×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
19. septembris, 2012
Drukāt

Prezidents: SAB vadītājam jābūt Latvijas latvietim (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Nākamajam Satversmes aizsardzības biroja vadītājam (SAB) būtu jābūt Latvijas latvietim, kurš ilgtermiņā pārzina situāciju valstī, žurnālistiem otrdien pēc tikšanās ar premjeru sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Atbildot uz žurnālistu jautājumu, kāpēc trimdas latvietis nevarētu būt SAB vadītājs, prezidents pauda pārliecību, ka vadītājam ir ilgtermiņā jāpārzina situācija valsts iekšienē.

“Šis darbs tomēr saistās ar to, ka ļoti precīzi ir jāpārzina situācija Latvijā un tomēr tādā ilgā periodā. Nenoliedzot esošo vadītāju katram laikam, katrā laika periodā ir sava vajadzība. Šajā situācijā es uzskatu, ka, nevērtējot iepriekšējo, nesakot, ka kāds ir slikts, bet nākamajā periodā mums vajadzēs cilvēku, kas ir Latvijas latvietis un kas labi zina situāciju šeit iekšienē,” sacīja prezidents.

Tāpat prezidents atklāja, ka uzskata, ka SAB vadītājam būtu jābūt neitrālam.

Jau ziņots, ka līdzšinējais SAB direktors Jānis Kažociņš paziņojis, ka nekandidēs uz vēl vienu termiņu šajā amatā. Kažociņš SAB vada no 2003.gada, un viņa pilnvaras beidzas nākamā gada maijā. Patlaban jau ir sākušās diskusijas par to, kādam būtu jābūt SAB jaunajam vadītājam.

Kažociņš ir dzimis Lielbritānijā, kur ieguvis izglītību un aizvadījis savas dzīves lielāko daļu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. smeiser42 >Prezidenta kungam. Atbildēt

    Visnotaļ atbalstu Jūsu ierosinājumu un ceru , ka tas tiks ņemts vērā . Manā skatījumā tā bija viena no lielākajām kļūdām atbildīgos ( un ne tik atbildīgos ) amatos iecelt cilvēkus , kas auguši un skolojušies citās valstīs u galīgi nepārzinājāja vietējos apstākļus. Ir dzirdēti apgalvojumi , ka tas tā arī bijis paredzēts…

Draugiem Facebook Twitter Google+