×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
12. jūlijs, 2018
Drukāt

Kaļiņingradā bruņojas: Satelītuzņēmumi liecina par militāra rakstura būvdarbiem (23)

Ekrānuzņēmums no "Defenceone" "Twitter" kontaEkrānuzņēmums no "Defenceone" "Twitter" konta

Pēdējā mēneša laikā aktivizējušies būvdarbi Krievijas militārajā objektā, iespējams, artilērijas noliktavā, Kaļiņgradas apgabala Baltijskas apkaimē.

Dienās, kad Briselē notiek NATO samits, kurā spriež arī par Krievijas agresīvās politikas atturēšanu, ASV aizsardzības jautājumu vietne “DefenceOne” ziņo, ka Krievija pēdējos mēnešos aktivizējusi militāro objektu būvi stratēģiski svarīgajā Kaļiņingradas apgabalā. Tādu secinājumu izdarīt ļauj martā un jūnijā izdarīto satelītuzņēmumu analīze.

Kalifornijā bāzētās privātās satelītuzņēmumu kompānijas “Planet Labs” veiktie uzņēmumi Krievijas Kaļiņingradas apgabala Baltijskas tuvumā liecina, ka militārajā objektā, kas atgādina artilērijas noliktavu ar bunkuriem un zemes vaļņiem, netālu no Polijas robežas notiek būvniecības darbi. Marta uzņēmumos tie vēl īsti nav pamanāmi, taču jūnija beigās ir nepārprotami. “Redzamās atšķirības starp diviem uzņēmumiem uzrāda sprāgstvielu glabāšanai raksturīgu bunkurveida būvju nostiprināšanu, lietojot zemes bermas (drošības vaļņus). Ir redzami jauni klajumi un objekta mežainajā daļā saskatāmas jaunas būves, kā arī bermas un ārējais iežogojums, kas to visu norobežo,” satelītattēlos redzamo “DefenceOne” skaidrojis analītiķis Mets Hols. Jau agrākajos attēlos redzamie munīcijas bunkuri pēdējo trīs mēnešu laikā ir papildus nocietināti tā, lai būtu mazāk pamanāmi no gaisa. Savukārt tajā militārā objekta daļā, kas klāts ar mežu, pamanāmas cita rakstura būves, pēc visa spriežot, jaunas, vēl tik lielā mērā nenocietinātas. Tāpat tur redzami objekti, kas potenciāli varētu būt kuģu konteineri. Hols norāda, ka fotoattēli liecina arī par dzelzceļa sliežu pievadceļa būvi. Pēc visa spriežot, tā trase tiek veidota tā, lai savienotos ar lielāku līniju, kas pēc tam stiepjas cauri Lietuvas teritorijai. Eksperti norāda, ka līdzīgu dzelzceļa atzarojumu Krievija izbūvējusi Abhāzijā pirms 2008. gada augusta iebrukuma Gruzijā.

ASV Aizsardzības departamenta institūcijas nav sniegušas nekādus komentārus par acīmredzamajām aktivitātēm Baltijskā, aizbildinoties, ka nevar to darīt tāda rakstura informācijas slepenības dēļ. Tajā pašā laikā nevalstiskā “Amerikāņu zinātnieku federācija” (FAS), kas cīnās par kodol­atbruņošanos un pret bruņojuma izplatīšanos, jūnijā savā ziņojumā cēla trauksmi, ka ap 12 km attālumā no šīs vietas citā objektā notiek kodolieroču glabāšanai paredzētu bunkuru modernizācija. Par to liecina satelītuzņēmumi. “Pēdējo divu gadu laikā Krievijas militāristi Kaļiņingradas apgabalā, ap 50 km no Polijas robežas, ir kapitāli izremontējuši objektus, kuri, pēc visa spriežot, darbojas kā kodolieroču glabātavas,” bija teikts šajā pētījumā. Runa citstarp ir par iespējamo atomieroču noliktavu pie Kuļikovas ciema.

