×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
19. janvāris, 2016
Drukāt

Renāra Vimbas filma “Es esmu šeit” iekļauta Berlīnes kinofestivāla programmā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Berlīnes Starptautiskā kino festivāla ietvaros 14. februārī tiks demonstrēta Renāra Vimbas debijas spēlfilmas “Es esmu šeit” pasaules pirmizrāde, informē filmu studijā “Tasse Film”.

Filma iekļauta festivāla konkursa programmā “Generation”, kurai šogad no visas pasaules pieteiktas vairāk nekā 2000 pilnmetrāžas un īsfilmu. Programmas kategorijā “14plus” iekļautas 15 pilnmetrāžas filmas, kuras vērtēs profesionālā žūrija, kā arī vienai no filmām īpašā jauniešu žūrija piešķirs Kristāla lāci.

Režisora Renāra Vimbas debijas spēlfilma ir autora pieteikums pilnmetrāžā. Tas ir sievietes rakstura veidošanās portretējums – pieaugšanas stāsts, kuru caurvij vientulības, vilšanās un pirmās mīlestības pārdzīvojums. Latvijas Kultūras akadēmijas studente Elīna Vaska atveido filmas galveno varoni – septiņpadsmitgadīgo meiteni Raju, kura dzīvo mazā lauku saimniecībā kopā ar valdonīgo vecomāti Olgu (Ruta Birgere) un mazo brāli Robi (Andžejs Jānis Lilientāls). Baiss notikums pārvērš māsas un brāļa dzīvi, liekot meitenei pieņemt lēmumus, no kādiem vairītos pat pieaugušie.

Mūziku filmai komponējis Ēriks Ešenvalds, to Latvijas radio studijā ieskaņojis Valsts akadēmiskais koris “Latvija”. Pazīstamajam Latvijas komponistam šis ir pirmais skaņu celiņš pilnmetrāžas kinofilmai.

“Es esmu šeit” ir arī pirmā studijas “Tasse Film” pilnmetrāžas spēlfilma. Filmas operators ir islandietis Arnars Torisons (Arnar Thorisson). Lomas atveido arī Edgars Samītis, Zane Jančevska, IndraBriķe, Rēzija Kalniņa, Jānis Kirmuška un Sandra Kļaviņa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+