×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
17. aprīlis, 2015
Drukāt

“Rīgas ūdens” tomēr neizsolīs vēsturisko ūdenstorni Alīses ielā (3)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Alīses ielas ūdenstornī kopš uzcelšanas 1911. gadā ir saglabājies plānojums, oriģinālās konstrukcijas, fasādes apdare un elementi. Tornī pēc ķieģeļu krāsas var sazīmēt, cik augsts tas bijis pirms paaugstināšanas 1937. gadā.

Pašvaldības ūdensapgādes uzņēmums “Rīgas ūdens” atsaucis 30.aprīlī plānoto valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa – ūdenstorņa, Alīses ielā 4, pārdošanu izsolē, informēja uzņēmuma sabiedrisko attiecību speciālists Arturs Mucenieks.

Viņš norādīja, ka lēmums pieņemts, jo virkne Latvijā pazīstamu kultūras darbinieku un sabiedrisko organizāciju izrādīja ieinteresētību par iespējamu sadarbību šī kultūras pieminekļa turpmākā izmantošanā.

“Ņemot vērā sabiedrības un kultūras jomas pārstāvju lielo ieinteresētību par valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa – ūdenstorņa Alīses ielā 4, Rīgā, turpmāko izmantošanu un pieejamību sabiedrībai, kā arī lai nodrošinātu ūdenstorņa kā Rīgas pilsētas kultūrvides objekta saglabāšanu, ievērojot Rīgas attīstības programmā 2014. – 2020.gadam noteiktos uzstādījumus, pēc Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieka, “Rīgas ūdens” kapitāldaļu turētāja, Andra Amerika iniciatīvas tiks izveidota darba grupa ūdenstorņa perspektīvās izmantošanas koncepcijas izstrādei,” skaidroja Mucenieks.

Pēc viņa vēstītā, darba grupu vadīs “Rīgas ūdens” valdes priekšsēdētāja, darba grupā iekļauti Rīgas domes Īpašuma departamenta, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta un Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta pārstāvji. “Darba grupai līdz 2015.gada 1.septembrim ir jāizstrādā un jāiesniedz “Rīgas ūdens” kapitāla daļu turētāja pārstāvim ūdenstorņa perspektīvās izmantošanas koncepcija, kurā jāparedz arī ūdenstorņa saglabāšanai nepieciešamo finanšu līdzekļu un Eiropas Savienības fondu līdzfinansējuma piesaistes iespēju novērtējums,” piebilda Mucenieks.

Jau rakstīts, ka 30.aprīlī izsolē ar augšupejošu soli bija plānots pārdot “Rīgas ūdenim” piederošu zemesgabalu, ūdenstorni, trīs garāžas un pagalma izbūves Rīgā, Alīses ielā 4, ar sākumcenu 157,2 tūkstoši eiro.

Īpašuma pirmpirkuma tiesības ir Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijai.

“Rīgas ūdens” uzdevums ir dzeramā ūdens piegāde Rīgas iedzīvotājiem, uzņēmumiem, iestādēm un organizācijām, kā arī to radīto notekūdeņu attīrīšana. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Rīgas dome.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kad jau vairāki pircēji bija pieteikušies izsolei un iemaksājuši drošības naudu, misters 20% saprata, ka par sviestmaizi savākt nevarēs. Nākas gudrot citus variantus

    • C-4 var atrisinat torna problemas!

    • Jau nav pat sviestmaizes cena ,bet tikai mazas drupatiņas.TAS ir tīrais ārprāts,kā notiek tās pārdošanas Latvijā,tāpēc cilvēkiem viss piegriezies līdz kaklam un nav ticības tiem valsts/ tautas mantas iztirgotājiem,jāsaka laupītājiem.Paldies Dievam,ka vismaz uz kādu brītiņu apstājās,droši vien, kamēr izdomās jaunas rebes,pēc ,,likuma”

Draugiem Facebook Twitter Google+