×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
11. marts, 2016
Drukāt

Māra Libeka: Ģenerālprokurors trenē manas smadzenes (28)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers

Ar attaisnojošu spriedumu ir beidzies Krievijas karoga bojāšanā apsūdzētā Daiņa Rūtenberga vairāk nekā gadu ilgušais tiesas process, kurā valsts apsūdzību cītīgi uzturēja prokurore Līga Īzaka. Punktu šim ilgajam tiesas procesam, kurš jau bija folklorizējies par “salauztā slotas kāta krimināllietu”, pielika Augstākā tiesa. Prokurore bija iesniegusi kasācijas sūdzību cerībā, ka tiesas process tiks sākts no jauna. Arī Īzakas apelācijas protests par pirmās instances tiesas apsūdzētā attaisnojošo spriedumu neguva cerēto rezultātu.

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers Augstākās tiesas tiesnešu kopsapulcē, runājot par prokuratūras darba uzlabošanu, sacīja, ka esot jāpanāk tāda situācija, lai netiktu pārsūdzēti vai apstrīdēti tādi nolēmumi, kur viss ir juridiski pareizi, bet tas tiekot darīts, lai novilcinātu laiku. Vētījot Rūtenberga lietu, rodas jautājums: kā interesēs bija šīs prāvas vilkšana garumā cauri visām tiesu instancēm, kurai faktiski nevajadzēja sākties vai, augstākais, beigties ar administratīvas lietas ierosināšanu? Starp citu, pavisam svaigs piemērs ir ierosinātais kriminālprocess par Rīgā izvietotās izstādes “Maidana cilvēki” ekspozīcijas bojāšanu, kurš beidzies ar to, ka prokrieviskais aktīvists Staņislavs Bukains saukts pie administratīvās atbildības un saņēmis 70 eiro sodu, ziņo BNS. Valsts policija sākotnēji pret šo personu bija ierosinājusi kriminālprocesu, taču konstatēts, ka noziedzīga nodarījuma sastāva nav, tāpēc kriminālprocess izbeigts un persona saukta pie atbildības par sīko huligānismu.

Taču Rūtenberga gadījumā prokuratūras neatlaidība bija nepārspējama – pēc policijas lēmuma kriminālprocesu izbeigt to atjaunoja, pārkvalificēja un uzturēja tiesā. Izskatās, tas notika to cilvēku interesēs, kuri pauda atbalstu starptautiskajam noziegumam – Krimas okupācijai un aneksijai, vicinot Krievijas karogus. Prasības iesniedzējs Ždanokas domubiedrs Razumovskis, kurš daudzus gadus dzīvo Latvijā, bet valsts valodā nespēj sazināties, tāpēc tiesas sēžu laikā viņu apkalpoja tulks, žurnālistiem izteica atzinīgus vārdus par prokuratūras neatlaidību.

Kad pie ģenerālprokurora vērsos, lai noskaidrotu, vai viņam pēc Rūtenberga lietas izspriešanas nav radušās pārdomas par prokuratūras un reizē arī tiesas resursu tēriņu lietderību, saņēmu atbildi, ka “prokuratūra savus resursus tērē atbilstoši tai noteiktajām funkcijām” un aicinājumu “pastudēt jautājumus par vārda brīvības jēdzienu un izpratni tā, kā to saprot valstīs, kur patiesi ciena šo demokrātijas vērtību”. Kalnmeiera kungs, uzdodot man veselu virkni pretjautājumu, liek saprast, ka lietai nav nekāda sakara ar politiskiem motīviem, runa ir tikai par prettiesiskas darbības sodīšanu. Ģenerālprokurors, vēlot veiksmi manā smadzeņu treniņā, vaicā: kādi Latvijas Republikas normatīvie akti aizliedz slavināt Krimas aneksiju un paust atzinību Krievijas rīcībai, vai Latvijas Republikā ir aizliegts demonstrēt un lietot Krievijas Federācijas karogu? Ja šāda aizlieguma nav, vai Latvijā darbojas demokrātiskās brīvības princips, ka atļauts ir viss, kas speciāli nav aizliegts? Turklāt Rīgas dome taču nav likusi šķēršļus piketa rīkošanai Krimas atbalstam un neviens to kā nelikumīgu neesot apstrīdējis administratīvajā rajona tiesā. Ģenerālprokurors man atgādina, ka “vārda brīvība ietver sevī tiesības katram indivīdam brīvi paust savu viedokli un uzskatus, pat tādus, kuri sabiedrības lielākajai daļai ir nepieņemami, šokējoši, provocējoši, “no kājām gāzoši”, ja vien tie nepārkāpj ar normatīvajiem aktiem noteiktos ierobežojumus”.

Tas apliecina, ka arī turpmāk prokuratūra līdz pēdējam turēsies pie lietas un līdz pēdējai instancei uzturēs apsūdzību, ja kāds cilvēks nespēs savaldīties un būt tolerants pret Latvijā propagandētu ideoloģiju un rīcību, kas apdraud mūsu valsti un mūsu konstitucionālās pamatvērtības.

