Foto – LETA.

Rīgas “Dinamo” atkal ielaiž vārtus pamatlaika beigās un zaudē 0

Latvijas hokeja klubs Rīgas “Dinamo” sestdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā izbraukumā jau kārtējo reizi šosezon ielaida vārtus spēles izskaņā un ar 2:3 (1:1, 1:1, 0:1) piekāpās turnīra vicelīderei Maskavas CSKA.

7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55

Rīgas “Dinamo” labā vārtus šajā mačā guva Lauris Dārziņš un Krišjānis Rēdlihs, kamēr CSKA rindās izcēlās Jonass Enlunds, Vjačeslavs Osnovins un Jans Muršaks.
Spēles iesākās gana aktīvā manierē, turklāt jau ceturtajā minūtē Rīgas “Dinamo” tika pie iespējas spēlēs vairākumā. Tiesa, to izmantot viesiem neizdevās, lai gan bija kontrole pār ripu, bet izpildījums bija blāvs. Pēc mazākuma izturēšanas Maskavas klubs sarīkoja nelielu karuseli pie Jakuba Sedlāčeka sargātajiem vārtiem, taču čehu vārtsargs palika nepārspēts, glābjot rīdziniekus no vārtu zaudējuma. Mača desmitajā minūtē lieliska iespēja atklāt rezultātu bija Gintam Meijam, bet viņa metiens pēc teicamas Džastina Šaga piespēles tika atvairīts. Jau nākamajā minūtē CSKA izvirzījās vadībā, jo pēc Rīgas komandas hokejistu kļūdas uz zilās līnijas pret Sedlāčeku izslidoja Endlunds, panākot 1:0.

Pēc vārtu guvuma CSKA pārņēma šī mača iniciatīvu, radot vairākas vārtu gūšanas iespējas, turklāt 17.minūtē Georgijs Pujacs viesus atstāja mazākumā. Tam gan bija pretējs efekts, jo rīdziniekiem izdevās pretuzbrukums, kura laikā Patrika Malena teicamo piespēli vārtu guvumā pārvērta Dārziņš. Pēcāk Latvijas komanda izturēja arī mazākumu, bet pirmā trešdaļa noslēdzās ar neizšķirtu 1:1.

Jau otrā perioda pirmajās sekundēs vēl viena lieliska iespēja gūt vārtus bija Meijam, taču viņš nespēja pārspēt mājinieku vārtsargu Viktoru Fastu. Pāris minūtes vēlāk rīdziniekiem bija jāspēlē mazākumā, kad divu minūšu noraidījumu saņēma Malens. CSKA komanda viena hokejista pārsvaru neizmantoja, lai gan vairākuma laikā tai bija vairākas iespējas izcelties, kas gan palika neizmantotas, turklāt allaž vietā bija Sedlāčeks. Tikai brīdi vēlāk noraidījumu saņēma arī Koltons Gilīss, tomēr šoreiz Rīgas “Dinamo” mazākumu izturēja bez lielām problēmām.

Otrajā trešdaļā Krievijas klubam piederēja liels pārsvars, kas, periodam tuvojoties izskaņai, Normundam Sējējam lika ņemt 30 sekunžu pārtraukumu. Pēc tam laba vārtu gūšanas iespēja bija pagājušās sezonas Rīgas “Dinamo” labākajam snaiperim Timam Sestito, taču viņa pūliņus atvairīja Fasts. Dueļa 36.minūtē CSKA tomēr izdevās no jauna izvirzīties vadībā, kad pēc Grigorija Paņina metiena ripas lidojuma virzienu mainīja Osnovins. Tomēr tieši pēc pusminūtes rīdzinieki panāca izlīdzinājumu, jo pēc cīņas vārtu priekšā izcēlās pieredzējušais Krišjānis Rēdlihs.