Kodolieroču izvietošana jau PSRS laikos spēcīgi militarizētajā Kaļiņingradas apgabalā pēdējos gados rada papildu bažas. 2016. gadā Krievija šajā reģionā izvietoja raķetes “Iskander”, kas var tikt aprīkotas ar kodolgalviņām un sasniegt līdz 400 km tālus mērķus. Apgabalā tāpat izvietotas modernākās pretaviācijas raķetes “S-400”, kuru darbības tālums ir ap 250 km. ASV analītiķi lēš, ka Krievijas armijas militārpersonu skaits Kaļiņingradas eksklāvā pieaugs no aptuveni 9000 vīriem 2014. gadā līdz 14 600 vīriem 2020. gadā. NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs ne reizi vien izteicies, ka alianse seko notikumu attīstībai. “Mēs pamanām, ka pēdējos gados Krievija militarizē Kaļiņingradas apgabalu. Tur tiek izvietotas jaunas, modernas ieroču sistēmas. Tāpat esam pamanījuši, ka Krievija investē Kaļiņingradas infrastruktūrā. Nenosaukšu konkrētas ieroču sistēmas, par kurām ziņo NATO izlūkdienesti, taču mēs ļoti rūpīgi sekojam Krievijas darbībām Kaļiņingradā,” nesen intervijā Krievijas ziņu vietnei RBK sacīja Stoltenbergs.

Spēcīgais armijas grupējums Kaļiņingradas apgabalā no ziemeļrietumiem apdraud tā saukto Suvalku koridoru, kas ir aptuveni 100 kilometru garš Lietuvas un Polijas robežas posms. Tā ir šaurākā vieta starp Kaļiņingradas apgabalu un Baltkrieviju. Militārā konflikta gadījumā to ieņemot, Krievija bloķētu NATO spēkiem sauszemes ceļu uz Baltijas valstīm.

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. Aleksandra Kutuzova Atbildēt

  Lai tik buvejas un izskiez savu “suri un gruti” nopelnito naudinu. Nu sabuves vel kadas artilerijas municijas noliktavas, nu piebazis tas pilnas un ko talak? Plaukstosas vacu lauksaimniecibas zemes parverstas par dzelzsbetona bunkuru “paradizi”, bet KO talak? Ka nav dotas domasanas davanas, ta nav.

 2. Militārā konflikta gadījumā to ieņemot, Krievija bloķētu NATO spēkiem sauszemes ceļu uz Baltijas valstīm.
  Viss pateikts vienā teikumā!

 3. Kas i ko, ūzas pilnas? Neraustiet kaķi aiz ūsām, mierīgāka būs dzīve. Tramps sajūt pulvera smaku, nes ļekas no NATO. Vaukšķi paliek neaizsargāti

 4. Viss skaidri saliekas pa plauktiņiem, kamēr vieni runā par aizsardzību, citi gatavojas uzbrukumiem. Tamdēļ pilnīgi pareiza rīcība ir izveidot Ādažos štābu. putļers savus galējos teritorijas punktus visu laiku ir militarizējis ar lielu centību, tikai kad Baltijas valstis sāka, ko darīt, tā gan viņš, gan viņa radītās troļu fermas un stipendiāti bļauj nelabās balsīs, ka mēs un NATO esam agresori. Interesanti, kurš galu galā ir agresors, tas,kurš gatavojas aizsargāties, vai tas, kurš izmēģina uzbrukuma ieročus un tos izvieto

 5. Kad beigu beigās Kēnigsberga tiks atdota tās likumīgajai īpašniecei!?

  • Для этого вам надо возродить нацисткую Германию вместе с Гитлером. Atbildēt

   !!

