foto – fivb.org

Samoilovs un Jānis Šmēdiņš Hāgā paliek otrie 0

Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš svētdien piedzīvoja neveiksmi Hāgā notiekošā “Grand Slam” posma finālmačā. Ar desmito numuru izliktais Latvijas duets ar rezultātu 0-2 (19:21, 12:21) piekāpās Pedru Salgadu/Brunu Šmitu no Brazīlijas, kuri izlikti ar ceturto numuru.

10 produkti, kuri traucē notievēt. Arī tādi, kurus uzskatām par veselīgiem
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 69
Krievijas drošības iestādēm “mati stāvus”. No kara atgriežas atbrīvotie cietumnieki – tos nevar savaldīt

Praktiski visu maču vadībā atradās brazīlieši, kaut pirmais sets ritēja daudz līdzīgākā cīņā. Tajā brazīlieši spēja panākt 2:6 un 9:13, tomēr turpinājumā cīņa ritēja punkts punktā. Samoilovs/J.Šmēdiņš spēja panākt 14:14, tomēr turpinājumā visu laiku atradās iedzinējos ar 1-2 punktiem un arī cieta neveiksmi ar 19:21.

Savukārt otrajā setā Pedru un Brunu ieguva pārliecinošu vadību, kuru līdz seta beigām palielināja līdz iespaidīgam pārsvaram, tiekot pie panākuma ar 21:19.

Šī bija Pedru pirmā uzvara Pasaules kausa posmos kopš 2010.gada, bet Brunu tika pie pirmā panākuma karjerā.

Tikmēr J.Šmēdiņš pēdējos četros “Grand Slam” posmos finālā spēlējis trīs reizes, bet Samoilovs “Grand Slam” posmos finālā bija iekļuvis otro reizi karjerā.

Latvijas pludmales volejbolisti augstākā līmeņa sacensību finālā spēlēja piekto reizi vēsturē. Tā Samoilovs ar Ruslanu Sorokinu 2009.gadā izcīnīja otro vietu Pasaules kausa posmā Norvēģijā, bet J.Šmēdiņš ar Mārtiņu Pļaviņu 2010.gadā izcīnīja otro vietu Pasaules kausa posmā Marseļā, bet pērn uzvarēja sezonas noslēdzošajā “Grand Slam” posmā, kas risinājās Polijā.

Savukārt maija beigās Samoilovs/J.Šmēdiņš izcīnīja uzvaru Argentīnas pilsētā Korrjentesā notikušajā “Grand Slam” turnīrā, līdz ar to finālā viņi bija iekļuvuši otrajās šīs sērijas sacensībās pēc kārtas. Abos šajos turnīros Latvijas duets bija palicis nepārspēts 13 mačos pēc kārtas, tomēr tagad panākumu sērija ir pārtraukta.

Šie Latvijas un Brazīlijas dueti tikās Korrjentesas turnīra pusfinālā, kad latvieši bija pārāki ar 2-1 (14:21, 21:17, 15:11).

Samoilovs/J.Šmēdiņš pirms tam savā grupā ieņēma pirmo vietu ar trim izcīnītām uzvarām un automātiski kvalificējās izslēgšanas turnīra otrajai kārtai. Tajā ar 2-1 (21:19, 19:21, 15:12) piektdien tika uzvarēti Sebastjans Dolingers/Štefans Vindšeifs no Vācijas, kuriem sacensībās bija ticis 13.numurs, bet ceturtdaļfinālā sestdien ar 2-0 (21:19, 21:17) latvieši uzvarēja austriešus Klemensu Dopleru un Aleksandru Horstu, kuri bija izlikti ar 18.numuru.

Pusfinālā spēlē sestdien Latvijas duets ar rezultātu 2-0 (21:12, 21:14) uzvarēja ar 22.numuru izliktos austriešus Aleksandru Hūberu un Robinu Zeidlu.

Savukārt cits Latvijas duets Ruslans Sorokins un Toms Šmēdiņš apakšgrupas sacensībās trīs mačos izcīnīja divas uzvaras, savā grupā ieņemot otro vietu. Viņi sacentās izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā, kurā piektdien ar 0-2 (26:28, 20:20) zaudēja Hūberam un Zeidlam, turnīrā izcīnot dalītu 17.vietu.

LETA jau vēstīja, ka trīs neveiksmes trijos mačos piedzīvoja trešais Latvijas duets Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Pēda, kuriem līdz ar to turnīrs noslēdzās ar pēdējo pozīciju savā grupā un dalītu 25.vietu.

Pēc grupu turnīra katras apakšgrupas uzvarētāji uzreiz kvalificējās izslēgšanas turnīra otrajai kārtai, bet grupu otrās un trešās vietas ieguvēji spēkojās izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā. Apakšgrupu ceturto vietu ieguvēji dalību sacensībās noslēdza ar ieņemtu dalītu 25.vietu.

Šajās sacensībās visi trīs Latvijas dueti atkal startē šosezon ierastajos sastāvos. Pļaviņš aizpagājušajā nedēļā uz vienu turnīru atjaunoja sadarbību ar savu iepriekšējo pārinieku J.Šmēdiņu, izcīnot trešo vietu Pasaules kausa finālsacensībās. Tikmēr Pēda kopā ar Samoilovu startēja Eiropas čempionāta pirmajā posmā Vācijā, izcīnot dalītu devīto vietu.