Mobilā versija
+1.6°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
24. aprīlis, 2016
Drukāt

Šanhajas muzejs vēlas pirkt Latvijā darināto pasaulē pirmo stikla velosipēdu

Foto: Glassmuse.lvFoto: Glassmuse.lv

Šanhajas muzejs izteicis vēlēšanos iegādāties Latvijas stikla mākslinieku Arta Nīmaņa un Gata Vasiļjeva radītu stikla velosipēdu, kas ir pasaulē pirmais stikla velosipēds.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Nīmanis, stikla velosipēds līdz šim bija skatāms Šanhajas muzeja, kas specializējas tieši uz stiklu, izstādē. Noslēdzoties izstādei, muzejs izteicis vēlmi iegādāties stikla velosipēdu.

“Šis Šanhajas muzejs ir viens no prestižākajiem Ķīnas muzejiem. Stikla velosipēda nonākšana muzeja pamatkolekcijā ir patiess gods mums. Tas ir viens no lielākajiem aspektiem, lai mēs virzītos tālāk tirgū,” sacīja mākslinieks.

Muzejs stikla velosipēdu vēlas iegādāties par 10 000 dolāru (8816 eiro). Pašlaik mākslinieki vērsušies Ārlietu ministrijā, lai nokārotu dokumentāciju mākslas objektam tā, lai stikla velosipēdu būtu iespējams muzejam pārdot.

Patlaban tas ir vienīgais Latvijas stikla mākslinieku radītais stikla velosipēds.
Velosipēdā trauslais materiāls – stikls – ir savienots ar kustību un ātrumu, un tas rezultējies vīriešu stikla divritenī. Velosipēda kopējais svars ir 21 kilograms, bet stikla detaļas sver 13 kilogramus. Šāds divritenis spēj noturēt līdz pat 90 kilogramus smagu braucēju.

Pievienot komentāru

Mēnešreizes mākslā – pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai?Ziņa par Ingrīdas Pičukānes izstādi "Sarkanā istaba", kurā viņa ataino ar mēnešreizēm saistīto personīgo pieredzi, zibenīgi uzkarsēja tīmekļa temperatūru līdz vairākiem simtiem komentāru. Gandrīz visi no tiem bija naidīgi, izsmējīgi un rupji. Vai menstruācija mākslā ir pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai?
Draugiem Facebook Twitter Google+