Uncategorized

Sīrijā kritis čečenu komandiera dēls 0

Karojot Sīrijas nemiernieku pusē, dzīvību zaudējis čečenu separātistu lauka komandiera Ruslana Galejeva dēls Rustams, ziņo Krievijas islāmistu tīmekļa medijs “KavkazCenter”.

Rustams Galejevs “kādā Sīrijas rajonā, domājams, starp 11. un 13. augustu, piedalījās kaujā ar alavītu režīma daudz stiprākajiem bruņotajiem spēkiem,” norāda medijs. “Kauju gaitā viņš gāja bojā mocekļa nāvē,” ziņo vietne, kurā Krievijas islāmistu kaujinieki veic informācijas apmaiņu un kas līdz šim sniegusi precīzas ziņas par notikumiem kaujas laukā.

Galejevs vecākais bija viens no vadošajiem komandieriem Čečenijas pirmajā neatkarības karā, kas ilga no 1994. līdz 1996. gadam un kura rezultātā reģions ieguva plašāku autonomiju Krievijas sastāvā. Tad nabadzīgajā reģionā sākās iekšējās cīņas lauku komandieru vienību starpā, to pārņēma korupcija un vardarbīga organizētā noziedzība, līdz 1999. gadā kareivīgāk noskaņotie līderi meta jaunu izaicinājumu Krievijai.

Galejevs vecākais iesaistījās arī otrajā karā, kas ilga vairākus gadus, līdz Krievijas armija 2000. gadā paziņoja, ka tā ir atguvusi kontroli pār Čečenijas nozīmīgākajām pilsētām. Viņš zaudēja dzīvību 2004. gadā, Dagestānā vadot kaujinieku grupu sadursmē ar Krievijas robežsargiem.

Galejevs jaunākais dzimis 1988. gadā un lielāko daļu dzīves pavadījis Krievijā, līdz sācis iegūt islāma izglītību kādā Tuvo Austrumu valstī, vēsta “KavkazCenter”. Viņš Sīrijā ieradies šovasar, vēsta medijs, atsaucoties uz čečenu Eiropas diasporas pārstāvjiem. Ziņas, ka Sīrijas prezidenta Bašara al Asada pretinieku rindās cīnās čečenu kaujinieki izskanējušas arī agrāk. Tas jūlija beigās izsauca Čečenijas prokremliskā līdera Ramzana Kadirova asu reakciju, kurš šīs ziņas kategoriski noraidīja.

LA.lv