Pasaulē
Eiropa

Serbija: Kosovas armija ievērojami pastiprinās spriedzi reģionā0

Foto: EPA/Scanpix/LETA

Serbijas prezidents Aleksandrs Vučičs ceturtdien brīdinājis, ka iecerētā Kosovas armijas izveidošana ievērojami pastiprinās spriedzi reģionā.

Sagaidāms, ka Kosovas parlaments piektdien apstiprinās likumprojektu, kas paredz paplašināt pašreizējos 4000 vīru lielos drošības spēkus un pārveidot tos viegli bruņotā armijā.

Pēc sarunām ar ANO misijas vadītāju Kosovā Vučičs norādīja, ka Serbija “darīs visu, kas tās spēkos, lai pasargātu mieru un stabilitāti”, taču “nelikumīgā” Kosovas armijas izveide “ievērojami pasliktinās” drošības situāciju reģionā.

Serbija apgalvo, ka armijas izveides mērķis esot veikt etnisko tīrīšanu pamatā serbu apdzīvotajā Kosovas ziemeļdaļā, ko Priština kategoriski noliedz.
Saistītie raksti

Belgrada faktiski zaudēja kontroli pār pamatā albāņu apdzīvoto Kosovu 1999.gadā pēc NATO militārās iejaukšanās, bet 2008.gadā Priština vienpusējā kārtā pasludināja neatkarību no Serbijas.

Kosovas neatkarību jau atzinušas vairāk nekā 110 valstis, tostarp 23 no 28 ES dalībvalstīm, taču Serbija bijušo provinci joprojām uzskata par savas teritorijas sastāvdaļu. Šo nostāju atbalsta arī Belgradas sabiedrotā Krievija.

LA.lv