Mobilā versija
Brīdinājums +10.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 23. maijs, 2017
4. marts, 2016
Drukāt

Septiņi profesionāļi iegūs “Novada valodnieka” titulu

Foto: LETAFoto: LETA

“Novada valodnieka” titulu šogad iegūs septiņi profesionāļi, aģentūru BNS informēja Latviešu valodas aģentūrā.

Akcija “Novada valodnieks” tika izsludināta pērn 26.septembrī – Eiropas Valodu dienā. Līdz 18. novembrim ikviens tika aicināts pieteikt cilvēkus, kas pelnījuši “novada valodnieka” titulu. Tie ir cilvēki, kas ar savu rīcību popularizē latviešu valodu un sekmē citu valodu apguvi, un ar savu pozitīvo piemēru ir spējuši apliecināt cieņu valsts valodai.

Šogad tituls piešķirts septiņiem cilvēkiem – tulkotājai Elgai Saksei no Ķeguma novada, tulkotājai un Latvijas Rakstnieku savienības biedrei Silvija Ģibietei no Liepājas, redaktorei, žurnālistei un tulkotājai Lindai Kalniņai no Rīgas, Jāņa Jaunsudrabiņa muzeja “Riekstiņi” vadītāja Ilzei Līdumai no Neretas, Rietumungārijas Universitātes profesoram, tulkotājam Jānošam Pustai, tulkotājai Irēnai Meisterei no Apes un tulkam Eiropas Savienības institūcijās Briselē Andrim Amantovam no Alūksnes.

Akcija ar laureātu sveikšanu noslēgsies piektdien, 4.martā, plkst.14, Dzimtās valodas dienas pasākumā “Birojnīcā”, kas atrodas Rīgā, Dzirnavu ielā 83/85, Berga bazārā.

Pievienot komentāru

Konfesijas būs vienlīdzīgākas par citiem īpašniekiem?Viens miljons eiro nākamgad un vismaz divi miljoni eiro gadā, sākot no 2019. gada – tik lielu valsts budžeta finansējumu reliģiskajām organizācijām to īpašumā esošo valsts pieminekļa statusu ieguvušo dievnamu atjaunošanai paredz šobrīd varas gaiteņos klīstošais Sakrālā mantojuma saglabāšanas finansēšanas likumprojekts.
Draugiem Facebook Twitter Google+