Kokteilis
Mīli

FOTO: Sieviete taisa bezmaksas tetovējumus vardarbībā cietušām sievietēm1

Foto – facebook.com/fla.tattoo

Rētas mēdz būt nepatīkams atgādinājums par piedzīvoto, arī vardarbību, un tās paliek uz mūžu. Tetovēšanas meistare Flavija Karvaljo nolēma kaut kā atbalstīt cietušos cilvēkus. Savā projektā “A Pele da Flor” (“Ziediņa āda”) Flavija bez maksas veido tetovējums vardarbībā cietušām sievietēm. Divu gadu laikā viņa jau daudzām sievietēm palīdzējusi noslēpt rētas no šāviņu un naža ievainojumiem, tāpat pēc mastektomijas (krūts dziedzeru izgriešanas operācijas). Viņa pārvērš šos nepatīkamās “dāvanas” pārvērš skaistuma elementos, kas turklāt ceļ pašvērtējumu.

Tetovētāja strādā privātā studijā Kuritibā (Brazīlija). “Kad sāku šo projektu, pat iedomāties nevarēju, ka tas piesaistīs tik daudz uzmanības,” saka Karvaljo. “Viss notika spontāni. Kā jau teicu, mani pakalpojumi ir bezmaksas un vienīgā “cena”, kas sievietēm jāmaksā, ir tetovējuma dizaina izvēle!”

“Viss sākās pirms diviem gadiem, kad es strādāju ar klienti, kura vēlējās nosegt lielu rētu uz vēdera. Viņa man pastāstīja, ka naktsklubā viņai uzmācās kāds vīrietis. Viņš iedūra viņai ar nazi, kad viņa vīrietim atteica. Viņa bija tik priecīga, kad ieraudzīja gala rezultātu. Un tas mani ļoti aizkustināja.

Saistītie raksti

Visvairāk mani šokēja kādas septiņpadsmitgadīgas meitenes stāsts – viņa cieta no pieauguša vīrieša, kurš vairākus mēnešus viņu regulāri sita. Tēvainis nolēma pārtraukt ar meiteni attiecības un sarunāja tikšanos. Pēc īsas cīņas viņš vairākas reizes viņai sita pa vēderu un brutāli izvaroja…”

Tāpat tetovēšanas meistare taisa bezmaksas tetovējums sievietēm pēc mastektomijas un noslēpj ar tetovējumiem rētas pēc ložu ievainojumiem.

 

Avots: pandaznaet.ru

LA.lv