Mobilā versija
-2.0°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
4. augusts, 2014
Drukāt

Rūpniecības produkcijas apjomam pusgadā kritums – par 1,4%

Foto: LETAFoto: LETA

Rūpniecības produkcijas izlaide pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem šā gada pirmajā pusgadā salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu samazinājās par 1,4%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Kritumu ietekmēja produkcijas apjoma samazinājums elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē par 11,1%, bet apstrādes rūpniecībā un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē bija pieaugums – attiecīgi par 1,1% un 8,8%.

Gada sešos mēnešos lielākais pieaugums apstrādes rūpniecībā bija datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā – par 58,7%, ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā – par 20,6% un mēbeļu ražošanā – par 9,4%.

Pirmajā pusgadā ar pieaugumu visos mēnešos strādāja divas pēc īpatsvara lielākās apstrādes rūpniecības nozares: produkcijas apjoma pieaugums bija kokapstrādē – par 7,9% un pārtikas produktu ražošanā – par 6%.

Šā gada jūnijā salīdzinājumā ar maiju rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās samazinājās par 1,3%. Apjomi apstrādes rūpniecībā sarukuši par 1,3%, bet ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 9,4%. Pieaugums bija elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 2,1%.

Savukārt salīdzinot ar 2013. gada jūniju, šā gada jūnijā rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās samazinājās par 2%. Tostarp ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 7,6% un apstrādes rūpniecībā – par 2,2%, bet elektroenerģijas un gāzes apgādē bija pieaugums par 0,1%.

Ražošanas apjoma samazinājums bija iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā – par 35,7%, dzērienu ražošanas nozarē – par 26,4%, apģērbu ražošanā – par 23,1% un gatavo metālizstrādājumu ražošanā, izņemot mašīnas un iekārtas – par 5,5%. Būtisks kritums bija arī farmaceitisko pamatvielu un farmaceitisko preparātu ražošanā un citu transportlīdzekļu ražošanā.

Šā gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar pirmo ceturksni, rūpniecības produkcijas izlaide pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās pieauga par 2,4%. Tai skaitā apstrādes rūpniecībā – par 3,7%, ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 0,6% un elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē – par 1,3%.

Šā gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar analoģisku laika posmu pērn, rūpniecības produkcijas izlaide pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās samazinājās par 0,2%. To ietekmēja produkcijas apjoma samazinājums elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē par 9,7%. Savukārt pieaugums bija apstrādes rūpniecībā – par 1,8% un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 9%.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+