×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
2. septembris, 2015
Drukāt

Prezentēs Aspazijai un Rainim veltītu monētu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirmdien, 7. septembrī, plkst. 12 Latvijas Bankā žurnālistiem prezentēs Rainim un Aspazijai veltītu īpašo eiro sudraba kolekcijas monētu, LA.lv uzzināja Latvijas Bankā.

Monētu kopumu veido divas atsevišķas daļas; uz vienas attēlots Rainis un uz otras – Aspazija, savukārt, monētu apgriežot, redzamas dzejas rindas, ko viņi veltījuši viens otram, stāsta Latvijas Bankas preses sekretārs Jānis Silakalns.

Šis mazās formas mākslas darbs runā par divām spilgtām personībām ar atšķirīgu rokrakstu, reizē kopīgu un atsevišķu dzīves ceļu un mijiedarbi literārajā darbā. Divdaļīgums kā retāk izmantots kalšanas paņēmiens ir ļoti piemērots un precīzs šīs monētas idejas nešanai.

Pasākumā piedalīsies monētas mākslinieki Arta Ozola-Jaunarāja un Ligita Franckeviča, Latvijas Bankas un Kultūras ministrijas vadības pārstāvji. Tāpat monētas prezentācijā izskanēs arī klasiskas un laikmetīgas solodziesmas ar Aspazijas un Raiņa dzeju, tostarp fragmentus no jaunā koncertuzveduma “Dagdas skiču burtnīcas” atskaņos mecosoprāns Ieva Parša, basbaritons Krišjānis Norvelis un pianists Aldis Liepiņš; stāstnieks būs muzikologs Orests Silabriedis.

Plaša sabiedrība muzikālo programmu varēs noklausīties 10. septembrī Sv. Pētera baznīcā, norādīja Silakalns.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+