Samoilovam un Šmēdiņam otrā uzvara Eiropas čempionātā 0

Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš ceturtdien guva uzvaru arī Klāgenfurtē notiekošā Eiropas čempionāta finālposma otrajā spēlē.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55

Ar otro numuru izliktie Samoilovs un Šmēdiņš ar rezultātu 2-0 (21:19, 21:14) saspringtā cīņā pieveica spāņus Fransisko Alfredo Marko un Kristiānu Garsiju, kuriem sacensībās ticis 18.numurs.

Pirmais sets ritēja punkts punktā, tomēr tā izskaņā Latvijas sportisti no 19:19 spēja nodrošināt uzvaru ar 21:19. Arī otrā seta sākums tika aizvadīts saspringtā cīņā, un tehniskajā pārtraukumā komandas devās pie 10:11, tomēr atlikušajā laikā Samoilovs/Šmēdiņš veica izrāvienu 11:3, svinot uzvaru.

Marko un Garsijas šosezon labākie rezultāti ir dalīta 17.vieta pasaules čempionātā, kā arī Jūrmalas “Masters” posmā un Eiropas spēlēs. Pērn viņu sniegums bija labāks, tostarp otrā vieta vienā no “Open” kategorijas posmiem.

Kā ziņots, pirmajā turnīra mačā Samoilovs un Šmēdiņš trešdien ar rezultātu 2-0 (21:17, 21:19) uzveica vietējos Austrijas sportistus Aleksandru Hūberu un Robinu Zeidlu.

Apakšgrupu turnīra noslēgumā piektdien Samoilovs un Šmēdiņš centīsies apspēlēt ar 15.numuru izliktos itāļus Aleksi Ranjēri un Adrianu Karambulu, kuri šosezon tikuši pusfinālā divos “Major” kategorijas turnīros.

Arī itāļi ceturtdien guva otro uzvaru turnīrā, ar 2-1 (16:21, 21:14, 15:10) apspēlējot Hūberu un Zeidlu.

Savā pirmajā spēlē itāļi ar 2-0 (21:12, 21:17) droši uzvarēja Marko un Garsiju.

Eiropas čempionāta pamatturnīrā startē 32 dueti, kuri sadalīti astoņās grupās, pa četrām komandām katrā. Grupu uzvarētāji iekļūs uzreiz astotdaļfinālā, bet otro un trešo vietu ieguvēji spēlēs izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā, kamēr grupu vājākajām komandām turnīrs būs noslēdzies.

Samoilovs/Šmēdiņš ir vienīgie Latvijas pārstāvji Eiropas čempionāta finālturnīrā. Maijā Eiropas čempionāta “Masters” sērijas posmā, kas norisinājās Jūrmalā, Samoilovs un Šmēdiņš izcīnīja trešo vietu, bet viņu šīs sezonas labākais sasniegums ir otrā vieta Gštādas “Major” sērijas turnīrā Šveicē. Savukārt Maskavas un Jokohomas “Grand Slam” turnīrus, kā arī Lucernas “Open” turnīru pēdējo divu gadu pasaules ranga pirmās vietas ieguvēji noslēguši ar dalītu devīto vietu.

Samoilovs un Šmēdiņš iepriekšējos divos Eiropas čempionāta finālturnīros izcīnījuši sudraba medaļas. Pērn Itālijas pilsētā Kaljāri viņi finālā zaudēja mājiniekiem Paolo Nikolai un Danielem Lupo, bet 2013.gadā, kad finālturnīrs arī norisinājās Klāgenfurtē, atzina spāņu Pavlo Erreras un Adriana Gaviras pārākumu.

Tāpat 2009.gadā zeltu izcīnīja Inguna Minusa un Inese Jursone, bet gadu vēlāk bronzu ieguva Mārtiņš Pļaviņš un Šmēdiņš.