×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
11. decembris, 2015
Drukāt

Prezidents nosauc jaunās valdības prioritātes, bet premjera amata kandidātu neizvirza (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis, šodien pabeidzot pirmo sarunu kārtu ar partijām par jaunas valdības veidošanu, nosauca virkni darbu, kuriem būtu jābūt jaunās valdības prioritātēm, bet nenosauca nedz premjera amata kandidātu, nedz deva mājienu, kurai no partijām būtu jāuzņemas valdības veidošana.

Sarunās ar partijām pārliecinošs atbalsts kādam noteiktam koalīcijas modelim vai Ministru prezidenta kandidātam nav izveidojies, sacīja Vējonis un aicināja partijas ne vēlāk kā līdz šī gada beigām piedāvāt konkrētus premjera amata kandidātus un iespējamos koalīcijas modeļus.

Kā uzsvēra Vējonis, šobrīd ir noslēdzies pirmais posms virzībā uz jaunas valdības izveidošanu. “Esmu gandarīts, ka visi parlamentā pārstāvētie politiskie spēki apzinās nepieciešamību veidot spēcīgu, izlēmīgu un saliedētu komandu,” uzsvēra Vējonis, “jaunajam ministru kabinetam jāgūst pilnīgs jaunveidojamās koalīcijas atbalsts.”

Prezidents norādīja, ka no partiju pārstāvjiem guvis apstiprinājumu, ka jaunās valdības locekļiem jābūt ar labu reputāciju un atbalstu sabiedrībā. “Sabiedrība gaida darbu valsts labā,” uzsvēra Vējonis.

Vējonis sarunās ar politiķiem esot guvis pārliecību, ka ir iespēja izveidot stabilu, rīcībspējīgu koalīciju.

Kā ziņots, ceturtdien un piektdien Saeimā pārstāvētie politiskie spēki tikās ar Valsts prezidentu, lai runātu par jaunās valdības izveidi.

Politiķi kuluāros spriež, ka valdības veidošanā priekšā vēl ir smagas sarunas, jo skaidru vienošanos neesot par pašiem konceptuālākajiem jautājumiem – gan par koalīcijas sastāvu, gan par skaidru atbalstu iespējamam premjera amata kandidātam un portfeļu sadali.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Tikai nevirziet amatos Rasnaču ! Tieslietu sistēmā nekas nav sakārtots, lobē tiesu izpildītājus, nav ģimenisks.

 2. Cerams ka prezidents neizvirzis augstajam amatam okupantu kompartijas un čekas uzticības personas.Jau tā pietiek Štirlici un Mata Haras,ar kuru gādību no valsts spiesti aizbraukt simtiem tūkstoši un paaugstinats sociālās nevienlīdzības sprādziena risks.

 3. Bēdīgākais tas,ka pats Vējonis ir prezidenta beņķī tāda pati pelēcība kā Straujuma.Apbružājies “spicē”gadu desmitu,pats balsojis par visiem Pareksiem utt.nu kas šis par lēmēju un autoritāti?! Vasarā ar Zaķa balsu pircēju un viņa biedru Kozuli braucis uz Gruziju utt.Nav ticis 9-os gados galā ar gudronu utt.
  JA nav kazai piena,lej to atpakaļ! Nav jau aRĪ PREZIDENTS VĒRĀ ŅEMAMS,IEBRAUCIS AMATĀ AR sc BALSĪM KĀ āBOLTIŅA CAUR jUNKERU. Nožēlojami!!Pazemojoši !!!Salīdzinot ar Godmani,Krastu utt.valsts pirmo personu intelekts un izglītības līmenis slīd / gāžas / arvien zemāk.Fermu slaucēja nu ir pat zinošāka.Lai varētun turpināt izzagt un pārdot krievijai valsti,drīz liks spicē palīgskolas audzēkņus.
  Ceru uz 100.pantu kā ES valstī .

 4. tik daudz nosacijumu izvirza ka nebus jau ko sēdināt tai krēslā, neviens nespēs visus kriterijus izpildit

 5. Lielā kombinācija Atbildēt

  Izskatās, ka briest interesants salikums. Par Āboltiņu nobalsos daļa no Saskaņas par to neprasot pretim absolūti neko, pat klātbūtni valdībā! Saskaņa iedos tieši tik balsu cik nedos NA. Jautājums tikai – vai NA pēc tāda balsojuma spēs paliks valdībā?

Draugiem Facebook Twitter Google+