×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
21. maijs, 2012
Drukāt

«Saskaņas» partizāni

kabanovs_leta

Ne tik sen varējām vērot “Saskaņas centra” savdabīgo evolūciju jautājumā par valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai. Sākotnēji apvienības līderi paziņoja, ka referendumu neatbalstīs. Gan ne tāpēc, ka neatbalstītu ideju, bet tāpēc, ka rezultāts jau tāpat esot skaidrs un referendums lemts neveiksmei.

 

Kas notika tālāk, mēs visi labi zinām. Saeimas deputāts Nikolajs Kabanovs kādā rakstā atzinās, ka, nospļaujoties uz paša doto Saeimas deputāta zvērestu (kā vēlāk izrādījās, to var darīt pavisam droši), aizgājis un parakstījies. Bet ko nu Kabanovs – tas jau tāds mazs Žirinovskis, viņam ka tikai kādu nejaucību izstrādāt… “SC” “kodols” turpināja saglabāt iepriekšējo stāju. Līdz kādā jaukā dienā sekoja Nila Ušakova paziņojums un tālākā notikumu lavīna, kas ļāva saskaņiešu politiskajiem uzskatiem atklāties visā košumā. “”SC” atbalsts apšaubāmai referenduma idejai lielā mērā nostādījis to kā kritiski vērtējamu sadarbības partneri. (..) Iepriekš “Vienotībā” bijušas diskusijas par iespējamu sadarbību, bet nu vairs ne,” nupat intervijā “Latvijas Avīzei” sacījis Ministru prezidents Valdis Dombrovskis. Pieklusuši pat kvēlākie “SC” valdībā saucēji no dažādām partijām, un pētījumi uzrāda arī popularitātes reitinga kritumu sabiedrībā. Vai “Saskaņa” kaut ko mācījusies no šī gadījuma? Vai tiek meklēti veidi, kā atjaunot sadedzinātos tiltus? Tāds iespaids varētu rasties, vērojot, ka “SC” nav iesaistījies “PCTVL” parakstu vākšanas kampaņā par pilsonības “nulles variantu”. 9. maijā saskaņieši pat it kā aizraidījuši Ždanokas aģitatorus patālāk no dzīru vietas, lai gan to varētu uzskatīt arī par zināmu greizsirdību – attiecības starp abiem politiskajiem spēkiem jau kādu laiku ir diezgan saspīlētas, jo tās viena otru uzskata par sīvākajiem konkurentiem (kamēr vēl nav piepulcējies Lindermans un Osipovs ar savu partiju). Taču vēsture atkārtojas. Pirmrindnieks N. Kabanovs jau paziņojis, ka parak
stījies par pilsonības referendumu. Nupat to esot izdarījis arī “SC” Saeimas deputāts Igors Pimenovs. “Vajag pasteigties!” šādu Pimenova uzsaukumu publicējusi avīze “Vesti segodņa”. “Šajā jautājumā nevar būt divu domu – vajag parakstīties par referenduma rīkošanu. Būtu dīvaini, ja es rīkotos citādi pēc tam, kad esmu uzstājies pret bezpilsonību avīzēs un dažādos kongresos, semināros, konferencēs,” norāda deputāts. Izvēršot savu pamatojumu, atklājas tā āža kāja, kas “SC” līdz šim traucējusi atrast sabiedrotos un piedalīties varā – pilnīgi ačgārna izpratne par valsts pamatiem.

 

“Visā pasaulē naturalizāciju kārto tie, kuri ir ieradušies valstī, lai apmestos tajā uz dzīvi. Bet pie Latvijas iedzīvotājiem, kas te dzimuši vai apmetušies padomju gados, pēkšņi atbrauca valsts “Latvijas Republika”. Tagad viņiem jākārto kaut kāds lojalitātes tests?”

 

Par ko te vispār runāt, ja šiem politiķiem Latvijas Republika, izrādās, ir “atbraukusi”, nevis atguvusi neatkarību pēc ilga okupācijas perioda… Jau ausīs skan “SC” līderu skaidrojumi, ka viņu partija ir demokrātiska, katram ir tiesības uz viedokli un pat rīcību, kas neatbilst partijas oficiālajai nostājai. Tikai neviens (!) no “SC” joprojām nav pateicis: “Pimenov, tu pamatīgi maldies!” Nekā tāda, klusums. Partizāni jau darbojas. Redzēsim, vai tiek gatavota arī artilērija.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+