Mobilā versija
+3.9°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
19. maijs, 2016
Drukāt

Saeima atceļ deputātu administratīvo imunitāti (2)

Foto LETAFoto LETA

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma Satversmes grozījumus, tādējādi atceļot valsts pamatlikumā līdz šim paredzēto deputātu administratīvo imunitāti.

Līdz ar to parlamentāriešus turpmāk varēs sodīt par administratīviem pārkāpumiem, vairs neprasot likumdevēja piekrišanu par konkrētā deputāta izdošanu administratīvajai sodīšanai.

Parlamentam šodien būs jālemj arī par saistītajiem grozījumiem Saeimas Kārtības rullī. Iepriekš atbildīgajā Juridiskajā komisijā atbalstītā izmaiņu redakcija paredz, ka vienu reizi kārtējās sesijas laikā Saeimas sēdē tiks paziņots par iepriekšējās sesijas un starpsesiju laikā administratīvi sodītajiem deputātiem.

Attiecīgās izmaiņas Satversmē rosināja Latvijas Reģionu apvienība (LRA).

Pašlaik – pirms šodien akceptētās izmaiņas ir stājušās spēkā – Satversmes 30.pants cita starpā nosaka, ka Saeimas deputātam nevar uzlikt administratīvo sodu bez parlamenta piekrišanas. Taču LRA ieskatā norma prasīt Saeimas piekrišanu deputāta sodīšanai par administratīviem pārkāpumiem, piemēram, ātruma pārsniegšanu, būtu izslēdzama no valsts pamatlikuma kā novecojusi un modernu Eiropas valstu praksei neatbilstoša, kas vienlaikus rada arī apgrūtinājumu tiesībsargājošajām iestādēm.

Uz nepieciešamību atcelt minēto normu norādot arī starpvalstu pretkorupcijas organizācija GRECO. Turklāt arī Lietuvas un Igaunijas parlamenta locekļiem nav imunitātes pret administratīvo sodīšanu, bet ir tikai kriminālprocesuālā imunitāte, norādīja politiskā spēka pārstāvji.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tāpēc jau augšas kungi un dāmas brūvē mēslus uz nebēdu,ka nav kriminālās atbildības.Jūs zaglēnus vajadzētu sēdināt uz ilgāku laiku cietumā ( pie īstajiem zēniem ) par valsts izzagšanu,tad jūs sāktu kaut ko darīt valsts labā,ja nē ielas slaucīt.

    • pa kuru laiku šie depu-tātēs, ja vajadzēs atstrādāt sutkas ?
      Dažam var gadīties, ka sutku sanāk vairāk kā gadā dienu…

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+