Mobilā versija
+17.0°C
Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis
Ceturtdiena, 29. jūnijs, 2017
19. marts, 2015
Drukāt

Saeimā 1. lasījumā atbalsta Nacionālās operas nosaukuma maiņu

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas deputāti ceturtdien, 19. martā, pirmajā lasījumā atbalstīja likumprojektu “Grozījumi Latvijas Nacionālās operas likumā”, kas paredz mainīt valsts kapitālsabiedrības nosaukumu no līdzšinējā uz “Latvijas Nacionālā opera un balets”, ziņo Saeimas Preses dienests.

Kā iepriekš Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē deputātiem skaidroja Latvijas Nacionālās operas valdes priekšsēdētājs Zigmars Liepiņš, nosaukuma maiņa novērstu diskrimināciju pret baleta māksliniekiem, kuru ieguldījums mākslinieciskajā darbībā ir līdzvērtīgs operas trupas veikumam, kā arī novērstu absurdās situācijas, kad ārvalstu koncertturnejās baleta trupa tiek prezentēta tikai ar operas vārdu.

Tāpat likumprojektā plānots precizēt Nacionālās operas likuma pantu, kas paredz valdes priekšsēdētājam atsevišķās pārstāvības tiesības, savukārt pārējiem valdes locekļiem ‑ kopīgas pārstāvības tiesības ar vismaz vēl vienu valdes locekli. Tādējādi tiktu saskaņoti Latvijas Nacionālās operas likumā un Latvijas Nacionālā operas statūtos noteiktās valdes pārstāvības tiesības ar Komerclikumā nostiprināto principu par kapitālsabiedrības valdes locekļu pārstāvības tiesībām, norādīja Kultūras ministrijas pārstāvji.

Pievienot komentāru

Darba duna: tā šobrīd izskatās Mežaparka estrādē.Ceturtdien, 29. jūnijā, Rīgas domes, kā arī Dziesmu un deju svētku rīkotāju pārstāvji apsekoja Mežaparka Lielās estrādes pārbūves darbus, kas paredz skatītāju zonas un estrādes pielāgošanu 2018. gada XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem.
Draugiem Facebook Twitter Google+