×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
30. oktobris, 2014
Drukāt

“Skillet” roks tumšajam laikam

Publicitātes fotoPublicitātes foto

30. oktobrī pirmoreiz Rīgā uzstāsies populārā amerikāņu kristīgā roka grupa – smagnēji melodiskais kvartets “Skillet”. Divu kungu un divu dāmu radītā mūzika skanēs koncertzālē “Palladium” grupas jaunākā albuma “Rise” turnejas ietvaros.

“Skillet” ir grupa ar visai pamatīgu skatuves stāžu – muzikālo kolektīvu 1996. gadā dibinājis basģitārists no Memfisas Džons Kūpers. Šobrīd viņš ir grupas vokālists un vienīgais tās sākotnējā sastāva dalībnieks. Nav daudz grupu, kuras sastāvā muzicētu dzīvesbiedri, tomēr “Skillet” ir viena no šādām apvienībām. Laika gaitā Džonam pievienojusies arī viņa sieve Korija Kūpera, kura nu jau ir neaizstājama, spēlējot gan taustiņus, gan reizēm arī ģitāru, kā arī dziedot piebalsis. Arī pie “Skillet” bungām ir dāma – Džena Ledžere, kas grupā muzicē kopš astoņpadsmit gadu vecuma un jau kļuvusi par bundzinieku pasaulē atzītu profesionāli. Mūziķe 2012. gadā saņēma “Drummies! Award” balvu kā labākā debitante. Sastāvā muzicē arī soloģitārists Sets Morsons.

Iespējams, “Skillet” mūzikas skanējums apgāztu ne vienu vien aizspriedumu, kas saistīts ar kristiešu roku. Pārdzīvojusi un izmēģinājusi 90. gadu roka un “grunge” ietekmes, grupa tās attīstībā arvien vairāk ļāvusies smaga progresīva roka skanējumam, ko apskatnieki nevairās dēvēt arī par kristīgo metālu. Paši mūziķi atzīst, ka viņus visvairāk ietekmējusi amerikāņu smagās popmūzikas elka Merilina Mensona mūzika – pat neraugoties uz to, ka Merilins laiku pa laikam publikai par prieku parodējis kristietības simbolus. Starp citu, arī pašu “Skillet” koncerti bieži ir “mensoniski” vizuāli krāšņi. “Skillet”, angļu mēlē kastrolis vai panna, nav kavējušies vienā katlā samest postindustriālo roku, pankroku ar gotiskām iezīmēm un amerikāņiem “Linkin Park” vai “Evanescence” raksturīgām melodiskām līnijām, pievienojot skarbu vokālu.

Grupa izpelnījusies pamatīgu ievērību tās 18 darbības gados, jo sevišķi kristīgās aprindās. Par to liecina arī vairāk nekā desmit “Dove Awards” balvas kristīgās mūzikas jomā, kā arī nominācijas “Grammy” labākās roka gospeļa grupas kategorijā (par albumiem “Collide” un “Comatose”). 2011. gadā “Billboard Music Awards” atzina grupas “Skillet” disku “Awake” (2009) par uzvarētāju nominācijā “Best Christian Album” (“Labākais kristiešu albums”). Šis albums kļuva par grupas platīna ierakstu, pārsniedzot viena miljona pārdoto kopiju atzīmi visā pasaulē. Pirms trim gadiem izdotais albums “Comatose” ieguvis zelta albuma statusu. Kopumā grupa pārdevusi vairākus miljonus albumu. Grupas jaunākais albums “Rise” iznāca pagājušā gada vasarā, un tā spēcīgākā dziesma ir “Sick Of It” – tā iekļuva “Billboard” top 2004. vietā, kā arī ieguva kārtējo “Dove Awards” balvu kā gada labākā dziesma rokmūzikas kategorijā.

Turklāt mūziķi ir arī ārkārtīgi čakli, jo gandrīz nemitīgi atrodas koncertturnejā, un 2011. gadā izpelnījušies balvu, ko piešķir par strādīgumu mūzikas industrijā. “Skillet” gotisku noskaņu piesātināto roku, kurā grupas dalībnieki mēdz apdziedāt vientulību un sāpes, bet reizē gluži amerikāniski nebeidz uzmundrināt, ka jāturpina cīnīties un galu galā jāturas. Katrā ziņā koncerts kā radīts jauneklīgu Helovīna svinētāju mazliet mošķīgajai noskaņai smaga roka mērcē.

Varbūt noder

Koncerts: 30. X 20 “Palladium”.

Biļetes: “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilsuserviss.lv.

Cena: EUR 32.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+