×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
20. augusts, 2012
Drukāt

Saslimis vai tikai tēlo?

Kāpēc Latvijas tiesas strādā tik lēni? Kurš gan var izkontrolēt visus šos it kā objektīvos kavējumu iemeslus, kāpēc tiesu procesi ievelkas pat vairāku gadu garumā? Ja kāds izliekas par slimu, tad to pierādīt ir ļoti grūti! 
Laimrota Mačāne Rīgā

 

Statistikas dati liecina, ka kopējais ik gadu tiesās saņemto lietu skaits Latvijā ir pieaudzis, tāpēc arī tiesu noslodze vairākkārt palielinājusies, bet tas savukārt ietekmē izskatīšanas ilgumu. Taču Tieslietu ministrijas darbinieki apliecina, ka jau tuvākajā laikā gaidāmas būtiskas izmaiņas, kas samazinās iespējas ļaunprātīgi novilcināt lietas izskatīšanu, neierodoties uz tiesas sēdi un aizbildinoties ar slimību.

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem “Darbnespējas lapu izsniegšanas kārtība” personai pašlaik ir tiesības lūgt ārstam izsniegt izrakstu no stacionāra vai ambulatorā pacienta medicīniskās kartes, kurā norāda ārstēšanās režīmu, kas konkrētajā laikposmā noteikts atbilstoši pacienta veselības stāvoklim, proti, ārstēšana stacionārā, mājas vai brīvais režīms. Šāda izraksta iesniegšana tiesai atvieglo jautājuma izlemšanu par nepieciešamību atlikt lietas izskatīšanu, proti, vai persona uz tiesas sēdi nav ieradusies attaisnojoša vai neattaisnojoša iemesla dēļ.

11% no visām atliktajām sēdēm Latvijā ir procesa dalībnieku saslimšanas dēļ.

Protams, konstatēt, ka cilvēks ir nopietni sasirdzis un tāpēc nevar ierasties uz tiesas sēdi, var tikai mediķi. Iespējams, ka turpmāk slimības lapā pat būs atsevišķa ailīte, kur ģimenes ārsts ierakstīs, vai cilvēks slimības dēļ var vai nevar piedalīties tiesas sēdē.

Konsultēja Tieslietu ministrijas Tiesu sistēmas politikas departamenta juriskonsulti ULDIS DREIMANIS un DAINA OBUKA.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+