×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
19. jūnijs, 2014
Drukāt

Prokrieviskie separātisti noraida Porošenko plānu (4)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Prokrievisko separātistu līderi noraidījuši Ukrainas prezidenta Petro Porošenko aicinājumu nolikt ieročus un solījuši turpināt savas operācijas arī tad, ja Ukrainas spēki izsludinās vienpusēju uguns pārtraukšanu.

Vakar Porošenko paziņoja, ka viņa izstrādātā 14 punktu plāna pirmie pasākumi būs Ukrainas un Krievijas robežas nostiprināšana un vienpusēja uguns pārtraukšana, lai arī prokrieviskajiem kaujiniekiem dotu iespēju nolikt ieročus. Taču separātistu līderi paziņojuši, ka neuzticas Porošenko un viņa piedāvājumu nepieņems. “Porošenko piedāvājums nolikt ieročus ir vienkārši taktisks manevrs,” Krievijas ziņu aģentūrai “Interfax” sacīja pašpasludinātās “Doņeckas Tautas Republikas” pārstāvis Miroslavs Rudenko. “Ja cilvēki uz to uzķersies, sekos jaunas militārās operācijas. Mēs nenoliksim savus ieročus.”

Doņeckas kaujinieku līderis Deniss Pušiļins (attēlā centrā), kurš šobrīd atrodas Maskavā, Krievijas medijiem Ukrainas prezidenta piedāvājumu nodēvēja par “bezjēdzīgu”. “Viņi apturēs šaušanu, mēs noliksim ieročus, tad viņi mūs neapbruņotus sagūstīs – tāda ir Kijevas loģika. Mēs nedomājam, ka tas būtu konstruktīvi,” sacīja Pušiļins. “Mēs esam ieinteresēti, lai okupanti pamet mūsu teritoriju, okupanti, kuri šobrīd mūs sistemātiski iznīcina.”

Arī Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs skeptiski izteicās par Porošenko plāna īstenošanas iespējām, sakot, ka Krievija vēlas, lai Ukrainā tiktu ieviesta vispārēja, nevis īslaicīga uguns pārtraukšana, kā to ierosinājis Ukrainas prezidents. “Pagaidu pamiers, kura laikā prokrieviski noskaņotajiem jāpamet valsti, ir pielīdzināms etniskajai tīrīšanai,” apgalvoja Lavrovs.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. nevi prokrieviskie bet doneckas tautas republikas-luganskas iedzivotaji noraida porosenko-ultimatu vinam-porosenko jatbrivo okupetas teritorijas….jaaizvacas no tautu republikam kuras referenduma tika nodibinatas-atbrivojoties no ukrainas-nacikiem….porosenko aizgajis so pavada….

  2. Tad jau sanāk, ka Lavrovs komandēs Ukrainas prezidentu, kas tam jādara? Vai tas nav diplomātijas nonsenss???Droši vien visi, kas nenoliks ieročus un nepadosies jāapšauj.

  3. Krievi ir pārāki par visiem, ielīduši citās valstīs un atļaujas pamatnāciju saukt par nacistiem un fasištiem, it kā ukraiņu armijas spēki būtu uzsākuši šaušanu, varmācību un patvaļu, nevis prokrieviski noskaņotie. Ko sēs, to pļaus – krieviem nepietiek ar vienu revolūciju, viņi nepārtraukti alkst pēc varas un asinīm, bezdievības padomju gars viņos vēl nav zudis.

  4. Iespēja bija dota, neizmantojāt, turpmāk apvainoties var tikai pašiem uz sevis. Tauta pate viņus izmetīs ārā. Ilgi jau necietīs, šitā krievu “словоблудие” te neies cauri.

Draugiem Facebook Twitter Google+