×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
29. marts, 2013
Drukāt

Prezidents: Kipra neatteiksies no eiro

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Kipra neatteiksies no eiro, neskatoties uz bargajiem starptautisko aizdevēju nosacījumiem, kas valsti paglābis no bankrota, 29.martā paziņoja Kipras prezidents Niks Anastasiads (attēlā).

“Mēs nepametīsim eiro, un es to uzsveru,” ikgadējā valsts ierēdņu konferencē galvaspilsētā Nikosijā pavēstīja Anastasiads. “Es atkārtoju, mēs neiesaistīsimies riskantos eksperimentos, kas apdraudētu mūsu valsts nākotni.”

Kā pavēstīja prezidents, pirms mēneša, kad viņš stājās amatā, valsts bija bankrotējusi.

Viņš arī kritizēja iepriekšējo valdību par lielu naudas summu ieguldīšanu valsts otrā lielākajā bankā “Laiki Bank”, kura glābšanas programmas ietvaros tiks likvidēta.

Jau vēstīts, ka Kipra nonākusi milzīgās finanšu grūtībās, un naktī uz pirmdienu eirozonas finanšu ministri piekrita piešķirt Kiprai desmit miljardu eiro (7,03 miljardu latu) starptautisko aizdevumu, lai glābtu Kipras bankas no bankrota un saglabātu Kipru eirozonā.

Vienošanās paredz, ka “Laiki Bank” nekavējoties tiks sadalīta “labajā” un “sliktajā” bankā, bet labie aktīvi galu galā tiks pievienoti Kipras lielākajai bankai “Bank of Cyprus”.

Savukārt sliktā banka laika gaitā tiks likvidēta.

Tikmēr visi Kipras bankās esošie depozīti, kas pārsniedz 100 000 eiro, tiks aplikti ar vienreizējo nodevu, savukārt noguldījumi, kas nepārsniedz 100 000 eiro, ar nodokli netiks aplikti.

Kipras bankas ceturtdien plkst.12 pēc vietējā un Latvijas laika atsāka darbu pēc 12 dienu pārtraukuma, taču to klientiem noteikti dažādi ierobežojumi, lai novērstu naudas aizplūšanu uz ārvalstīm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+