×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
22. aprīlis, 2018
Drukāt

Raidījums pauž aizdomas, ka Urbanovičam Pierīgā uz firmas vārda uzbūvēta māja (9)

Foto - LETAFoto - LETA

Jānis Urbanovičs

Rīgā, uz Mārupes pusi esošajā Mežotnes ielā, uz kādas firmas vārda tapusi privātmāja, kuras patiesais saimnieks varētu būt Saeimas deputāts, “Saskaņas” viens no līderiem Jānis Urbanovičs, vēsta TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Lai arī Urbanovičs noliedz saistību ar jaunceltni Pierīgā, raidījums vēsta, ka viņš tur bieži uzturas, turklāt īpašums reģistrēts uz pašam savulaik piederējušas firmas vārda.

Zemesgrāmatas dati liecinot, ka savulaik uz šīs zemes gatavots daudzīvokļu mājas projekts, bet tas netika realizēts. Zeme nonāca “Parex bankas” slikto kredītu pārņēmējas “Reverta” īpašumā, līdz 2014.gada decembrī to par 60 700 eiro nopirkusi firma “Reviteko”.

Firmas īpašnieces ir Saeimas deputāta Jāņa Urbanoviča abas meitas Ieva un Gunta. Laikā, kad noticis zemes darījums, firmā 10% piederējuši arī deputātam, savukārt valdes locekle bijusi Vineta Abramova, kuras vīru Anatolju Abramovu pašlaik tiesā par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu “Rīgas Centrāltirgū”.

Vairāki aptaujātie vietējie iedzīvotāji apgalvojuši, ka šajā nesen uzceltajā mājā dzīvojot deputāts. Viņu tur vairākas reizes piefiksējis arī raidījums. Kā liecina amatpersonas deklarācija, līdz 2014.gadam Urbanovičs kā savu īpašumu uzrādīja dzīvokli, pēc 2014.gada deklarācijā parādījās zeme, bet no 2015.gada – kopīpašums ar zemi un ēku.

Urbanovičs apgalvojis, ka būve pieder viņa radiem, bet viņš tur šad tad tikai aizbraucot, lai radiniekiem palīdzētu ar koka darbiem. “Es kaut ko daru tur,” izteicies politiķis, “mūrēt es nevaru, bet ar koku es protu strādāt.”

Raidījums atgādina, ka “Reviteko” veica veiksmīgu darījumu Rēzeknē – februāra sākumā “Saskaņas” vadītā Rēzeknes dome ārkārtas sēdē nolēma atpirkt zemes gabalu no uzņēmuma “Zaļās dzirnavas”, kuru 91% īpašnieks ir “Reviteko”.

2001.gadā “Lauku Avīze” izteica šaubas par to, vai Rēzeknes pievārtē tolaik 225 000 latu vērtā trīsstāvu 426 kvadrātmerus lielā māja patiešām tiek būvēta deputāta māsai, kura strādāja par medmāsu. Laikraksts apgalvoja, ka “māja acīmredzami tiek būvēta Urbanoviča vajadzībām, jo tieši viņš pārrauga celtniecības gaitu”. Pēc publikācijas VID veica pārbaudi, bet Urbanovičs tika sodīts tikai par kādu sīku neprecizitāti valsts amatpersonas deklarācijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Negaidīet , ka melis Urbanovičs sacīs kādam patiesību Man patīk ka balso par saskaņu centru cilvēki, acīm redzot, viņi domā , tas jau nekas ja melo.

 2. “Viņš var dzīvot kur grib. Katram ir tiesības uzbūvēt māju.”

  Kurš gan to apšaubīs.
  Lieta tikai tā, kā to dara – likumīgiem vai nelikumīgiem līdzekļiem. Gan jau suns zina, ko ēdis, ja tik ļoti jāslēpjas un jāmelo. Nu ko gan no kremļa pakalpiņu grupas vadoņa turklāt vēl džipu sociāldemokrātu pārstāvja var gribēt.
  Saprotu, ka par viņiem balso krievi, tas viņiem pieņemams, turklāt ar nostalģisko nokrāsu, bet ka latvieši….

 3. Fotogrāfijā Urbanovičs izskatās kā Šura Balaganovs pēc “zelta” čuguna svaru bumbu sazāģēšanas.

 4. Bezkaunīgais melis un labs čekists

 5. Vai kremla cekistu darbonis Biskekas Urbis un parejie kremla agenti nejutas parak drosi “zalo” cekistu valdibas pasparne ? Vai Urbis maksa nodokli ari no algas kuru sanem ka Launuma Imperijas oficialais izlukdieneta virsnieks ?

 6. Ar reverso var PVN ietaupīt.

 7. Laiks jau būtu par tautas tracināšanu, aizdomu publicēšanu presē sākt ne švaķi sodīt

 8. Viņš var dzīvot kur grib. Katram ir tiesības uzbūvēt māju.

Draugiem Facebook Twitter Google+