādās,” atzina valdības vadītājs.

Arī premjers šādas normas iekļaušanu normatīvajā aktā neatbalsta, turklāt viņu pārsteidz, kā šie grozījumi ir pamanījušies gūt atbalstu arī Ministru kabinetā.

Kā aģentūrai LETA uzsvēra Latvijas Sertificēto maksātnespējas procesa administratoru asociācijā, ne valdībā, ne Saeimā nekad nav iesniegti grozījumi Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas paredzētu maksātnespējas procesa administratoriem piešķirt tiesības piemērot administratīvos sodus.

“Acīmredzot ir noticis nepatīkams pārpratums, kā rezultātā ir apdraudēta Tieslietu ministrijas izstrādātas un valdībā atbalstītas iniciatīvas, kas vērsta uz maksātnespējas procesa sakārtošanu, pieņemšana Saeimā. Likumprojekts, kas piešķirtu tiesības administratoriem piemērot administratīvos sodus maksātnespējas procesā, nekad nav ticis apstiprināts valdībā, tāds nekad nav bijis pat izstrādāts,” norāda asociācijas vadītāja Agnese Strode, papildinot, ka tiesības piemērot šādus sodus tika plānots piešķirt Maksātnespējas administrācijai (MNA).

Administratoru asociācija precizē, ka Ministru kabineta atbalstu guva priekšlikums grozījumiem Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas paredz piešķirt tiesības MNA izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas un uzlikt administratīvos sodus. MNA ir valsts iestāde, kura īsteno valsts politiku tiesiskās aizsardzības procesa un maksātnespējas procesa jautājumos, kā arī nodrošina tiesiskās aizsardzības procesa un maksātnespējas procesa uzraudzību.

Valdība šā gada 6.augustā atbalstīja grozījumus Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas paredz lietas attiecībā uz maksātnespējas procesa noteikumu pārkāpšanu turpmāk izskatīt Maksātnespējas administrācijā.

Ņemot vērā to, ka Maksātnespējas administrācijas rīcībā, ievērojot tās kompetenci maksātnespējas jomā, ir vairāk informācijas un rīku, lai konstatētu administratīvā pārkāpuma sastāvu, ar priekšlikumiem paredzēts noteikt, ka lietas par maksātnespējas procesa noteikumu pārkāpumiem izskata un lēmumu par soda uzlikšanu pieņem Maksātnespējas administrācija.

Tā kā Maksātnespējas administrācijas amatpersonas izskata administratoru un privātpersonu iesniegumus, kā arī pieņem lēmumus, veicot administratoru uzraudzību un izskatot sūdzības par administratoru rīcību, minētās amatpersonas arī var izskatīt lietu par minētajiem pārkāpumiem un uzlikt sodu. Tādejādi tiktu panākts, ka šo administratīvo pārkāpumu izskata speciālisti, kuri spēj kompetenti izvērtēt lietas apstākļus un pārkāpuma smagumu, un Valsts policija netiek noslogota ar šādu lietu izskatīšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. bottes hunter suisse Atbildēt

    Ita??s truly a nice and valuable piece of details.Ia??m happy that you shared this valuable information with us.Remember to maintain us knowledgeable like this.Many thanks for sharing
    bottes hunter suisse http://bottes-hunter-kate-moss.trypowerplaystats.com

Draugiem Facebook Twitter Google+