×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
13. marts, 2015
Drukāt

Mērķis – “krievu” Saeima. Bijušā Krievijas vēstnieka izteikumi – “pavasara fantāzijas”? (21)

Foto - Intars AtstupensFoto - Intars Atstupens

Viktors Kaļužnijs

“Mums bija izveidota programma, ka 2009. gadā Rīgai jākļūst “krievu”, bet 2010. gadā – Saeimai. Tāda programma mums bija saistībā ar Latviju, un Rīgas programmu mēs izpildījām,” intervijā teica bijušais vēstnieks. Viņš pauda nožēlu, ka Saeima vēlēšanās “pazaudēta”. Šajā neveiksmē Kaļužnijs vaino savu pēcteci – pašreizējo Krievijas vēstnieku Latvijā Aleksandru Vešņakovu, kurš vispār esot pārtraucis nodarboties ar šo programmu.

Pēc Kaļužnija sacītā noprotams arī, ka vēstniecība ietekmējusi iekšējās kadru pārbīdes partijā, gluži kā bandiniekus pastumjot malā Jāni Urbanoviču un izbīdot priekšplānā Nilu Ušakovu.

Kā jau bija gaidāms, “Saskaņas” līderi noliedz šādas “programmas” eksistenci. “Dažreiz cilvēkiem, kas jau ir pensijā, ir tendence mazliet palielināt savu lomu vēsturiskos notikumos. Ja Kaļužnija kungam būtu iespēja vēl kādu pusstundu tajā intervijā parunāt, viņš droši vien pastāstītu, ka visa Latvijas ekonomika un Latvijas valsts pastāv, tikai un vienīgi pateicoties viņa pūlēm. Es nepārspīlētu Kaļužnija lomu kopumā, jo sapratne par Latvijas iekšējiem procesiem nebija viņa stiprā puse. Viņš ne visu spēja iemācīties,” tā TV3 ziņām notiekošo komentēja Nils Ušakovs.

Vēl skarbāks bija Jānis Urbanovičs: “Galu galā tā jau ir apsūdzība, ka Krieivija ir iejaukusies vai mēģinājusi iejaukties Latvijas iekšējās lietās. Ja tas tā ir, tad Krievijai būtu jāatvainojas. Ja tas tā nav, tad vajadzētu Kaļužniju tiesāt.” Bijušā vēstnieka izteikumus Urbanovičs vērtēja kā “absolūtas pļāpas”.

Vērsos arī Krievijas vēstniecībā Latvijā, lūdzot paskaidrot, vai šāda “programma” tiešām ir darbojusies un vai Krievijas diplomātiem ir kādi līdzīgi plāni arī nākamajām Latvijas Saeimas vai pašvaldību vēlēšanām. Vēstniecības preses dienests savā atbildē bija kodolīgs: “V. I. Kaļužnija pavasara fantāzijas jūsu minētajā intervijā mēs nekomentējam. Pēc sīkākiem skaidrojumiem iesakām nepastarpināti vērsties pie šo izteikumu autora. No savas puses vēlamies uzsvērt, ka Krievijas vēstniecība savā darbībā Latvijā stingri ievēro starptautisko un divpusējo līgumu normas, kā arī Vīnes konvenciju, kurā nostiprināts princips par neiejaukšanos akreditācijas valstu iekšējās lietās.” Tomēr vēstniecības pārstāvji atstāja bez atbildes precizējošu jautājumu – vai un kā reaģēs uz Kaļužnija “fantāzijām”, kas būtībā norāda uz šo principu ignorēšanu un iejaukšanos Latvijas iekšējās lietās.

Viktors Kaļužnijs par Krievijas vēstnieku Latvijā tika norīkots 2004. gadā un pildīja šos pienākumus līdz 2008. gadam.

Atgādināšu, ka arī pirms 2011. gadā notikušajām Saeimas ārkārtas vēlēšanām uzplaiksnīja aizdomas par to, ka “Saskaņas centrs” saņēmis palīdzību no Krievijas. Šo politisko spēku priekšvēlēšanu kampaņas laikā esot konsultējuši Krievijas pieredzējušākās sabiedrisko attiecību un politisko konsultāciju firmas “Nikkolo M” eksperti, kuru pakalpojumi tolaik varētu būt izmaksājuši ap 15 tūkstošiem latu.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Tiesāt vajadzētu Urbanoviču. Atraduši kam prasīt, Krievijas vēstniecībai. Kalužnijs skaidri pateica, paņemt caur biznesu. Par ko tad mūsu sarkanās dzeguzes peras, protams par naudu. Ušakova Rīgas dvoriks vien ko vērts, pa to laiku Moskaļi savāc gāzes infrastruktūru. Vēl ja papētītu tranzītu, dzelzceļu, Rīgas ostai pieguļošās zemes, tad tur tādas lietas uzraktu.