Vēl pašā otrās trešdaļas noslēgumā CSKA saņēma divu minūšu noraidījumu, ko gan Latvijas klubs neizmantoja. Pēc mazākuma izturēšanas mājinieki trešajā trešdaļā pārņēma spēles iniciatīvu, tāpēc spēlē bija atkal jāiesaistās Sedlāčekam, kurš vairākas reizes glāba rīdziniekus no vārtu zaudējuma. Dažu minūšu laikā mājinieku ofensīva gan norimās, kas uzbrukumus ļāva izveidot arī Rīgas “Dinamo” hokejistiem, taču tie panākumiem nevainagojās.

Spēles 55.minūtē par pretinieka klupināšanu divu minūšu noraidījumu nopelnīja Jēkabs Rēdlihs. Vairākuma laikā CSKA uzbruka ļoti bīstami, taču pēc Enlunda un Dmitrija Kugriševa metieniem Latvijas komandu glāba Sedlāčeks. Viesi izturēja skaitlisko mazākumu, bet neilgu brīdi vēlāk Maskavas vienība tomēr panāca cerēto – trīs minūtes un trīs sekundes pirms beigām ātrā uzbrukumā vārtus guva Muršaks. Pašā pamatlaika izskaņā Rīgas “Dinamo” spēlētāji centās atspēlēt vienas ripas deficītu, taču tas neizdevās.

Šo izbraukuma sēriju Rīgas “Dinamo” sāka otrdien, kad ar 3:4 piekāpās Čerepovecas “Severstaļ” vienībai, bet ceturtdien Normunda Sējēja trenētā komanda ar 1:4 zaudēja Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētajai KHL līdervienībai Sanktpēterburgas SKA.

Izbraukumā komanda devās ar 24 hokejistiem: vārtsargiem Jakubu Sedlāčeku un Jāni Kalniņu, aizsargiem Georgiju Pujacu, Krišjāni Rēdlihu, Gunti Galviņu, Patriku Malenu, Aleksandru Jerofejevu, Kristapu Zīli, Ralfu Freibergu un Jēkabu Rēdlihu, kā arī uzbrucējiem Timu Sestito, Miku Indraši, Lauri Dārziņu, Miķeli Rēdlihu, Gintu Meiju, Pjotru Sčastļiviju, Kasparu Saulieti, Gunāru Skvorcovu, Vitāliju Pavlovu, Māri Bičevski, Nikolaju Jeļisejevu, Koltonu Gīlisu, Džastinu Šagu un Filipu Toluzakovu.
Tikmēr savainojumu dēļ mājās palika aizsargi Oskars Cibuļskis un Ēriks Ševčenko, kā arī uzbrucējs Edgars Kulda, bet uzbrucējs Frenks Razgals palīdzēja “Rīgas” komandai Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) čempionāta spēlēs.

Pirms šīs izbraukuma sērijas Latvijas klubs svētdien savā laukumā ar 4:0 uzvarēja Maskavas apgabala “Vitjaz”, pirmo reizi sezonā paliekot “sausā”, bet vēl pirms tam KHL rekordgarā pēcspēles metienu sērijā ar 3:2 uzvarēja Jaroslavļas “Lokomotiv”. Šajā mačā tika izpildītas 18 “bullīšu” sērijas, jeb 36 metieni.

Neskatoties uz mājās gūtām divām uzvarām, Rīgas “Dinamo” joprojām ir pēdējā vietā Rietumu konferencē un visā līgā, jo šosezon 20 mačos ir izcīnītas tikai četras uzvaras un 11 punkti. No astotās pozīcijas Rietumu konferencē, kuru ieņem “Vitjaz”, rīdziniekus šķir jau 20 punkti, bet no pirmspēdējās vietas līgā Latvijas klubs atpaliek par četriem punktiem.

Tikmēr CSKA komanda ceturtdien mājās ar 7:2 sagrāva Minskas “Dinamo” vienību, pārtraucot trīs zaudējumu sēriju, kas maskaviešiem bija garākā šajā sezonā.
Sezonas sākumā CSKA aizvadīja desmit uzvaru sēriju un ilgu laiku bija pirmajā vietā visā līgā, taču pēc pēdējām neveiksmēm viņus apsteidza SKA, kurai ir 51 punkts 21 mačā, kamēr CSKA ir tikuši pie 50 punktiem 23 spēlēs.

