×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

“Purvīša balvas 2013” sabiedrības balsojumā uzvar Harijs Brants

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Noslēdzoties “Purvīša balvas 2013” izstādei, kura no 16. februāra līdz 14. aprīlim bija apskatāma Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē “Arsenāls” un kuru kopumā apmeklējuši vairāk nekā 7500 cilvēku, noskaidrojies arī, ka, būdami žūrijas vietā, mākslas mīļotāji pirmo vietu astoņu balvas finālistu konkurencē piešķirtu Harijam Brantam par personālizstādi „Portreti”.

Šādu izvēli pauduši 446 jeb 37% Purvīša balvas izstādes apmeklētāju, kuri aizpildījuši balsojuma anketas Arsenālā, un 483 jeb 39,2% balsotāju portālā „Delfi.lv”.
Kopumā teju 2500 iedzīvotāju izteikuši savu viedokli par to, kuram no “Purvīša balvas 2013” kandidātiem viņu skatījumā pienāktos Latvijas Nacionālā mākslas muzeja sadarbībā ar muzeja patronu SIA „Alfor” organizētā Latvijā lielākā balva vizuālās mākslas jomā. Izstāžu zālē “Arsenāls” savu viedokli par pašmāju mākslinieku veikumu izteica 1196 balsotāji, savukārt interneta balsojumā portālā „Delfi.lv” – 1231 balsotājs.
2. vietā pēc balsojuma LNMM izstāžu zālē “Arsenāls” ierindojies Ivars Drulle ar personālizstādi „Balstīts uz patiesiem notikumiem” (22%), bet 3. vietā – šā gada “Purvīša balvas” ieguvējs žūrijas skatījumā – Andris Eglītis ar personālizstādi „Zemes darbi” (21%).
Savukārt balsojumā portālā Delfi.lv sabiedrība 2. vietu piešķīrusi Andrejam Grantam par personālizstādi „Fotogrāfijas 1980–2010” (13,3%), bet 3. vietu – Krišam Salmanim par izstādi „Uzticēšanās trauslums” un videodarbu „Garā diena” (16,1%). Abos balsojumos arī pārējiem “Purvīša balvas” kandidātiem – Miķelim Fišeram, Andrim Brežem un Gļebam Panteļejevam – bijuši savi atbalstītāji.
Jāatgādina, ka trešā “Purvīša balva” tika pasniegta 2013. gada 15. februārī, un to ieguva mākslinieks Andris Eglītis par personālizstādi „Zemes darbi”, kas bija izstādīta Mūkusalas Mākslas salonā 2011. gadā un kur bija aplūkojami viņa glezniecības darbi un instalācijas.

PURVĪŠA BALVA
Purvīša balva dibināta 2008. gada janvārī ar mērķi regulāri un sistemātiski apzināt aktuālos notikumus un novērtēt izcilāko sasniegumu Latvijas profesionālajā vizuālajā mākslā, veicināt Latvijas mākslas procesa intensitāti, jaunu projektu un oriģinālu ideju attīstību, popularizēt Latvijas mākslinieku radošos panākumus gan Latvijā, gan ārpus mūsu valsts robežām.
Purvīša balva tiek piešķirta reizi divos gados vienam māksliniekam vai mākslinieku grupai, kas pārstāv Latvijas mākslu ar izcilu darbu, kurš dziļi saistīts ar sava laikmeta norisēm un kurā ir saite starp mūsdienu dzīvi, garīgiem ideāliem un absolūtām vērtībām. Par balvas laureātu kļūst autors, kurš saņēmis ekspertu un īpaši izveidotas žūrijas augstāko vērtējumu.
Pirmo Purvīša balvu 2009. gadā saņēma Katrīna Neiburga par videodarbu „Solitude”. Par otrās Purvīša balvas laureātu 2011. gadā kļuvis mākslinieks Kristaps Ģelzis par personālizstādi „Varbūt”. Trešo Purvīša balvu 2013. gada februārī ieguva Andris Eglītis par personālizstādi „Zemes darbi”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+