×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
28. decembris, 2014
Drukāt

Saldus novadā nogāzusies privāta lidmašīna; bojā gājis pilots

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Attēlam ir tikai ilustratīva nozīme.

Saldus novada Novadnieku pagastā šodien, 28.decembrī, nogāzusies privāta lidmašīna, kuras pilots gājis bojā, vēstīja LNT „Ziņas sešos”.

Pēc LNT Ziņu dienesta rīcībā esošās informācijas, nogāzusies vienvietīga lidmašīna, bojā gājis uzņēmējs, ar degvielas biznesu saistītā uzņēmuma „Draudzība” valdes priekšsēdētājs Jūlijs Kellers. Viņam bijusi pilota licence un viņš bijis ilggadējs lidošanas entuziasts.

Patlaban avārijas iemesli nav zināmi.

Traģēdijas vietā strādā policija, mediķi, kā arī Civilās aviācijas aģentūras eksperti.

Notikuma vietā ieradies arī Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas biroja direktors Ivars Gaveika.

Viņš “LNT Ziņām sešos” stāstīja, ka informācija par negadījumu saņemta šodien plkst.15.24. Kā informēja Gaveika, pēc izlidošanas apmēram 300 metrus no lidlauka lidmašīnai tehnisku iemeslu dēļ apstājies dzinējs.

Lai veiktu izmeklēšanu, lidaparāts tiks pārvests uz Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas biroja angāru. Tiks veikta arī liecinieku aptaujāšana, lai noskaidrotu iespējamos avārijas iemeslus.

Civilās aviācijas aģentūras direktors Māris Gorodcovs telefonsarunā raidījumam atzina, ka par avārijas iemesliem patlaban nav lielas skaidrības. Viņa rīcībā nebija informācijas, kādi bija laikapstākļi Saldus rajonā, taču kopumā, pēc Gorodcova teiktā, laiks šodien bija lidojumiem derīgs.

Viņš zināja teikt, ka lidaparāts ir eksperimentālas kategorijas lidmašīna, ko Igaunijā būvējusi kāda privātpersona, no kuras to savukārt nopirka bojāgājušais. Lidaparāts aprīkots ar “Subaru” automašīnas dzinēju, lidmašīna nolidojusi166 stundas, dzinējs nostrādājis 54 stundas, propellers – 24 stundas. Pēdējā pārbaude veikta šā gada 29.jūlijā, kad aģentūra izsniegusi apliecību, ka lidmašīna ir derīga lidojumam.

Draugiem Facebook Twitter Google+