Apbrīno

Roterdamas kinofestivāls “Kino Bizē” 16

Publicitātes foto

Starptautiskā Roterdamas kino festivāla programma no 27. līdz 29. janvārim būs skatāma 45 kinoteātros visā pasaulē – Latvijā par šā festivāla šūniņu kļūs “Kino Bize”.

Kino izrādīšana kļūst skatītājam arvien draudzīgāka, un īpašu soli šajā virzienā spēris Roterdamas Starptautiskais kino festivāls, kas šogad notiek jau 46. reizi. Izmantojot straumēšanu, ne tikai Eiropā, bet arī citās pasaules valstīs “IFFR Live” ietvaros tiks izrādītas sešas filmas. Programmu atklās 27. janvārī pulksten 20 (pēc Latvijas laika) ar Austrijas un Itālijas kopražojuma filmu “Misters Visums”.

Plēsīgo zvēru dresētājs Tairo – tāpat kā daudzi viņa amata brāļi – ir spiests apzināties, ka cirka zelta laiki ir aiz muguras. Viņam ir savi rituāli pirms došanās arēnā ar lielajiem kaķiem, taču pirms kādas no uzstāšanās reizēm viņš atklāj, ka ir pazudis viņa veiksmi nesošais amulets, ko Tairo glabā kā piemiņu jau no bērnības, kad vienīgo reizi apmeklēja Artūra Robina uzstāšanos. Gvadalupē dzimušā spēkavīra, kurš kļuva par pirmo melnādaino “Mister Universe” titula ieguvēju, īpašais priekšnesums bija dzelzs stieņu liekšana, Tairo nolēmis viņu uzmeklēt, lai, iespējams, iegūtu vēl vienu amuletu, un dodas ceļā. Lokarno saņēmusi FIPRESCI balvu, šī 2016. gadā uzņemtā Ticas Kovi un Rainera Frimmela lente veiksmīgi sapludinājusi dokumentālo un mākslas kino un, adresēta visa vecuma skatītājiem, pārliecina ar cilvēcību un godīgumu.

Programmā iekļauta arī britu komiskā šausmu filma “Priekšlaicīga atriebība” (27. I plkst. 23.30), dāņu drāma “Meistars” (28. I plkst. 17.00), Beļģijā tapusī filma “Mājas” (28. I plkst. 21.00), kas godalgota Venēcijā, jaunas sievietes stāsts “Kāzas” (29. I plkst. 17.00), un programmu noslēgs Zviedrijas un Dānijas kopražojuma filma “Milzis” (29. I plkst. 21.00), kas Sansebastjanā saņēma žūrijas balvu.

 

No 27. līdz 29. janvārim “Kino Bize”

LA.lv