Uncategorized

Rīgā atklāj jaunu tiesu namu 16

Foto – Timurs Subhankulovs

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (no kreisās) vakar, atklājot jauno Administratīvo tiesu namu Rīgā, Baldones ielā, tā pagalmā iestādīja ozolu.

 

Viņš atzīmēja – reti sanāk tā, ka jaunuzbūvēta tiesu nama svinīgo atklāšanas lenti pārgriež tas pats ministrs, kura pilnvaru laikā ticis iebūvēts arī ēkas pamata akmens. Taču nākotnē tā būtu laba tradīcija. Vairāki atklāšanas pasākuma dalībnieki neslēpa, ka bijis ļoti daudz skeptiķu, kas uzskatījuši – plānotajā termiņā jauno Administratīvo tiesu namu uzbūvēt neizdosies. Atklāšanā piedalījās arī Tiesu namu aģentūras valdes locekle Santa Sausiņa un būvniecības uzņēmuma “Arčers” valdes priekšsēdētājs Armands Garkāns, kurš pauda gandarījumu par to, ka jaunās ēkas telpas ir modernas un mūsdienu standartiem atbilstošas.

Projekta arhitekts ir Aldis Polis. Jaunajā tiesu namā ir 23 tiesas sēžu zāles un personāla telpas, divas tiesas sēžu zāles aprīkotas ar videokonferences iekārtām, bet pagrabstāvā atrodas konvoja zona. Tiesu nams ērti pieejams arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Ēka aprīkota ar speciālām drošības sistēmām. Nama kopējā platība ir gandrīz 7100 kvadrātmetri. Kopējās projektēšanas, būvniecības un teritorijas labiekārtošanas izmaksas ir 6,7 miljoni latu.

{gallery id=”1920″}

 

LA.lv