 2. Visa tā 5-tās okupantu kolonnas rīcība ir un bija paredzama.Kurš cerēja,ka okupanti nebūdami kumgi Latvijā kā PSRS laikos,integrēsies,runās valsts val.,kaut darbā,būs lojāli valstij?!Nu varbūt tādi kā Straujuma.Ja kāds atceras,tad Kolužnijs bija ļooti aktīvs visus četrus gadus.SC un Ušaks ar Urbi un SC Co siekalojās un čupojās ar Kolužniju uz velna paraušanu,bet tu re cik puiši milzu nelieši par patiesību nogānot Kolužniju.Nezinu gan kā tagad,bet Kolužnija dēls nebija vis Putina zoļu laizītāju barā,Ne jau viens Ņemcovs bija normāls krievs ,kurš bija opozīcijā Putinam.Sanāk,ka “mūsu”politkretīni no SC ir ticīgāki pat par krievijas patriarhu.Pilnīgs ārprāts !!

 3. … Nu milie letini … gadiem ilgi nepaklausijat veco patriotu bridinajumiem ( ka K-K un ‘ES’ ) … tad sodien vismaz pasakiet paldies musu jaunas paaudzes patriotiem, NA atbalsitajiem, kuri, apzinoties so Kremla uzrikoto valsts uzmesanas programmu, balsoja par VIENOTIBU ieprieksejas divas velesanas, lai nobloketu SX partijas uzvaru, kas bija tik viltigi izplanota un nodrosinata ar IZLIETOJAMO IDIOTU – KOMUNKU SEKRETARINU UN bijuso FUNKCIONARU vadito partiju palidzibu …!!!

  … Ir laiks griezties internacionala tiesa un ANO drosibas komisija par Kremla turpinosam nelegalam un pret visam internacionalam konvencijam un ligumiem verstu darbibu pret suverenu valsti – ANO piederosu valsti – Latvijas Republiku/BEZABRENI… !!!

  … Par iejauksanos tas ieksejas lietas —- AM ir japieprasa KREMLIM tuliteji ATSAUKT VESTNIEKU VESNIKOVU, jo pieradijumi pastiprinijusies un pastiprinas ar pedejiem atklajumiem .. ka ari ar so Kremla oficiala vestnieka oficialo pazinojumu par zem internacionaliem likumiem un konvencijam nepienemamu Kremla iejauksanos velesanu procesos LR un ta atklatu atbalstu NELOJALAI UN NELEGALAI POLITISKAI PARTIJAI , SX … !

 4. Nu tad beidzot parādās viss!

 5. Kaut vai 10 krievijas palidzetu partijai uzvaret,tomer viss atkarigs no veletajiem. Veletaji par so partiju bija visvairak.Vai nu Riga latviesu un citu naciju ir maz palicis,vai ari katra cilveka vienaldziba ir so krievu partiju padarijusi par Rigas parvaldniekiem un tona noteicejiem.

 6. Kurš par to vēl šaubījās???

 7. Ar laiku viss PALĒNĀM nāk gaismā!!! Kur tas laiks, kad savos komentāros teicu par SC plāniem LATVIJĀ, par to, KĀ SOLI PA SOLIM ŠĪ PARTIJA IET UZ SAVU MĒRĶI : 1) SC valdīšana Rīgā; 2) SC Saeimā jau ir visu valsts atjaunotnes laiku, BET MĒRĶIS – BŪT valdībā – vēl NAV REALIZĒJIES…Tagad, PAMAZĀM EJOT, JAU IR PIETUVOJIES ĻOTI TUVU – ar MŪSU BĀLELIŅU PALĪDZĪBU VAR JAU 13. SAEIMAS VĒLĒŠANĀS ARĪ BŪT PREMJERS NO SC, kurš sastādīs valdību VIENĪGI no SC ļaudīm!!! Vai mēs neesam BRĪNIŠĶIGI savas valsts gremdētāji ar NEMITĪGU IERAUŠANAS TIEKSMI un VĒLĒTĀJU ATBAIDĪŠANU NO LATVISKAJĀM PARTIJĀM??? E S A M!!! Tie, kuri NEMITĪGI “SPODRINA” sabiedrisko domu SC uzdevumā jau sen zināmi, BET atkal un atkal tiek ievēlēti Saeimā, lai novestu VISU LĪDZ GALAM… KAS viņus apturēs un izmetīs vajadzīgā vietā?????? LAIKAM TĀDU NEVIENĀ LATVISKAJĀ PARTIJĀ VAIRS NAV!!!?? Tā kā Urbanovičam nav par ko uztraukties un Kaļužnijs nerunā NEKO LIEKU, VISS PAREIZI…

 8. Un SKD un citu “aptauju” rīkotāji freimaņi un kaktiņi nepaguruši stāsta, ka SC vienmēr ir pirmajā vietā aptaujās! Ar mērķi, lai attiecīgi ietekmētu sabiedrisko domu. Bet Zatlera kungs pat ar tanku palīdzību gribēja iedabūt “Saskaņu” Saeimā! Pēc Kaļužnija paziņojuma šis tas kļūst skaidrāks. Tā vien izskatās, ka arī mūsu pašu bālēliņi piedalās šajā projektā, kurš, acīmredzot, nemaz nav beidzies, jo seko pārmetumi Vešņakovam par neprofesionālu rīcību.

