×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
22. augusts, 2013
Drukāt

Sātana upuri un izdzinēji


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Durvju skrapstoņa, līķi, kas peld piemājas dīķī vai karājas kokos, veci krāmi un tā arī neizzināti pagātnes noslēpumi – tas viss un ne tikai atrodams žanra zinātāja Džeimsa Vana jaunākajā šausmu filmā „Ļaunuma izsaukšana”, kas veidota pēc patiesiem notikumiem un kurā galvenās lomas atveido „Oskara” nominante Vera Farmiga un Patriks Vilsons.


 

Eds un Loreina Voreni – tie paši, kuri mēģināja atbrīvoties no Amitvilas rēgiem – jau gadiem ilgi nodarbojas ar paranormālo parādību pētīšanu. Par savu pieredzi viņi arī stāsta interesentiem, un pēc kādas no lekcijām pie abiem pienāk sieviete, kuru izbiedējuši neizskaidrojami notikumu nesen iegādātajā mājā. Atdevuši visu naudu un beidzot iegādājušies īpašumu tālu prom no lielpilsētas kņadas, Kerolaina un Rodžers Peroni, kā arī viņu piecas meitas apmetas 18.gadsimta vidū celtā mājā Rodas salā, taču jau pirmajā vakarā tās slieksnim atsakās pārkāpt ģimenes mīlule Seidija, kuras dzīvē tā būs pēdējā diena.

Jau drīz neizskaidrojamas parādības sāk terorizēt vienu ģimenes locekli pēc otra, un, kad palīgā tiek pieaicināti Voreni, top skaidrs, ka Harisvilas mājas sienas pieredzējušas ne vienu vien šaušalīgu notikumu, kuros iesaistītās personas pat pēc 100 un vairāk gadiem nav spējušas rast mieru.

Tāpēc apstājas pulksteņi, pēkšņi aizbultējas durvis, pa gaisu lidinās dažnedažādi priekšmeti, un ļaunais gars, nolūkojis pateicīgu upuri, meklē veidu, kā iemiesoties tajā. Atliek vien izpildīt eksorcisma rituālu, taču mācītājs, uzzinājis, cik tālas ir Peronu attiecības ar baznīcu, to īsti negrib darīt, kaut arī visas ģimenes likteņi ir nopietni apdraudēti.

Kamēr dvīņubrāļi Čads un Kerijs V. Heizi jau čakli strādā, veidodami „Ļaunuma izsaukšanas” turpinājuma scenāriju – filma uz ekrāniem nonāks 2015. gadā –, Džeimss Vans izbauda savas vien sestās pilnmetrāžas filmas panākumus, kā arī gatavojas „Ātrs un bez žēlastības” jau septītās filmas uzņemšanai. „Ļaunuma izsaukšanas” pieticīgais 20 miljonu vērtais budžets jau kino distribūcijā iekasējis gandrīz desmit reizes lielāku summu, un, kaut arī filma veidota vecās skolas tradīcijās, tai skatītāju netrūkst, kaut arī, piemēram, ASV to izrāda jau vairāk nekā mēnesi. Vecas mājas ar saviem asiņainajiem stāstiem ir labs materiāls biedēšanai, un „Ļaunuma izsaukšanas” komanda to dara vislabākajās žanra tradīcijās.

 

UZZIŅA:

„Ļaunuma izsaukšana”/”The Conjuring”

ASV, 2013.

Režisors: Džeimss Vans

Lomās: Vera Farmiga, Patriks Vilsons, Lilī Teilore, Rons Livingstons

No 23. augusta „Kino Ctadele”, „Multikino”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+