Kultūra
Teātris un kino

Sarīkojumā “Es esmu” vāks līdzekļus teātra vecmeistaru atbalstam0


3. jūnijā risināsies jau sestais sarīkojums teātra vecmeistaru atbalstam "Es esmu".
3. jūnijā risināsies jau sestais sarīkojums teātra vecmeistaru atbalstam "Es esmu".
Publicitātes foto

Pirmdien, 3. jūnijā, Mūzikas namā “Daile” jau sesto gadu pēc kārtas norisināsies labdarības uzvedums “Es esmu”, kas veltīts Latvijas teātru vecmeistaru atbalstam, LA.lv uzzināja Latvijas Nacionālajā teātrī.

Šogad uzvedumā teātra pasauli kā goda dalībnieki pārstāvēs tādi leģendāri aktieri kā Lolita Cauka, Lidija Pupure, Uldis Dumpis, Juris Bartkevičs un Dmitrijs Paless.

Uzveduma režisore jau trešo gadu ir Latvijas Nacionālā teātra aktrise Dita Lūriņa, kura programmu veido kā saspēli starp aktierspēli un mūzikas spēli, par goda dalībnieku skatuves partneriem pieaicinot Latvijā visiem iemīļotus un atpazīstamus mūziķus.

Uzvedumā aktieriem piepulcēsies mūziķi Ieva Kerēvica, Valts Pūce, Raimonds Macats, Agnese Egliņa, Ēriks Ešenvalds, Daumants Kalniņš un citi.

Pasākuma vadīšana tradicionāli uzticēta Nacionālā teātra aktieriem Egilam Melbārdim un Mārtiņam Eglienam, kuriem epizodiski pievienosies arī citu teātru populāri un tautā iemīļoti aktieri.

Līdzīgi kā līdz šim – ikvienam šajā vakarā būs iespēja klātienē tikties ar Latvijas teātra leģendām – vecmeistariem.

Pasākuma otrajā daļā notiks “ziedojumu konkurss” jeb izsole, kurā varēs iegūt dažādus vērtīgus Latvijā populāru mākslinieku veidotus un ziedotus mākslas darbus.

Kā katru gadu, visu jauno un vidējās paaudzes aktieru līdzdalība uzvedumā būs brīvprātīga, lai visus vakara gaitā saziedotos līdzekļus, to skaitā arī ieejas biļešu ieņēmumus, varētu novirzīt teātra vecmeistaru atbalstam – sociālā stāvokļa un veselības uzlabošanai, medikamentu iegādei, operāciju un rehabilitācijas izdevumu segšanai.

Pagājušajā gadā šajā izsolē pirmo reizi tika izsolīta sēdvieta pirmajā rindā uz nākamā – 2019. gada – uzvedumu.

Sarīkojums teātra vecmeistaru atbalstam "Es esmu"

“Ivars Liuziniks kļuva par pirmo šī gada uzveduma patronu, nosolot sev vietu par 70 eiro un tādējādi nosakot biļešu cenas, tieši tāpēc šogad pirmā rinda skatītāju zālē tiek pasludināta par patronu rindu,” pauda Nacionālā teātra komunikāciju speciāliste Līga Rimšēviča.

Ikviens var izmantot šo iespēju – kļūt par pasākuma patronu, iegādājoties vērtīgākās biļetes, taču jāņem vērā, ka vietu skaits ir ierobežots.

Par iepriekšējos gados iegūtajiem līdzekļiem, fondam “Rampa” izdevies segt zobārstniecības pakalpojumus un specifisku medikamentu iegādi, kā arī vairākos medicīniska rakstura palīdzības lūgumu gadījumos nodrošināt augstas klases mediķu konsultācijas un atsevišķas medicīniskas manipulācijas. Diviem fonda biedriem sniegta specifiska palīdzība dzīvesvietas maiņas jautājuma risināšanā, proti, atrasts piemērots pansionāts.

2018. gadā fondā kopskaitā ir saņemti 34 iesniegumi ar lūgumu sniegt finansiālu palīdzību, no kuriem 24 saņēmuši palīdzību 100% apmērā bet desmi daļēju – 70 procentu apmērā par kopējo atbalsta summu: 6 827,56 eiro.

“Fonda rīcībā esošie dati liecina, ka šobrīd kopējais pretendentu skaits ir 92 aktieri un režisori vecumā virs 75 gadiem,” pauda Rimšēviča.

LA.lv
LE
LETA
Kultūra
Rīgā atklās kinoteātra “Splendid Palace” 96. sezonu
2 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
“Katram ir jābūt sava novada vērtības apziņai.” Atklās grafikas lielmeistaram Zigurdam Zuzem veltītu izstādi
19 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Modes muzejs kopā ar Rīgas Krievu teātri iestudē izrādi par Koko Šaneli
20 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Okupācijas muzejam var draudēt bankrots? Šodien sāk meklēt jaunu direktoru 1
2 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Vai nodokļu reforma aprija fiskālo telpu?
17 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Cerams, uz pilsētas svētkiem izlaidīs. Soctīkli paironizē par Ogres mēra aizturēšanu
10 minūtes
LE
LETA
Laukos
PVD apturējis divu “Pakistānas kebabs” uzņēmumu darbību
19 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
Atklāj divreiz vairāk naudas izspiedējvīrusu paveidu
44 minūtes