×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
3. novembris, 2014
Drukāt

Rundāles pili notiks restaurēšanai veltīts lekciju cikls

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šajā rudenī Rundāles pils muzejā aizsāksies izglītojošu lekciju cikls, kas aicinās ikvienu interesentu iepazīties ar piecdesmit gadu garajā Rundāles pils atjaunošanas periodā veikto monumentālo gleznojumu, gleznu un citu eksponātu restaurāciju, portālam LA.lv pastāstīja sabiedrisko attiecību speciāliste Ruta Bamberga.

Pirmā lekcija – “Rundāles pils monumentālo gleznojumu restaurācija”, ko lasīs Zinaida Grīnfelde, gaidāma jau 7. novembrī.

Apmeklētāju apkalpošanas nodaļas vadītāja Inga Ripa stāsta: “Pēdējā laikā intensīvi esam nodarbojušies ar gidu apmācību, bet šīs lekcijas noteikti ieinteresēs arī tos, kas pils restaurācijas procesu vērojuši no malas”. Klausītāji lektoriem varēs uzdot interesējošus jautājumus, bet speciālisti – iedziļināties specifiskākas detaļās un apmainīties pieredzē.

Restaurācijas nodaļas vadītāja Aina Balode atzīmē: “Piecdesmit gadi ir pietiekoši ilgs laiks, daži restauratori ieguldījuši pat pusi no sava mūža. Nu ir pienācis laiks parādīt visiem interesentiem kā līdz tādam skaistam rezultātam esam tikuši.”

21. novembrī notiks Zita Sokolovas priekšlasījums “Gleznu restaurācijas īpatnības”, bet 5. decembrī – izglītojoša apskata ekskursija ekspozīcijā “No gotikas līdz jūgendstilam”, kurā restaurācijas nodaļas vadītāja A.Balode stāstīs par ekspozīcijā esošo priekšmetu restaurāciju.

2015. gada sākumā plānotas vēl divas lekcijas par lustru un tekstilizstrādājumu restaurācijas tēmām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+