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. ................... Atbildēt

  droši raksta komentārus..nav ne vīzentāla ne DP

 2. ................... Atbildēt

  grūti saprast kāpēc nevaram sodīt čekistus…ir draudi???

 3. SUPERPROKURORU SAPULCES rezolūcija Atbildēt

  zviedreļuun žīdeļu augļojošās salašņas kas izzog Latviju, ir nnoteikti jāsoda.Volstrītas-Pentagona atkritumi arīdzan.

 4. tatad gen proks citigi iestajas par tiem, kas nist so valsti un demokratiju, to izmantojot, lai tai sariebtu, lai te ieviestu totalitarismu un fasismu?
  Vai gadijuma Nirnberga netiesaja arti tos, kas tikai atbalstija, pildija noziedznieku, noziedziga rezima paveles…?
  Un kur tad tas aktivitates, kad jasarga latviesi, kaut vai Maidana izstade, 16. marta, utml?
  Skaidrs, ne tas tendejums spid cauri…

 5. Latvieti, proties, ja aizstāvēsi savas valsts intereses, kuras nesakrīt ar prokurora interesēm, dabūsi pērienu ar pūpoliem, lai topi vesels! Raša ir liela, tai naudas vairāk kā citiem, var atļauties maksāt. Kas maksā, tas pasūta mūziku. Sena patiesība.

 6. Šādi taču bezjēdzīgi tiek tērēta valsts nodokļu maksātāju nauda.
  Vispār jau diezgan ciniska atbilde žurnālistei no prokuratūras puses.

 7. ................. Atbildēt

  likumu tiesāt tos, kas pret valsti pietiek

 8. Kristaps Samtiņš Atbildēt

  Man ir informācija par Kalnmeieru…3 gadus veci notikumi, kas var pavilkt svītru šī kunga darbībai! Zvaniet man 29696426

 9. Cilvēka gadiem ilga vazāšana pa tiesām ir represiju metode, kaut arī viņu beigās attaisnotu. Prokuratūra liek saprast – neuzdrošinieties parādīt pilsonisku drosmi. Kā sodu saņemsiet vismaz stresu gadu garumā. No vienas apsūdzības pie otras.

 10. Vēl jau ir Leonarda Inkina lieta, kuru AT atmeta atpakaļ apgabaltiesai, jo Izraēlai nepatika attaisnojošais spriedums..

 11. Mūsu konstitucionālās pamatvērtības ir vārda brīvība.

 12. Kalnmeijer, atpūties !
  Kalnmeijer, atpūties !

 13. vārda brīvība nav visatļautība! Atbildēt

  Prokurorei, kas tā centās slotas kāta lietā panākt notiesājošu spriedumu , vajadzētu arī pārlasīt Satversmes ievadā teikto, ka Latvijas tauta [ …] nosoda komunistisko un nacistisko totalitāro režīmu un to noziegumus! Vārda brīvība nav visatļautība, vārda brīvību var ierobežot, ja tā aizskar citu cilvēku tiesības, sabiedrības drošibu un pazemo valstsnāciju.

 14. Tas apliecina, ka arī turpmāk prokuratūra līdz pēdējam turēsies pie lietas un līdz pēdējai instancei uzturēs apsūdzību, ja kāds cilvēks nespēs savaldīties un būt tolerants pret Latvijā propagandētu ideoloģiju un rīcību, kas apdraud mūsu valsti un mūsu konstitucionālās pamatvērtības.KUR IR MUSU KONSTUCIONALAS VERTIBAS KUR IR MANAS VERTIBAS ,KAD MUSU DIKDIENI ATNEM VISU SAKOT NO DZIVESVIETAS LIDZ PAT VINEPIECIESAMAKAJAM VAJADZIBAM ,VAI TAD MUSU VALSTI IEDZIVOTAJAM NEPIENAKAS DZIVESVIETA kalmeier JEB VIETA ZEM TILTA,VIENKARSI PRETIGI SADA MURMULESANA,MES NEESAM DZIMTCILVEKI ,TOLERANTI IEMACIETIES UZVESTIES jus tie kas sevi iedomajusies DIEVA VIETA ,UN TO PROPAGANDETO asv LIELISANU NEATBALSTISU NEKAD.

  • jeļe-mentarno, Vatson ! Atbildēt

   kamēr meirim nebūs jāatbild ar savu maku
   par, izšķiestajiem, rašes interesēs, līdzekļiem,
   tas turpināsies bezgalīgi ?

