×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
6. novembris, 2013
Drukāt

Sākta parakstu vākšana par Bordāna atstāšanu ministra amatā (8)

Foto: LETAFoto: LETA

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns piedalās preses konferencē, kurā paziņo zvērinātu notāru pirmās regulārās kvalifikācijas pārbaudes rezultātus.

Bijušais biedrības “Demokrātiskie patrioti” biedrs Jānis Mārtiņš Skuja ir iniciējis sākt parakstu vākšanu par tieslietu ministra Jāņa Bordāna atstāšanu ministra amatā, liecina informācija “www.peticijas.com”.

Petīcijā ir pausts aicinājums iestāties par tiesisku Latvijas valsti un nepakļauties atsevišķu grupējumu vēlmei veicināt personīgo labklājību uz valsts un tautas rēķina. “Tieslietu ministrs Jānis Bordāns viena gada un četru mēnešu laikā ir pirmais tieslietu ministrs, kurš nopietni sācis tiesiskai valstij sen nepieciešamās reformas tiesu sistēmā, reiderisma apkarošanā, maksātnespējas administratoru patvaļas “savaldīšanā”, cietumu sistēmas darbības un finanšu caurskatāmības nodrošināšanā”, norādīts petīcijā.

Autors norāda, ka tas apliecinot Bordāna profesionālās spējas un gribu, neraugoties ne uz kādiem “politiskiem vējiem”, būt uzticīgam tiesiskumam un tiesiskas Latvijas idejai. “Mēs esam demokrātiska un eiropeiska valsts. Mums ir saistošas vērtības, kuras savulaik formulējis Kārlis Ulmanis – viens likums un viena taisnība visiem,” raksta autori.

Līdz ar to tiek aicināts atstāt amatā Bordānu un ļaut viņam turpināt darbu, jo nav pārliecības, ka cita ministra vadībā Bordāna iesāktie nozīmīgie darbi Latvijas valsts tiesiskuma izaugsmē un stiprināšanā tiks nopietni virzīti tādā konsekvencē un termiņos. Petīcijā arī apkopots ieskats medijos sastopamo rakstu virsrakstos par Bordāna darbību, kuri apliecina viņa lojalitāti Latvijas valstij un tiesiskumam.

Patlaban petīciju ir parakstījuši 62 cilvēki.

Kā ziņots, nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK vakar, 5.novembrī, vienojās tieslietu ministra amatam izvirzīt pašreizējo VL-TB/LNNK Rīgas domes frakcijas priekšsēdētāju Baibu Broku. Šāds lēmums pieņemts VL-TB/LNNK frakcijas un valdes sēdē.

Savukārt Bordāns aģentūrai LETA iepriekš skaidroja, ka acīmredzot partijas politiskās attīstības ziņā viņam un partijai nav saskanējuši viedokļi. Jautāts, vai pirms piektdienas lēmuma kāds no nacionālās apvienības ar viņu ir runājis par iespējamo izslēgšanu no partijas, Bordāns minēja, ka ir bijušas sarunas par to, kā tālāk attīstīties nacionālajai apvienībai, bet “šāds jautājums konkrēti nekad nav bijis uzstādīts”.

“Es nekad neesmu piedalījies kādās sarunās par partijas organizēšanu, līdz ar to man tiek pārmests pilnīgi nepamatoti,” norādīja ministrs, uzsverot, ka apgalvojumi par konkurējošas partijas veidošanu ir pilnīgi nepamatoti un viņš tos kategoriski noraida. “Mana nostāja visās sarunās ir bijusi nacionālās apvienības nostiprināšanās,” sacīja Bordāns.

Jautāts, vai Bordāns tomēr iesniegs demisijas rakstu, viņš atbildēja noliedzoši, uzsverot, ka darīt to nozīmētu “iet vieglo ceļu”. “Sabiedrībai tiek dots signāls, ka, tiklīdz kāds pievēršas partijas sponsoriem neērtiem jautājumiem, tad viņš “lido””, skaidroja Bordāns.

Kā ziņots, VL-TB/LNNK piektdien vērsās pie premjera, informējot par plāniem atbilstoši koalīcijas līgumam atsaukt Bordānu. Nacionālās apvienības partija “Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (TB/LNNK) 1.novembra valdes sēdē pieņēmusi lēmumu izslēgt Bordānu no partijas.

LETA jau ziņoja, ka nacionālā apvienība tieslietu ministra amatam varētu virzīt Broku. Pati Broka gan aģentūrai LETA šo informāciju noliedza, norādot, ka “nekāda runa par amatiem nav notikusi”.

Diskusijas un premjera gala lēmums saistībā ar nacionālās apvienības VL-TB/LNNK lēmumu no tieslietu ministra amata atsaukt Bordānu varētu būt gaidāms nākamnedēļ.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. BūŠU GANDARĪTA, KA SAVĀ MINISTRA AMATĀ PALIKTU TĀDS CILVĒKS KĀ JĀNIS BORDĀNS!!! Ir vienreiz JĀSĀK NOLIKT SAVĀS VIETĀS PARTIJAS AR TIEM SPONSORIEM, KURI TIK KLAJI UN NEKAUNĪGI DIKTĒ SAVUS NOTEIKUMUS UN PARTIJAS SKRIEN KAUT VAI AR PIERI SIENĀ, LAI TIKAI IZPILDĪTU SPONSORU PRASĪBAS NESKATOTIES NE UZ SAVIEM REITIGIEM,. NE PāRĒJO… NA bija tikusi augstu, bet uvi ?! NA tas pie vienas vietas… Balsošu par “Vienotibu”, ja Bordāna kungs nostrādās līdz jaunās Saeimas vēlēšanām. Jā nē, tad balsi atdošu par SC. LATVIEŠU PARTIJAS IR LIELI SŪDA BRĀĻI… SLIKTĀK VAIRS NEVAR BŪT – VIENI VIENĪGI STRĪDI UN VALSTS BUKSĒ UZ VIETAS…

  2. Skuha ir populārs latvju politiķu vārds. Guļāns strīdas ar Heraklitu; Bičkovičam un Briedei – jauni apbalvojumi; Kalnmeiers guļ. Muižniece – eh… ..

  3. Ļatvija jau ir kļuvusi slavena visā pasaulē,kā Eiropas Savienības paraugvalsts pēc visiem parametriem!

  4. No malas VL, TB UTT. izskatās pēc vidusskolas skolēniem, un viņu darbība ir gaužām bērnišķīga. Sūdzmaņi – tie, kas parasti skrien pie skolotājas, mammas utt. sūdzēties, tiklīdz sasit rociņu. Nav izauguši līdz tādam līmenim, lai parādītu sevi ar īstiem darbiem valsts labā.

    • Kādreiz tāda lieta kā uzticības zaudēšana skaitījās viens no lielākajiem grēkiem. Tagad viens, otrs Magisters to dēvē par veiksmīgu uzmešanu un tos ,kas pastāv uz principiem ,par memmesdēliņiem un sūdzībniekiem.

  5. Lūdzu, parakstieties, visi legālā Windows lietotāji! Šis vīrs vadīja BSA-organizāciju, kas izdomāja cīnīties pret pirātisko programmatūru, cerībā, ka attiecīgīe ārzemju koncerni novērtēs viņu pūles ar 30 naudiņām.

  6. Vai tas ir tas pats Skuja, par kura koruptīvajām gaitām rakstīja Pietiek.com ?

  7. Latvija var kļūt slavena visā pasaulē,ar to ka ministrus ievēl balsojot iedzīvotājiem. Varbūt arī premjerministram piemērot līdzīgu procedūru.

Draugiem Facebook Twitter Google+