×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
24. septembris, 2012
Drukāt

Prezidents devies uz ASV

Foto - LETAFoto - LETA

Šodien turpinās Valsts prezidenta Andra Bērziņa nedēļu ilgā darba vizīte ASV, kuras laikā viņš teiks uzrunu ANO Ģenerālās asamblejas 67. sesijā un tiksies ar kredītreitingu aģentūru pārstāvjiem.

 

No oficiālām vizītēm darba vizītes atšķiras protokolāri – tajās nav svinīgās sagaidīšanas ceremonijas par godu prezidenta vizītei. Darba vizītes laikā Ņujorkā A. Bērziņš jau vakar paspēja apmeklēt izstādes “92Y Street Festival” Latvijas stendu. Šodien prezidents apmeklēs augsta līmeņa tikšanos par likuma varu, tajā viņš teiks uzrunu, tiksies ar Lietuvas prezidenti Daļu Grībauskaiti, kā arī apmeklēs 11. septembra terora aktu upuru piemiņas memoriālu.

Kā ierasts, par godu ANO Ģenerālās asamblejas sesijai pieņemšanu rīko arī ASV Valsts prezidents Baraks Obama kopā ar kundzi Mišelu. “Dalība pieņemšanā rada arī iespēju parunāt ar ASV prezidentu,” sacīja prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne.

 

Rīt prezidents piedalīsies ANO Ģenerālās asamblejas 67. sesijas atklāšanā un ANO ģenerālsekretāra Bana Gimuna darba pusdienās. Uzrunu ANO prezidents teiks trešdien. L. Krapāne teic, ka runa vēl tiek pieslīpēta un neatklāj tās aprises, sakot, ka tā skars dažādas tēmas, ieskaitot aktuālos notikumus pasaulē.

 

Vizītes laikā A. Bērziņš tiksies arī ar kredītreitingu aģentūru “Moody`s” un “Standard & Poor’s”, kā arī investīciju kompāniju pārstāvjiem. “Šīs tikšanās iecerētas, lai kredītreitingu aģentūras saņemtu objektīvu informāciju par Latvijas virzību uz izaugsmi,” piebilda L. Krapāne.

Vizītes laikā prezidents tiksies arī ar ASV ebreju organizāciju pārstāvjiem. Vizītes laikā prezidents piedalīsies arī Austrālijas premjerministres Džūlijas Gilardas un Dienvidāfrikas Republikas prezidenta Džeikoba Zumas rīkotās pieņemšanās. Tāpat prezidentam iecerēta tikšanās ar Kirgizstānas parlamenta spīkeru Ženbekovu Asilbeku Šaripoviču, Ungārijas prezidentu Jānošu Āderu, Kipras prezidentu Dimitri Kristofiju, Nigērijas prezidentu Gudlaku Džonatanu, Šveices prezidenti Evelīnu Vidmeri-Šlumfu. Piektdien prezidents apmeklēs Jēlas universitāti, kur tiksies ar tās prezidentu Ričardu Levinu, apmeklēs bibliotēku, kur iepazīsies ar Latvijā izdoto grāmatu kolekciju. Universitātē prezidents piedalīsies apaļā galda diskusijā par Latvijas finanšu un ekonomisko situāciju. Darba vizīti prezidents beigs svētdien, piedaloties dievkalpojumā Ņujorkas Latviešu evaņģēliski luteriskās draudzes Salas baznīcā un tiekoties ar latviešu kopienas pārstāvjiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+