×
Mobilā versija
Brīdinājums +30.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
27. marts, 2018
Drukāt

Rīgas ostā uziet tūkstošiem viltotu “Nike” apavu pāru no Ķīnas (3)

Foto - VIDFoto - VID

VID Muitas pārvalde konteineros atklāj 17 472 viltotu “Nike” apavu pārus.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas Rīgas brīvostas muitas kontroles punktā, veicot muitas kontroli diviem konteineriem ar apaviem, kas tika ievesti no Ķīnas un paredzēti saņēmējam Krievijā, atklāja tajos lielu daudzumu apavu ar “Nike” preču zīmēm. Uzņēmumam novērstais kaitējums ir aptuveni 1,74 miljoni eiro, tā portālu “La.lv” informēja VID Sabiedrisko attiecību daļas pārstāve Evita Teice-Mamaja.

Kopumā abos konteineros tika konstatēti 17 472 pāri apavu ar “Nike” preču zīmēm. Saskaņā ar preču zīmes “Nike” īpašnieka pilnvarotā pārstāvja sniegto atzinumu preces tika atzītas par kontrafaktām jeb viltotām, jo preču zīmes uz apaviem tika norādītas bez preču zīmju īpašnieka atļaujas.

Saskaņā ar preču zīmes “Nike” īpašnieka pilnvarotā pārstāvja sniegto informāciju kopējais novērstais mantiskais kaitējums uzņēmumam “Nike Innovate C.V.” atbilstoši oriģinālo preču vērtībai ir aptuveni 1,74 miljoni eiro.

Tuvākajā laikā tiks pieņemts lēmums par kontrafakto preču nodošanu iznīcināšanai atbilstoši normatīvo aktu prasībām.

2017.gadā Latvijas muitas iestādēs tika aizturētas 81 484 kontrafakto preču vienības. Salīdzinot ar 2016.gadu, tas ir par 26 920 preču vienībām jeb 49 % vairāk. 2017.gadā galvenokārt tika konstatēti viltoti apavi, apģērbi, mobilie telefoni, to daļas un aksesuāri, pulksteņi un medikamenti.

Vairumā gadījumu aizturēto kontrafakto preču sūtījumi bija nosūtīti no Ķīnas, Honkongas un Turcijas.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Rīgas sportland vēl nesen masveidā tirgoja Āzija ražotas sliktas imitācijas dažādu firmu krosenes ar ādas pavu ielīmi par ekskluzīvām cenām ap 100 eur un bija ilgi jācīnās ,lai dabūtu naudu atpakaļ. Kā tagad ?

  2. Pastalu ministri lepni solīja Latvijas uzņēmējiem atrast jaunus noieta tirgus, tostarp Ķīnā, sanāca otrādi – ķīniešiem atrada noieta tirgu Latvijā. Kā vienmēR!

  3. kāpēc iznīcināt? Atbildēt

    Pārdot tālāk Bangladešai vai Kongo.

Draugiem Facebook Twitter Google+