 6. Krievi savus galējos teritorijas punktus visu laiku ir militarizējuši, tikai kad Baltijas valstis sāka, ko darīt, tā ķērc virsu, ka mēs un NATO agresori. Paši viņi ir tādi

 7. paši uz sevi paskataties Atbildēt

  cik miljonus kaut vai šogad vien ādažos objektu celtniecibā iegrūžat

 8. Lai Latvijā būtu drošība Atbildēt

  Kalifornijā bāzētās privātās satelītuzņēmumu kompānijas “Planet Labs” veiktie uzņēmumi Krievijas Kaļiņingradas apgabala Baltijskas tuvumā liecina, ka militārajā objektā, kas atgādina artilērijas noliktavu ar bunkuriem un zemes vaļņiem, netālu no Polijas robežas notiek būvniecības darbi. Marta uzņēmumos tie vēl īsti nav pamanāmi, taču jūnija beigās ir nepārprotami.
  ————————————————————
  Labi, ka Amerikā PRIVĀTĀ kompānija spējīgi redzēt satelītus, kas aizvelk līdz tālajam Kaļiņingradas apgabalam … Žēl, ka NESPĒJĪGI sasniegt mīļoto Latviju, lai latviešu tauta uzzinātu, kāda būvniecība notiek Ādažos … Nu lai mēs Latvijā DROŠĀK justos, ka tur ir ne tikai zaldāti un saceltas jaunas kazarmas NATO sabiedrotajiem, bet arī ne mazāk STIPRAS būves, bunkuri un citas – nu vismaz tik LIELĀ apmērā kā Kaļiņingradas apgabalā …

  • Ja nesaprotat, tad atšķirība ir tā, ka par Ādažos būvejamo raksta avīzēs un rāda TV, bet Krievija Kaļiņgradā visu dara slepus.

   • mums pat centās notiesāt civilpersonas kas ādažu teritorijā bija iekļuvuši, neviens ar pie mums neko nevienam neatrāda, ja neskaita kazarmas kur jāpalielās cik labi okupantiem telpas iekārtotas. militārus objektus neviens nekur nereklamē

 9. varētu padomāt, ka šie objekti kara gadījumā netiks nolīdzināti ar zemi pirmajās minūtēs. varētu padomāt, ka Nato un Asv nav raķešu, kuras trāpa. Runājot Krievijas politiķu vārdiem par Baltijas Nato militāro kontingentu un mierīgajiem iedzīvotājiem – visa Kaļiņigrada ir pašnāvnieku pulks, nolīdzinās līdz ar zemi.

 10. Būtu labāk publicējis: Nu blin,abloms iekarot krieviju……………. .:-D

 11. Es atzīstu, ka mums krieviem ir savāda izpratne par kaimiņu attiecībām, par robežām, mēs paši provocējam, diršamies un lienam uz kašķi …

  • Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! I will not let you descend! Everyone will get what they deserve!

 12. Eto ja tak napisal, potomu čto ja okkupant i po inomu me mogu dumatj. K tomu že u meņa ņet rodiny. Latviju rodinoi ne sčitaju, v Rossii žitj ne sobirajusj, ļubļu i hoču mužikov.

  • Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! I will not let you descend! Everyone will get what they deserve!

 13. LA ne dienu bez naidu kurinošiem rakstiem.

 14. Zakupastals nelaīmīgas Stulbo Letinu tauta!!! Un tā arī vajag lai tik brūk virsū Par Muldēšanu dabūs samaksāt !!!

 15. Avtoru! Na svoej territoriji Rossija mozet delatj vsjo, chto hochet! Eto ejo vnutrenneje delo. A esli vam tak strasahno – sdavajdesj srazu, ne muchajtesj ot straha!

  • Latvijas pilsonis krievs Atbildēt

   Karalauči ir teritorija, ko okupējuši krievu okupanti un ko šie krievu okupanti nelikumīgi pievienojuši nacistiskajai krievijai. krievu okupanti, vācietis prom no Karalaučiem un no visām citām zemēm!

   • Не смей называть себя русским, ублюдок! Ты не русский, ты – чмо ассимирированное! Atbildēt

    Vilnus otdaj Poljshe a Klaipedu nemcam!!! Ne hoceshj?!

Draugiem Facebook Twitter Google+