×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
3. jūnijs, 2015
Drukāt

Kā jau izstādītus augus pasargāt no salnām?

Foto - Zanda BirzeFoto - Zanda Birze

“Kā jau izstādītus augus pasargāt no salnām? Pērn tomāti aukstumā kļuva violeti. Esmu dzirdējusi, ka palīdz baldriānu šķīdums, ko uzsmidzina augiem. Kā to pagatavot un lietot?” Zane Bērzciemā

Dārznieki kopumā vērtē, ka šogad salnas lielus postījumus nav nodarījušas, jo pavasaris bijis tik vēss, ka tie jau norūdījušies. Visbīstamākās ir salnas pēc skaista un saulaina perioda, kad augi strauji izauguši, kļuvuši kaprīzi.

Taču augu izturība nav bezgalīga, un pērn pirmsjāņu salā apsala pat tie, kurus neuzskata par jutīgiem, piemēram, avenes. Pret šādiem apstākļiem dārzniekam jāatzīst sava bezspēcība un jārūpējas vismaz par to, kas segtajās platībās.

Izvēlas izturīgākos ierindniekus

Neapkurināmās siltumnīcās, lecektīs tomāti aukstuma ietekmē pērn tiešām ieguva violetu nokrāsu. Tas liecina par traucētu vielmaiņu, kad vēsumā augs nespēj uzņemt fosforu. Taču saknes šādā laikā attīstījās labi, un, sākoties jaukam laikam, tie sasteidza iekavēto augšanas un ražas ziņā. Tomātu komforta sajūtai zemākā ir +8 °C temperatūra, lai gan īslaicīgi tie spēj pārciest arī zemāku temperatūru, skaidro saimniecības “Neslinko” saimnieks Aldis Bražūns. Viņš iesaka izvēlēties audzēšanai uz lauka paredzētās tomātu šķirnes, jo tās der arī siltumnīcām. Savukārt šķirnes, kas domātas tikai siltumnīcām, vēlas komfortablus apstākļus, tāpēc ārā nav vērts stādīt. Par izturīgākajām šajā saimniecībā atzīst Krievijā izveidotās šķirnes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+