×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
20. jūnijs, 2014
Drukāt

Saeimas spīkere Līgo svētkos mudina sajust kopā būšanas prieku (1)

14456805414_b1453a7b5a_z

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V) ikvienam Jāņos novēl sajust kopā būšanas vienojošo prieku, uz mirkli ļauties gada īsākās nakts noslēpumainībai, lai smeltos spēku un svētību katrai ģimenei un mūsu valstij.

“Lai ikvienai ģimenei ir skaisti Jāņi! Lai ikkatrā mājā ienāk saulgriežu auglība, spēks un gaisma!” savā apsveikumā pauž Saeimas spīkere.

Viņasprāt, Jāņi ir viena no visskaistākajām latviešu kultūras iezīmēm, tautas vissenākie un vislatviskākie svētki. Vasaras saulgriežiem, kad visgarākajai dienai seko visīsākā nakts, piemīt īpaša – spēcinoša un vienojoša noskaņa.

“Iepīta jāņuzāļu un ozolu vainagos, izdziedāta līgo dziesmās, nosargāta ugunskura gaismā, cauri gadsimtiem Jāņu nakts bijusi mistiska un varena spēka pilna. Tā devusi svētību ļaudīm un saimniecībai. Tā allaž vienojusi cilvēkus, aicinot un pulcējot kopā tuvus un tālus jāņabērnus. Tā saglabājusi dzīvu mūsu tautas garu un spēku pat visbargākajos svešu varu kundzības laikos. Arī mūsdienu modernajā pasaulē un ikdienas steigā Jāņu nakts aizvien ļauj uz brīdi sajust vien mūsu valstij un tautai raksturīgo seno tradīciju spēku un varenību, izjust cilvēku un visa dzīvā vienotību,” norāda Āboltiņa.

Svinot vasaras saulgriežus un mācot to darīt saviem bērniem, saglabājam dzīvu tautas mantojumu, kultūru un tradīcijas, kas, pārdzīvojušas vēstures griežus, aizvien ir mūsu tautas un valsts spēka un vienotības pamats, uzsver Saeimas vadītāja.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. vai tas nav jau redzēts? Atbildēt

    Vai Vīķe-Freiberga — Abrenes iztirgotāja un valodas likuma vājinātāja — arī negribēja tēlot “saules māti” ?

Draugiem Facebook Twitter Google+