Mobilā versija
-3.0°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
1. aprīlis, 2014
Drukāt

Sociālisti zaudē pašvaldību vēlēšanās (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Francijā valdošā Sociālistu partija ir cietusi smagus zaudējumus pašvaldību vēlēšanās, kurās vēsturiskus panākumus guvusi galēji labējā Nacionālā fronte (FN).

FN kontrolē 11 pašvaldības un ieguvusi aptuveni 1200 deputātu mandātus dažādu pašvaldību domēs, kļūstot par trešo lielāko politisko spēku valstī, paziņojusi FN līdere Marina Lepēna. Labus rezultātus guva arī galvenā opozīcijas partija – labēji centriskā “Savienība par tautas kustību” (“UMP”), kas ieguva kontroli pār daudzām pilsētām, kas agrāk tika uzskatītas par kreiso spēku bastioniem. Labējie ieguva kontroli pār pavisam 155 pilsētām ar vismaz deviņiem tūkstošiem iedzīvotāju katrā, kuras līdz šim bija kreiso partiju rokās. Sociālistu partijai tomēr izdevās saglabāt kontroli pār Parīzi, kur par pirmo sievieti mēra amatā kļūs 54 gadus vecā Anna Idalgo.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Labs mājiens mūsu SD, kas taisās uzplaukt ar veciem lozungiem.

EK rosina veidot Eiropas aizsardzības fonduPlāno ietaupīt līdz 100 miljardiem eiro gadā bruņojuma iegādē
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+