Rīgas “Dinamo” un CSKA ir tikušās 24 reizes, taču Latvijas klubam izdevies uzvarēt vien septiņos mačos. Iepriekšējā sezonā abās spēlēs pārāka bija CSKA, piedevām gan mājās, gan viesos viņi uzvarēja ar vienādu 5:0.

Zīmīgi, ka rīdzinieki pret CSKA vārtus nebija guvuši jau trīs mačos pēc kārtas, jo 2014./2015.gada sezonas pēdējā savstarpējā cīņā “Dinamo” zaudēja ar 0:3.
Pēc atgriešanās mājās Rīgas “Dinamo” nākamajā nedēļā gaida trīs spēles savā laukumā, jo Latvijā pirmdien viesosies Maskavas “Spartak”, trešdien būs jātiekas ar Kaspara Daugaviņa pārstāvēto Ņižņijnovgorodas “Torpedo”, kuru trenē Pēteris Skudra un Ģirts Ankipāns, bet piektdien būs jāmērojas ar “Soči” hokejistiem.

Starpsezonu laikā Rīgas “Dinamo” nometnē ilgu laiku valdīja nosacīts klusums, jo, lai gan darbs klubā notika, par sastāva komplektāciju netika ziņots, jo kluba vadība risināja finansiālus jautājumus, meklējot atbalstītājus. Ilgu laiku tika meklēts arī jauns galvenais treneris, taču šis process nevainagojās panākumiem, tāpēc par galveno treneri jūlija beigās, kad komanda jau bija sākusi gatavošanos sezonai, tika apstiprināts Normunds Sējējs, kurš šo amatu apvieno ar ģenerālmenedžera pienākumu veikšanu.

Sējējs galvenā trenera pienākumus pildīja arī rīdziniekiem neveiksmīgās iepriekšējās sezonas noslēgumā, kad darbu zaudēja soms Kari Heikile.

Gatavojoties sezonai, Rīgas “Dinamo” aizvadīja 11 pārbaudes spēles, kurās tika gūtas astoņas uzvaras.

Rīgas “Dinamo” iepriekšējās sezonas regulāro čempionātu noslēdza vien 12.vietā Rietumu konferencē un Gagarina kausam nespēja kvalificēties otro gadu pēc kārtas. Tāpat vienība izslēgšanas turnīrā neiekļuva jau trešo reizi pēdējo četru gadu laikā.

KHL regulārajā čempionātā piedalās 29 komandas no astoņām valstīm – Krievijas, Latvijas, Baltkrievijas, Kazahstānas, Somijas, Slovākijas, Horvātijas un Ķīnas. Jaundibinātajā Pekinas klubā ir sapulcināti pazīstami ārzemju hokejisti, jo pašā Ķīnā pagaidām nav pietiekoši daudz spēlētāju, kas atbilstu KHL līmenim.

Regulārajā čempionātā katra komanda, tāpat kā pērn, aizvadīs pa 60 spēlēm. Ar katru no pretiniekiem tiks spēlēts divas reizes, bet vēl četras cīņas tiks aizvadītas ar savas divīzijas divām komandām – rīdziniekiem tās būs “Jokerit” un Minskas “Dinamo”, ar kurām tiks aizvadīts pa četrām savstarpējām spēlēm.

KHL regulārais čempionāts noslēgsies nākamā gada 18.februārī, trīs dienas vēlāk sāksies izslēgšanas spēles, bet Gagarina kausa ieguvēji tiks noskaidroti ne vēlāk kā 20.aprīlī.

Aizvadītajā sezonā Gagarina kausa finālā Magņitogorskas “Metallurg” sīvā sērijā ar 4-3 uzvarēja Maskavas CSKA vienību, otro reizi kluba vēsturē tiekot pie KHL galvenās balvas.