 9. Kuriozākais ir tas, ka nevienu neuztrauc reālā Krievijas darbošanās Latvijā, bet visi uztraucas par to, ko kāds izbijis vēstnieks par šo reālo darbošanos atklāti pasaka. Oh, ka visi tagad vicina spārnus, pieprasa paskaidrojumus, sacenšas sašutuma izteikšanā!
  Āksti!

  • Nu tad pasaki tu to ko vajag šajā gadījumā – es palasīšu. Aizmirsi vel apsaukāt visus par muļķiem un stulbeņiem.

   • Ko vajag darīt šādā brīdī? Tev un man neko nevajag darīt. Jādarbojas ir Latvijas drošības dienestiem! Jādarbojas klusi un profesionāli, ņemot vērā šo informāciju. Diemžēl, mums nav savu drošības dienestu. Pareizāk sakot, tie nestrādā mūsu labā. Netici? Ņem un interneta komentos palamā un pazākā latviešu tautu! Nobļaujies, ka visi latvieši ir debili un viņiem nav vietas šai pasaulē u.t.t.! Vari būt drošs, neviens tev neko nepārmetīs. Tāpat kā visiem tiem simtiem neliešu, kas to katru dienu dara. UN tad pārmaiņas pēc to pašu uzraksti par ebrejiem. Iespējams, ka pat nākošajā dienā jau pie tavām durvīm klauvēs brašie drošībnieki un tu stāsies tiesas priekšā par nacionālā naida kurināšanu, kur sods paredzēts līdz 10 gadiem ieslodzījuma!
    Līdzīgi ir ar šo gadījumu. Laikā, kad , kā Kaļužnija kungs to apgalvo, Krievijas specdienesti netraucēti realizēja šeit savu programmu, ieslidinot “Saskaņu” Rīgas saimnieka krēslā,drošibas policijai bija citi “svarīgāki” uzdevumi. Viņiem bija jāapkaro avīze “DDD” fabricējot lietas par nacionālā naida kurināšanu un nepietiekamu toleranci pret tiem, kuriem šeit Latvijā pienāktos okupantu un civilokupantu satuss un pateicoties kuriem tā “saskaņa”arī tai Rīgas pārvaldnieka amtā nonāca.
    Tad, kurā frontes pusē īsti ir tie mūsu drošības dienesti?

 10. TIEM ,KAS PINAAS AR RUS Atbildēt

  NEKAD AR BIZNESU KRIEVIEM UN KIINIESHIEM.JA NORAUS ,TAD VIEGLI IEMESLA DEEL IZCELTOS KARSH.

 11. DROŠI VIEN AR LEMBERGA UN ZZS PALĪDZĪBU ! CĪŅA PRET LATVIEŠIEM IR GALVENAIS UZDEVUMS NO PUĶINA !

 12. Lai kā N.Ušakovs A.Kaļužniju vēlētos raksturot kā pensionāru, A.Kaļužnija teiktais ir oficiāls pierādījums Saskaņai kā Kremļa projektam. Bijušais vēstnieks liecina par to, kādas ir bijušas Krievijas prezidenta direktīvas. Un, kā tās tikušas vai netikušas izpildītas.
  Ne jau par velti arī Ukrainā bija valodu referendums. Uzstādījumi vieni un tie paši.

 13. Vai tad tas kāds jaunums?
  To taču ikviens saprātīgs cilvēks nojauta, tikai ne lumpeņi, kas Ušakovam pārdevās par tramvaja biļeti.

 14. Vai tad Višņakova “staigāšana” pa Saeimas komisijam un tikšanās ar valsts vīriem, ko šogad cītīgi reklamēja prese, nav iejaukšanās valsts lietās? Un vai tad noteikti mūsu valdības pārstāvji necenšās to pasniegt, kā uzturēšanu labu attiecību ar kaimiņu. Droši vien vislabākās attiecības būs tad, kad kaimiņš saimniekos jūsu mājā.

 15. PSRS un tas mantiniece Putina Krievija butu ieverojusi Vines konvenciju?

Draugiem Facebook Twitter Google+