×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
12. novembris, 2012
Drukāt

RS: augstās siltumenerģijas cenas mudinās aktīvāk siltināt vecās ēkas

Foto - LETAFoto - LETA

Augstās siltumenerģijas cenas mudinās Latvijas iedzīvotājus aktīvāk siltināt vecās ēkas, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” prognozēja Rīgas siltumapgādes uzņēmuma “Rīgas siltums” valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis.

“Domājams, ka šī ziema ar salīdzinoši augsto siltuma tarifu nesīs savas izmaiņas un cilvēkiem būs jāsāk domāt, kā dzīvot tālāk. Atcerēsimies vienu lietu – kamēr elektrība maksāja lēti, cilvēki nedomāja par tās taupīšanu. Tas pats ir ar siltumu – kamēr tas maksāja maz, cilvēki par šīm lietām neaizdomājās. Mājas nesiltināja un logus nemainīja. Tagad siltums maksā dārgi, un tā arī būs tā pātaga, kas cilvēkiem spiedīs izvēlēties – maksāt dārgāk par siltumu, nesiltināt māju un nepārbūvēt apkures iekārtu vai arī ilgtermiņā maksāt mazāk, bet ieguldīt naudu, nosiltinot māju,” teica Talcis.

Viņš pauda uzskatu, ka bez augstajām apkures maksām ir nepieciešams vēl kāds stimuls, kas aktivizētu namu siltināšanu. “Pašlaik Ekonomikas ministrija par to domā. Katrā ziņā Eiropas Savienības līdzekļu piešķiršana namu renovācijai tuvākajā laikā neapstāsies,” pastāstīja “Rīgas siltuma” vadītājs.

Viņš atzina, ka, iespējams, namu siltināšanu veicinātu nodokļa ieviešana par siltuma zudumiem. “Jā, iespējams, arī šāds solis veicinātu namu siltināšanu. Pēc energoauditu datiem, ja energozudumi ir lielāki nekā noteikts… Patlaban energozudumu limiti ir noteikti energoražotājiem un pārvades uzņēmumiem. Iespējams, ka tas būtu vēl viens no soļiem, kā pamudināt mājas siltināt. Ja māja ir neefektīva, ja tajā ir siltuma zudumi, tad tie atsaucas uz lielāku gāzes vai cita kurināmā iepirkumu, kas būtiski ietekmē mājsaimniecības. Tiesa, vai kāds izšķirsies par šādu nodokli, to pašlaik nevar pateikt, jo tam jābūt ļoti nopietnam politiskam lēmumam,” sacīja Talcis.

“Rīgas siltuma” pārstāvis arī uzsvēra, ka Rīgā namu siltināšana ir ļoti gausa, kas, iespējams, saistīts ar to, ka rīdzinieki vēl spēj samaksāt augstos siltuma rēķinus. Savukārt citos Latvijas reģionos siltināšana notiek daudz intensīvāk, ko Talcis izskaidroja ar augstākiem siltuma tarifiem un mazākiem ienākumiem, kādēļ samaksāt par siltumu kļūst grūtāk.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+