×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
19. novembris, 2014
Drukāt

Rēzeknē atklāta izstāde par Latvijas naudas dizainu

Andrejs Vasjukevičs / publicitātes fotoAndrejs Vasjukevičs / publicitātes foto

Vakar, 18. novembrī, Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS, tika atklāta unikāla multimediāla izstāde “Naudas dizains. PIN kods”, kurā līdz pat nākamā gada 15. februārim varēs iepazīt vairāk nekā 20 gados paveikto lata banknošu, monētu un tagad arī Latvijas eiro monētu dizaina veidošanā, vēsta Latvijas Banka.

Vairāk nekā 40 izcilāko Latvijas mākslinieku darinātās naudas zīmes Latgales vēstniecībā GORS sniegs stāstu par naudas un personības attiecībām telpā un laikā. Digitālās slīdrādes ievedīs naudas dizaina autoru – gleznotāju, instalāciju autoru, grāmatu ilustratoru, tēlnieku un daudzu citu mākslas nozaru pārstāvju darbistabās, monitorā atdzīvosies mums tik mīļās viena lata monētas ar īpašu dizainu, bet pie interaktīvā darbagalda kopā ar māksliniekiem varēs zīmēt savu monētu.

Izstādes atklāšanā Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs izteica prieku un pagodinājumu par izstādes atceļošanu uz Rēzekni: “Lai arī naudu turam rokās katru dienu, retāk izdodas satikt cilvēkus, kuri veido naudas ceļu no naudas dizaina līdz finanšu sistēmai, tādēļ mums ir liels gods izstādi uzņemt Rēzeknē, un esam ļoti priecīgi, ka varam iepazīties ar Latvijas naudas dizainu šādā veidā.” Viņš arī izteica cerību, ka nākotnē Latvijas eiro monētu dizainā tiks izmantots kāds ar Rēzekni saistīts sižets.

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs kuplajam klātesošo interesentu un viesu pulkam uzsvēra, ka izstāde stāsta par vairāk nekā 20 gados Latvijas naudaszīmju – monētu un banknošu – mākslā iespēto. “Šis stāsts nav ne par latu, ne par eiro. Šis stāsts ir par Latvijas naudas dizaina mākslu,” sacīja centrālās bankas vadītājs, atgādinot, ka Latvijas naudas dizains ir augstu novērtēts visā pasaulē, kam apliecinājums ir pagājušajā nedēļā saņemtā ziņa, ka starptautiskajā konkursā “Pasaules gada monēta” Latvijas Bankas 2013. gadā izlaistā komponistam Rihardam Vāgneram veltītā kolekcijas monēta atzīta par labāko sudraba monētu pasaulē.

Arī pēc iestāšanās eiro zonā īpašo monētu dizaina stāsts nebeidzas un Latvijas Banka turpina darbu pie Latvijas naudas dizaina, kas iekļauts Kultūras kanonā, attīstības. Rēzeknē vienlaikus ar izstādes atklāšanu tika prezentēta jaunā Latvijas Bankas kolekcijas monēta – “Gadskārtu monēta”, kuras grafisko dizainu veidojis Arvīds Priedīte, bet plastisko veidojumu – Ligita Franckeviča.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+