Mobilā versija
+1.9°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Pirmdiena, 23. janvāris, 2017
4. augusts, 2014
Drukāt

Rūpniecības produkcijas apjomam pusgadā kritums – par 1,4%

Foto: LETAFoto: LETA

Rūpniecības produkcijas izlaide pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem šā gada pirmajā pusgadā salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu samazinājās par 1,4%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Kritumu ietekmēja produkcijas apjoma samazinājums elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē par 11,1%, bet apstrādes rūpniecībā un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē bija pieaugums – attiecīgi par 1,1% un 8,8%.

Gada sešos mēnešos lielākais pieaugums apstrādes rūpniecībā bija datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā – par 58,7%, ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā – par 20,6% un mēbeļu ražošanā – par 9,4%.

Pirmajā pusgadā ar pieaugumu visos mēnešos strādāja divas pēc īpatsvara lielākās apstrādes rūpniecības nozares: produkcijas apjoma pieaugums bija kokapstrādē – par 7,9% un pārtikas produktu ražošanā – par 6%.

Šā gada jūnijā salīdzinājumā ar maiju rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās samazinājās par 1,3%. Apjomi apstrādes rūpniecībā sarukuši par 1,3%, bet ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 9,4%. Pieaugums bija elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 2,1%.

Savukārt salīdzinot ar 2013. gada jūniju, šā gada jūnijā rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās samazinājās par 2%. Tostarp ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 7,6% un apstrādes rūpniecībā – par 2,2%, bet elektroenerģijas un gāzes apgādē bija pieaugums par 0,1%.

Ražošanas apjoma samazinājums bija iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā – par 35,7%, dzērienu ražošanas nozarē – par 26,4%, apģērbu ražošanā – par 23,1% un gatavo metālizstrādājumu ražošanā, izņemot mašīnas un iekārtas – par 5,5%. Būtisks kritums bija arī farmaceitisko pamatvielu un farmaceitisko preparātu ražošanā un citu transportlīdzekļu ražošanā.

Šā gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar pirmo ceturksni, rūpniecības produkcijas izlaide pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās pieauga par 2,4%. Tai skaitā apstrādes rūpniecībā – par 3,7%, ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 0,6% un elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē – par 1,3%.

Šā gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar analoģisku laika posmu pērn, rūpniecības produkcijas izlaide pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās samazinājās par 0,2%. To ietekmēja produkcijas apjoma samazinājums elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē par 9,7%. Savukārt pieaugums bija apstrādes rūpniecībā – par 1,8% un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 9%.

Pievienot komentāru

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+