 15. KADEL MAN BUTU PRET SAVU GRIBU JALIELA asv KURA PASAULE IR VISLIELAKA AGRESORU VALSTS CIK DAUDZ CILVEKU IR IZNICINAJUSI JAPANA ,HIROSIMA ,NAGASAKI,VJETNAMA,LIBIJA ,IRANA ,IRAKA ,AFRIKA VARDU SAKOT KUR SIS AGRESORS IELIEN TUR LIST ASINIS TA KA NEVAJAG MAN JAUKT GALVU PAR TIEM KRIEVIEM INTERESANTI KUT TAD SIS kalmeiers IZGLITIBU IEGUVA KA MUMS TAGAD PIENEMTS asv ,ESMU DZIMUSI TAI KRIEVU LAIKA VAREJU APMEKLET ARSTUS ,TAGAD TO NEVARU LABAK BUT POLITISKI SODITAM NEKA LAIZIT PAPEZUS JENKIEM.

 16. Kalnmeiers un Maskava Atbildēt

  Kalnmeiers ir burta, nevis Latvijas kalps. Un Kremļa cilvēkiem šādi nemotivēti nomenklaturščiki ir saldais ēdiens. Latvijai kā tiesiskai un neatkarīgai valstij tas ir beigu sākums.

 17. Vai tikai lielais prokurors nav sajaucis valstis un acīs tikai Kremļa zvaigznes. Visu likumu pantos jau nevar ierakstīt ( laikam viens prūšu karalis centās un nekā…), tas ir cilvēku sapratni par lietu kārtību un Dieva vārdu.
  Pārstrādājies , sargājot slotas kātu? Varbūt vajadzētu atpūsties?

 18. Šī saruna, man liekas, liecina par kaut ko ģenerālprokurora galvā. Rodas jautājums vai tajā ir viss kārtībā?
  Nav aizliegts zem gultas glabāt nesaprotamus miljonus, bet kad deklarēt, ka to atstājusi Finansu policijai mirusi sieviete, ģenerālim – ŠOKS, bet viņš saka, ka nav par ko uztraukties (liekas kaut kur bija tāda atsauce). Atliek domāt – mēs visi tādi, kam nezināmas izcelsmes naudiņa zem gultas. Un tagad ģenerālis “trenējas”- kā izskatīsies tiesā “slotas kāta”krimināllieta, jāpatrenējas. Vai tad tas ir nopietni, Nudien, kaut kas nav pie normas, jāpārbaudās. Mans viedoklis, ka visu to “trenēties”bija, tika uzdots prokurorei un tā klausīja kā nabadzīte: prikaz načaļnika, zakon dļa podčiņonnih.
  “… kādi Latvijas Republikas normatīvie akti aizliedz slavināt Krimas aneksiju un paust atzinību Krievijas rīcībai, vai Latvijas Republikā ir aizliegts demonstrēt un lietot Krievijas Federācijas karogu? …” – nu tas jau šoks par pilnu “slotas kātu”! Kalnmeijera k-gs – vai ir aizliegts uztaisīt koka šauteni, uzkārt plecos un staigāt pa ielu – nav, tātad drīkst, jo mums ir demokrātija. Vai ir aizliegts novilkt bikses un staigāt pa ielu, ja tāda aizlieguma likuma nav? Vai es varu sakarināt uz pleciem: slotu ar kātu, lāpstu, grābekli, pannu, melnu katlu ar sodrējiem un staigāt pa ielām – nav taču tāda likuma, kas to aizliedz?

  Vai tiešām – “pastudēt jautājumus par vārda brīvības jēdzienu un izpratni tā, kā to saprot valstīs, kur patiesi ciena šo demokrātijas vērtību” un ākstīties ar ” Ventspils grinberga lietām”, ar “slotaskāta lietām”, izmantojot policijas, prokuroru un tiesu resursus. kur nav gaismas tuneļa galā?

  Kur un kādā valstī mēs dzīvojam?

  • jeļe-mentarno, Vatson ! Atbildēt

   kamēr meirim nebūs jāatbild ar savu maku
   par, izšķiestajiem rašes interesēs, līdzekļiem,
   tas turpināsies bezgalīgi ?

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Vai viņš nelika iedarbināt piekto pantu?

Piektdien, 15.jūnijā, svētku rīkotāji informēja par drošības pasākumiem gaidāmajos XXVI Vispārējos latviešu dziesmu un XVI Deju svētkos. Papildu finansējums kārtības un drošības uzturēšanai tiekot atvēlēts katros svētkos, un šogad tiem novirzīti 790 750 eiro. No kopējās dotācijas vislielākā daļa – 308 276 eiro – novirzīta Iekšlietu ministrijai.

Svētku laikā darbosies arī Operatīvās vadības grupa, kuras pienākums būs rīkotāja vārdā nodrošināt pasākumu nepārtrauktu un preventīvu drošības vadību un, ja nepieciešams, arī ārkārtas situācijas vadību. Svētku pasākumos iesaistīšot arī Nacionālos bruņotos spēkus, jo, pastāvot aizliegumam par dronu izmantošanu svētku koncertos, armijas speciālistiem atbilstoši likumam būs tiesības lidaparātus neitralizēt vai notriekt.

Vai šogad Jāņu svinēšanai nebūs par maz laika?
Draugiem Facebook Twitter Google+