×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
1. aprīlis, 2013
Drukāt

Sniegs Latgalē apgrūtina braukšanu

Foto-LETAFoto-LETA

Uz valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem Latgalē braukšanu apgrūtina sniegs, aģentūru LETA informēja “Latvijas Valsts ceļi”. Rīgas apkārtnē, kā arī Ventspils, Liepājas, Jelgavas, Bauskas, Siguldas, Valmieras un Ainažu virzienos ir apmierinoši braukšanas apstākļi. Brauktuves nokaisītas un mitras.

Daugavpils virzienā apgrūtināti braukšanas apstākļi ir posmā Lielvārde-Paternieki, posmā Jēkabpils-Terehova, posmā Grebņeva-Medumi un uz Daugavpils un Rēzeknes apvedceļiem. Snieg, autoceļi sniegoti. Brauktuves tīra un kaisa.

Pa reģionālajiem autoceļiem apgrūtināti braukšanas apstākļi ir Aizkraukles, Daugavpils, Gulbenes, Jēkabpils, Krāslavas, Ludzas, Preiļu un Rēzeknes apkaimēs. Snieg, autoceļi sniegoti. Brauktuves tīra un kaisa.

Pa vietējiem autoceļiem apgrūtināti braukšanas apstākļi visā Latvijā. Brauktuves sniegotas, vietām apledojušas. Uzturēšanas darbu gaitā notiek bīstamo ceļa posmu – krustojumu, pagriezienu, kāpumu – pretslīdes apstrāde.

Iestājoties laika apstākļiem, kad sals mijas ar atkusni, ceļu segumi paātrināti nolietojas un veidojas bedres. Bedrīšu veidošanos veicina ūdens, kas iekļūst segumā bedrīšu, plaisu un citu defektu vietās un pie negatīvas gaisa temperatūras sasalst un uzlauž segumu. Bedrīšu veidošanos pastiprina arī satiksmes līdzekļu, īpaši kravas mašīnu, riteņu dinamiskā slodze. Šādos laika apstākļos tiek labotas tikai atsevišķas, satiksmei bīstamās, jeb tā saucamās avārijas bedres.

Masveida bedrīšu remonts sāksies tūlīt pēc atkušņa perioda, kad stabilizēsies laika apstākļi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+