×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
24. jūlijs, 2012
Drukāt

Pulks: satiksmes slēgšana krastmalā “Jaunā viļņa” dēļ ir ņirgāšanās par Latviju

Foto-LETAFoto-LETA

Festivāla “Jaunais vilnis” nakts diskotēkas organizēšanas laikā Rīgā tiks slēgta satiksme 11.novembra krastmalā. Ierobežojumi būs jūtami trīs dienas. Satiksmes slēgšana “Jaunā viļņa” diskotēkas dēļ ir ņirgāšanās par Rīgu un par Latviju, uzskata Rīgas domes opozīcijas deputāts Olafs Pulks (V).

“Uzskatu, ka tā ir ņirgāšanās ne tikai par Rīgu, bet par visu Latviju, ja tāds balagāns notiks turpat netālu no prezidenta pils. Tas liecina arī par to, ka Rīgas domes priekšsēdētājam [Nilam Ušakovam (SC)] galīgi neinteresē uzņēmējdarbība un tās attīstība, ja viņš atļaujas uz veselu darba dienu slēgt 11.novembra krastmalu, kur ir ļoti dzīva satiksmes plūsma – tiks apgrūtināta jebkāda transporta, uzņēmēju, gājēju pārvietošanās neizprotama trādirīdi dēļ, kas tiks rādīts kaut kādās Krievijas televīzijās. Tas nozīmē, ka Ušakovs ar neskaitāmajām vizītēm Maskavā nav Rīgai pievērsis pietiekamu uzmanību,” aģentūrai LETA pauda Pulks.

Domnieks uzskata, ka satiksmes slēgšana pilsētai izmaksās dārgi, un šis neesot tas gadījums, kad “rīdziniekiem privātas diskotēkas dēļ vajadzētu paciest neērtības”. Pulks ir satraucies, ka traucēta būs ne tikai pārvietošanās, bet arī naktsmiers, jo jau ceturtdien, 26.jūlijā, Rīgas centrā dzīvojošajiem jārēķinās ar trokšņiem, uzstādot skatuvi, bet piektdienas naktī pilsētā dārdēšot mūzika.

Pulks pauda viedokli, ka pasākums, kā ierasts, itin labi varēja arī notikt Jūrmalas pludmalē, kur nav nekādas satiksmes. “Ja nu šāda veida pasākumam noteikti jāizvēlas Rīga ar aizbildinājumu, ka tā pilsētai ir lieliska reklāma, tad tas varētu notikt Uzvaras parkā, jo tur nebūtu nepieciešami tik nozīmīgi satiksmes ierobežojumi, turklāt apkārtējo iedzīvotāju naktsmiers tiktu traucēts daudz mazāk,” izteicās politiķis.

Pārmetumus par pilsētas dzīves pakārtošanu “Jaunajam vilnim” Ušakovam izsaka arī sociālajos tīklos – daļa rīdzinieku mikroblogošanas vietnē “twitter” pauž neizpratni, kāpēc vispār tādam pasākumam jānotiek Rīgas centrā, un pauž viedokli, ka tāda pretimnākšana “Jaunajam vilnim” ir nevietā.

Ušakovs skaidroja, ka pēc būtības satiksmes ierobežojumi būšot spēkā nevis trīs dienas, bet gan “mazliet vairāk nekā uz vienu dienu, tas ir, divas naktis un viena diena”. Rīgas mērs norāda, ka diskotēku translēs Krievijas kanāls “MUZ TV” ar 40 miljonu skatītāju auditoriju, Ukrainas valsts televīzija ar 17 miljonu auditoriju, Kazahstānas televīzija ar 10 miljoniem skatītāju un citas kompānijas, un tā būšot lieliska reklāma pilsētai, kas palīdzēšot piesaistīt tūristus. Ušakovs tviterī arī atzīmē, ka pirmdien runājis ar nacionālās lidsabiedrības “airBaltic” šefu, kurš teicis, ka “viņiem šīs dienas ir labākās gadā”.

Rīgas mērs ir pārliecināts, ka Rīgai pa vasaru ir nepieciešami vismaz 5 vai 6 liela mēroga pasākumi visām gaumēm, turklāt viņš norāda, ka “Jaunā viļņa” diskotēkā varēs piedalīties ikviens gribētājs, iegādājoties biļeti par 7,5 latiem. Ušakovs spriež, ka šo pasākumu aktīvi apmeklēs arī “ierindas rīdzinieki” un prognozē, ka uz to noteikti atnāks ne tikai ap 10 000 pilsētas iedzīvotāju – par šādu ieejas maksu diskotēku apmeklēs arī Rīgas tūristi.

“Drīkst zināt, kāpēc Rīgai nepiestāv lieli koncerti ar translāciju lielajos televīzijas kanālos? Kaitē aurai? Izrādās, krastmala ir īpaši sakrāla vieta. Tur drīkst tikai braukt ar mašīnām vai parkoties, lai kāds nejustos aizskarts,” savā mikroblogošanas vietnē ironizējis Ušakovs.

Rīgas mērs nav pārsteigts, ka atsevišķi cilvēki piesauc “Maskavas roku”, taču norāda, ka šiem cilvēkiem nepatīk arī krieviski runājošs kaķis Kuzja. “Šeit nav jautājums par latviešiem vai krieviem. Ir cilvēki, kam patīk Mākslas muzejs, un ir cilvēki, kam patīk [krievu reperis] Timati. Visi viņi ir vienādi labi un visi viņi ir rīdzinieki,” uzsvēra Ušakovs, gan norādot, ka repera koncertu pats neapmeklēs.

Auto eksperts Pauls Timrots savukārt uzskata, ka tas ir tikai normāli, ja dažādu lielu pasākumu dēļ slēdz krastmalu. “Tā tas bija Jāņos, tā tas bija maratona laikā,” atzīmēja Timrots, norādot, – ja pasākums interesē tūkstošiem cilvēku, tad to varot darīt, jo “pilsēta ir cilvēkiem, nevis mašīnām”.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +16
Alūksne +13.5
Daugavpils +13
Saldus +12
Liepāja +14.2
Jelgava +13.2
Ventspils +14.4
Limbaži +13
Madona +10.5
Rēzekne +12.9
Draugiem Facebook Twitter Google+