×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
16. jūnijs, 2016
Drukāt

“Raxtu Raxti” jauno albumu izdziedās Mazmežotnes muižā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Vasaras saulgriežiem tuvojoties, muzikālā apvienība “Raxtu Raxti” savas daiļrades cienītājiem un visiem interesentiem sarūpējusi sen gaidītu dāvanu – otro studijas albumu ar nosaukumu “Līgo” – un 18. jūnijā aicina uz koncertu Mazmežotnes muižā.

“Līgo” ir otrais muzikālās apvienības “Raxtu Raxti” studijas albums pēc pērn izdotā debijas ieraksta “Es atradu tautasdziesmu”. Kā stāsta grupas mūziķis Kārlis Auzāns, šoreiz ieraksta muzikālā satura pamatā ir gan latviešu tautasdziesmas “Raxtu Raxtu” mūziķu veidotos aranžējumos, gan Kārļa Auzāna, Marta Kristiāna Kalniņa un Emīla Zilberta oriģinālkompozīcijas ar latviešu tautasdziesmu un ar Imanta Kalniņa brāļa, dzejnieka Vika, tekstiem.

“Raxtu Raxti” sākotnēji radās kā vairāku grupas “Autobuss debesīs” mūziķu eksperiments, apvienojoties vienā kolektīvā ar pazīstamiem etnomūziķiem. Arī grupas nosaukums aizgūts no tautā iemīļotās Imanta Kalniņa un Broņislavas Martuževas dziesmas vārdiem. Sākotnēji kolektīva repertuārā bija tikai Imanta Kalniņa kompozīcijas tautas mūzikas skanējumā, bet, laikam ritot, repertuārs kļuva daudz plašāks.

Līdz ar jaunā ieraksta “Līgo” klajā laišanu “Raxtu Raxti” sevi pieteikuši arī kā oriģinālmūzikas apvienību, nezaudējot publikas jau iecienīto stilu, kur tautas mūzikas motīvi mijas ar laikmetīgāku skanējumu. Grupas jaunajā albumā tautiski motīvi mijas ar mūsdienīgiem muzikāliem eksperimentiem un bagātīgām “pasaules mūzikas” atsaucēm.

Albuma ierakstā piedalījušies “Raxtu Raxtu” mūziķi: Kristīne Kārkle, Edgars Kārklis, Marts Kristiāns Kalniņš, Kārlis Auzāns, Armands Treilihs un Artis Orubs, kā viesmāksliniece ierakstā piedalījusies Ilze Grunte. Ieraksts veikts “KK Studio” Kristapa Krievkalna vadībā.

Līdz ar jaunā ieraksta izdošanu apritē nonākusi arī dziesma “Es dziedāju, gavilēju”, kuras mūzikas autors ir Marts Kristiāns Kalniņš, bet vārdi ņemti no latviešu tautasdziesmām.

Mazmežotnes muižas pasākumu šķūnī – koncertzālē “Raxtu Raxti” aicina uz oriģinālmūzikas baudījumu vasaras saulgriežu noskaņās. Mūziķu sniegumā ar dažādiem gan Latvijas, gan pasaules etnomūzikas instrumentiem dzirdēsiet tautas mūziku un dziesmas. Protams, “Raxtu Raxti” izpildīs arī dziesmas no sava jaunā albuma ”Līgo”.

Šovasar “Raxtu Raxti” būs klausāmi arī gadskārtējos Imanta Kalniņa mūzikas svētkos “Imantdienās” (9. VII) Cēsu Pils parka estrādē, bet rudenī grupa aicinās uz nu jau tradicionālo Latvijas valsts svētku koncertu 18. novembrī Ķīpsalas hallē.

 

Varbūt noder!

Koncerts: 18. VI 19.00 Mazmežotnes muižā

Biļetes: “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 15

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+